Marília Mendonça, brazylijska piosenkarka pop zginęła w katastrofie lotniczej


M . Mendonça, która była sensacją mediów społecznościowych z milionami obserwujących, była ikoną brazylijskiej muzyki country zwanej sertanejo


, popularna brazylijska pop, znana jako „Królowa cierpienia” ze swoich pełnych emocji ballad, zginęła w piątek w katastrofie małego samolotu w południowo-wschodnim stanie Minas Gerais w Brazylii. Miała 26 lat.

Biuro prasowe piosenkarki potwierdziło pani Mendonça i poinformowało jej producenta, Henrique Ribeiro; jej wuja, który był także jej asystentem, Abicieli Silveira Dias Filho. Pilot i drugi pilot samolotu również zginęli.

Samolot leciał z miasta Goiania do Caratinga, gdzie Mendonça miała wystąpić na koncercie w piątek wieczorem. Nie było żadnych bezpośrednich informacji o okolicznościach, które doprowadziły do ​​katastrofy. Władze powiedziały, że prowadzą śledztwo.

Pani Mendonça była ikoną brazylijskiej muzyki country zwanej sertanejo, popularnego gatunku w Brazylii.

Jej legiony fanów znalazły moc w jej tekstach piosenek, które błagały kobiety, by odrzucały złe i agresywne związki, i opowiadały historie o wadliwych postaciach. Zdobyła w 2019 nagrodę Latin Grammy za najlepszy album sertanejo dla „Em Todos Os Cantos”., urodzona w gminie Cristianópolis, w stanie Goiás (w środku), zaczęła komponować, gdy miała zaledwie 12 lat .

Pani Mendonça była sensacją w mediach społecznościowych, z 7,8 milionami obserwujących na Twitterze, 22 milionami na YouTube i ponad 38 milionami na Instagrami.


Samolot leciał do Caratinga, gdzie pani Mendonça miała wystąpić w piątek wieczorem.

Prezydent Brazylii, Jair Bolsonaro, powiedział na Twitterze : „Cały kraj ze zdumieniem przyjmuje wiadomość o śmierci młodej piosenkarki country Marílii Mendonçy, jednej z największych artystek swojego pokolenia, która swoim wyjątkowym głosem, charyzmą i muzyką przekazywała uczucia oraz podziw nas wszystkich”.

Anitta, popularna w Brazylii funkowa, napisała na Twitterze : „Właśnie się dowiedziałam. Nie mogę w to uwierzyć.

Niektórzy w kosmopolitycznych kręgach Brazylii szydzili z ballad pani Mendonçy jako „brega”, czyli banalna ”, donosił NPR w 2019 roku .

„Sentymentalne czy nie, jej piosenki oferują kobiecą perspektywę, która nie była często słyszana w kulturze machismo Sertanejo, i sprawiła, że ​​Mendonça jest wiodącym głosem nowego podgatunku zwanego „feminejo” – muzyki wykonywanej przez kobiety i dla kobiet” – powiedział NPR.


Udostępnij

Zostaw odpowiedź