Latin Grammy Awards 2021: pełna lista zwycięzców


i Juan Luis Guerra zdobyli po cztery na 22. dorocznej ceremonii


22. doroczna edycja odbyła się w Las Vegas w MGM Grand Garden Arena w czwartek wieczorem. Ceremonia uhonorowała muzykę latynoską wydaną między 1 czerwca 2020 r. a 31 maja 2021 r.

Gospodarzami byli Roselyn Sánchez, Ana Brenda Contreras i . Wśród wielu wykonawców znaleźli się Gloria Estefan, Christina Aguilera, , , Rubén Blades i C. Tangana.

Podczas ceremonii poprzedzającej pokaz ogłoszono wielu zwycięzców.  zwycięzców znajduje się poniżej.


Nagranie roku

  • “Si Hubieras Querido,” Pablo Alborán
  • “Todo De Ti,” Rauw Alejandro
  • “Un Amor Eterno (Versión Balada),” Marc Anthony
  • “A Tu Lado,” Paula Arenas
  • “Bohemio,” Andrés Calamaro and Julio Iglesias
  • “Vida De Rico,”
  • “Suéltame, Bogotá,” Diamante Eléctrico
  • “Amén,” Ricardo Montaner, Mau y Ricky, Camilo and Evaluna Montaner
  • “Dios Así Lo Quiso,” Ricardo Montaner and Juan Luis Guerra
  • “Te Olvidaste,” C. Tangana and Omar Apollo
  • “Talvez,” Caetano Veloso and Tom Veloso — ZWYCIĘZCA

Roku

  • Vértigo, Pablo Alborán
  • Mis Amores, Paula Arenas
  • El Último Tour Del Mundo,
  • Salswing!, Rubén Blades y Roberto Delgado & Orquesta — ZWYCIĘZCA
  • Mis Manos, Camilo
  • Nana, Tom, Vinicius, Nana Caymmi
  • Privé, Juan Luis Guerra
  • Origen, Juanes
  • Un Canto Por México, Vol. II, Natalia Lafourcade
  • El Madrileño, C. Tangana

Piosenka roku

  • “A Tu Lado,” Paula Arenas and Maria Elisa Ayerbe, songwriters (Paula Arenas)
  • “A Veces,” Diamante Eléctrico, songwriters (Diamante Eléctrico)
  • “Agua,” J Balvin, Alejandro Borrero, , Kevyn Mauricio Cruz Moreno, Derek Drymon, Mark Harrison, Stephen Hillenburg, Alejandro Ramirez, Ivanni Rodríguez, Blaise Smith, Tainy and Juan Camilo Vargas, songwriters (Tainy and J Balvin)
  • “Canción Bonita,” Rafa Arcaute, Ricky Martin, Mauricio Rengifo, Andrés Torres and Carlos Vives, songwriters (Carlos Vives and Ricky Martin)
  • “Dios Así Lo Quiso,” Camilo, David Julca, Jonathan Julca, Yasmil Jesús Marrufo and Ricardo Montaner, songwriters (Ricardo Montaner and Juan Luis Guerra)
  • “Hawái,” Édgar Barrera, René Cano, Kevyn Cruz, Johan Espinosa, Kevin Jiménez, Miky La Sensa, Bryan Lezcano, Maluma, Andrés Uribe and Juan Camilo Vargas, songwriters (Maluma)
  • “Mi Guitarra,” Javier Limón, songwriter (Javier Limón, Juan Luis Guerra and Nella)
  • “Patria y Vida,” Descemer Bueno, El Funky, Gente De Zona, Yadam González, Beatriz Luengo, Maykel Osorbo and Yotuel, songwriters (Yotuel, Gente De Zona, Descemer Bueno, Maykel Osorbo, El Funky) — ZWYCIĘZCA
  • “Que Se Sepa Nuestro Amor,” El David Aguilar and Mon Laferte, songwriters (Mon Laferte and Alejandro Fernández)
  • “Si Hubieras Querido,” Pablo Alborán, Nicolás “Na’vi” De La Espriella, Diana Fuentes and Julio Reyes Copello, songwriters (Pablo Alborán)
  • “Todo De Ti,” Rauw Alejandro, José M. Collazo, Luis J. González, Rafael E. Pabón Navedo and Eric Pérez Rovira, songwriters (Rauw Alejandro)
  • “Vida De Rico,” Édgar Barrera and Camilo, songwriters (Camilo)

Najlepszy nowy artysta

  • Giulia Be
  • María Becerra
  • Bizarrap
  • Boza
  • Zoe Gotusso
  • Humbe
  • Rita Indiana
  • Lasso
  • Paloma Mami
  • Marco Mares
  • Juliana Velásquez — ZWYCIĘZCA

Najlepszy popowy wokalny

  • Dios Los Cría, Andrés Calamaro
  • Mis Manos, Camilo — ZWYCIĘZCA
  • Munay, Pedro Capó
  • K.O., Danna Paola
  • De México, Reik

Najlepszy tradycyjny popowy album wokalny

  • Vértigo, Pablo Alborán
  • Mis Amores, Paula Arenas
  • Privé, Juan Luis Guerra — ZWYCIĘZCA
  • Doce Margaritas, Nella
  • Atlántico A Pie, Diego Torres

Najlepsza piosenka pop

  • “Adiós,” David Julca, Jonathan Julca, Pablo López and Sebastián Yatra, songwriters (Sebastián Yatra)
  • “Ahí,” Javier Limón, songwriter (Nella)
  • “Canción Bonita,” Rafa Arcaute, Ricky Martin, Mauricio Rengifo, Andrés Torres and Carlos Vives, songwriters (Carlos Vives and Ricky Martin)
  • “La Mujer,” Mon Laferte, songwriter (Mon Laferte and Gloria Trevi)
  • “Vida De Rico,” Édgar Barrera and Camilo, songwriters (Camilo) ZWYCIĘZCA

Najlepsza piosenka urban

  • “El Amor Es Una Moda,” Alcover, Juan Magan and Don Omar
  • “Tattoo (Remix),” Rauw Alejandro and Camilo — ZWYCIĘZCA
  • “Nathy Peluso: BZRP Music Sessions, Vol.36.,” Bizarrap and Nathy Peluso
  • “Diplomatico,” Major Lazer featuring Guaynaa
  • “Hawái (Remix),” Maluma and The Weeknd

Najlepszy

  • “Tu Veneno,” J. Balvin
  • “La Tóxica,” Farruko
  • “Bichota,” Karol G — ZWYCIĘZCA
  • “Caramelo,” Ozuna
  • “La Curiosidad,” Jay Wheeler, DJ Nelson and Myke Towers

Najlepszy album miejski

  • Goldo Funky, Akapellah
  • El Último Tour Del Mundo, Bad Bunny — ZWYCIĘZCA
  • Monarca, Eladio Carrion
  • Enoc, Ozuna
  • Lyke Mike, Myke Towers

Najlepsza piosenka Rap/Hip Hop

  • “Booker T,” Bad Bunny and Marco Daniel Borrero, songwriters (Bad Bunny) — ZWYCIĘZCA
  • “Condenados,” Akapellah and Pedro Querales, songwriters (Akapellah)
  • “La Vendedora De Placer,” Lito MC Cassidy, songwriter (Lito MC Cassidy)
  • “Sana Sana,” Rafa Arcaute, Gino Borri, Illmind, Ángel López, Nathy Peluso and Federico Vindver, songwriters (Nathy Peluso)
  • “Snow Tha Product: Bzrp Music Sessions, Vol.39,” Bizarrap and Snow Tha Product, songwriters (Bizarrap, Snow Tha Product)

Najlepsza piosenka Urban

  • “A Fuego,” Farina, Joshua Javier Méndez, Sech, Jonathan Emmanuel Tobar and Jorge Valdés Vásquez, songwriters (Farina)
  • “Agua,” J Balvin, Alejandro Borrero, , Kevyn Mauricio Cruz Moreno, Derek Drymon, Mark Harrison, Stephen Hillenburg, Alejandro Ramírez, Ivanni Rodríguez, Blaise Smith, Tainy and Juan Camilo Vargas, songwriters (Tainy and J Balvin)
  • “Dákiti,” Bad Bunny, Jhay Cortez, Nydia Laner, Gabriel Mora, Egbert Rosa and Tainy, songwriters (Bad Bunny and Jhay Cortez)
  • “La Curiosidad,” Myke Towers and Jay Wheeler, songwriters (Jay Wheeler, DJ Nelson, and Myke Towers)
  • “Patria Y Vida,” Descemer Bueno, El Funky, Gente De Zona, Yadam González, Beatriz Luengo, Maykel Osorbo and Yotuel, songwriters (Yotuel, Gente De Zona, Descemer Bueno, Maykel Osorbo and El Funky) — ZWYCIĘZCA

Najlepszy album Rock

  • Curso De Levitación Intensivo, Bunbury
  • Control, Caramelos De Cianuro
  • Los Mesoneros Live Desde Pangea, Los Mesoneros
  • Luz, No Te Va Gustar
  • El Pozo Brillante, Vicentico — ZWYCIĘZCA

Najlepsza piosenka Rock

  • “Ahora 1,” Vicentico, songwriter (Vicentico) — ZWYCIĘZCA
  • “Distintos,” Andrés Giménez and Andreas Kisser, songwriters (De La Tierra)
  • “El Sur,” Santi Balmes and Julián Saldarriaga, songwriters (Love Of Lesbian featuring Bunbury)
  • “Hice Todo Mal,” Anabella Cartolano, songwriter (Las Ligas Menores)
  • “Venganza,” Emiliano Brancciari and Nicki Nicole, songwriters (No Te Va Gustar y Nicki Nicole)
Sprawdź także  Bad Bunny wygrywa najlepszy album Latin Pop lub Urban na Grammy Awards 2021. Występ z Jhay Cortez

Najlepszy album Pop/Rock

  • Mira Lo Que Me Hiciste Hacer, Diamante Eléctrico
  • Mis Grandes Éxitos, Adan Jodorowsky and The French Kiss
  • Origen, Juanes — ZWYCIĘZCA
  • V. E. H. N., Love of Lesbian
  • El Reflejo, Rayos Laser

Najlepsza piosenka Pop/Rock

  • “A Veces,” Diamante Eléctrico, songwriters (Diamante Eléctrico)
  • “Cosmos (Antisistema Solar),” Santi Balmes and Julián Saldarriaga, songwriters (Love Of Lesbian)
  • “El Duelo,” Sergio Eduardo Acosta and León Larregui, songwriters (Zoé)
  • “Ganas,” Zoe Gotusso, Nicolás Landa and Diego Mema, songwriters (Zoe Gotusso)
  • “Hong Kong,” Alizzz, Andrés Calamaro, Jorge Drexler, Víctor Martínez and C. Tangana, songwriters (C. Tangana and Andrés Calamaro) — ZWYCIĘZCA

Najlepszy album alternatywny

  • KiCk i, Arca
  • Tropiplop, Aterciopelados
  • Cabra, Cabra
  • Un Segundo MTV Unplugged, Café Tacvba
  • Calambre, Nathy Peluso — ZWYCIĘZCA

Najlepsza piosenka alternatywna

  • “Agarrate,” Rafa Arcaute, Pedro Campos and Nathy Peluso, songwriters (Nathy Peluso)
  • “Antidiva,” Andrea Echeverri, songwriter (Aterciopelados)
  • “Confía,” Gepe, songwriter (Gepe and Vicentico)
  • “Nominao,” Alizzz, Jorge Drexler and C. Tangana, songwriters (C. Tangana and Jorge Drexler) — ZWYCIĘZCA
  • “Te Olvidaste,” Omar Apollo, Rafa Arcaute, C. Tangana and Federico Vindver, songwriters (C. Tangana and Omar Apollo)

Najlepszy album Salsa

  • Salsa Plus!, Rubén Blades y Roberto Delgado and Orquesta — ZWYCIĘZCA
  • En Cuarentena, El Gran Combo De
  • El Día Es Hoy, Willy García
  • Colegas, Gilberto Santa Rosa
  • En Barranquilla Me Quedo, El Disco Homenaje A Joe Arroyo, Various Artists, José Gaviria and Milton Salcedo, album producers

Najlepszy album Cumbia/Vallento

  • Las Locuras Mías, Silvestre Dangond — ZWYCIĘZCA
  • Pa’ Que Se Esmigajen Los Parlantes, Diego Daza and Carlos Rueda
  • De Buenos Aires Para El Mundo, Los Ángeles Azules
  • Esencia, Felipe Peláez
  • Noche De Serenata, Osmar Pérez and Geño Gamez

Najlepszy album Merengue/Bachata

  • Bachata Queen, Alexandra
  • Love Dance Merengue, Manny Cruz
  • El Papá De La Bachata, Su Legado (Añoñado I, II, III, IV), Luis Segura
  • Es Merengue ¿Algún Problema?, Sergio Vargas — ZWYCIĘZCA
  • Insensatez, Fernando Villalona

Najlepszy album Traditional Tropical

  • Gente Con Alma, José Aguirre Cali Big Band
  • Chabuco En La Habana, Chabuco
  • Cha Cha Chá: Homenaje A Lo Tradicional, Alain Pérez, Issac Delgado y Orquesta Aragón — ZWYCIĘZCA
  • Solos, Jon Secada and Gonzalo Rubalcaba
  • Alma Cubana, Leoni Torres

Najlepszy album współczesny Tropical

  • Legendarios, Billos
  • Río Abajo, Diana Burco
  • Brazil305, Gloria Estefan — ZWYCIĘZCA
  • Acertijos, Pedrito Martínez
  • La Música Del Carnaval – XX Aniversario, Juventino Ojito y Su Son Mocaná

Najlepsza piosenka Tropical

  • “Bolero A La Vida,” Santiago Larramendi and Gaby Moreno, songwriters (Omara Portuondo featuring Gaby Moreno)
  • “Dios Así Lo Quiso,” Camilo, David Julca, Jonathan Julca, Yasmil Marrufo and Ricardo Montaner, songwriters (Ricardo Montaner and Juan Luis Guerra) — ZWYCIĘZCA
  • “Mas Feliz Que Ayer,” Alfredo Nodarse, songwriter (Chabuco)
  • “Pambiche De Novia,” Juan Luis Guerra, songwriter (Juan Luis Guerra)
  • “Un Sueño Increíble (Homenaje A Jairo Varela),” Jorge Luis Piloto, songwriter (Dayhan Díaz and Charlie Cardona)

Najlepszy album -Autor piosenek

  • Alemorología, AleMor
  • Mendó, Alex Cuba
  • Seis, Mon Laferte — ZWYCIĘZCA
  • Mañana Te Escribo Otra Canción, Covi Quintana
  • El Árbol y El Bosque, Rozalén

Najlepszy album Ranchero/Mariachi

  • Cuando Te Enamores, El Bebeto
  • A Mis 80’s, Vicente Fernández — ZWYCIĘZCA
  • #Charramillennial – Lady, Nora González
  • Ayayay! (Súper Deluxe), Christian Nodal
  • Soy México, Pike Romero

Najlepszy album Banda

  • Concierto Mundial Digital Live, Banda El Recodo De Cruz Lizárraga
  • Vivir La Vida, Banda Los Recoditos
  • Sin Miedo Al Éxito, Banda Los Sebastianes
  • Llegando Al Rancho, Joss Favela
  • Nos Divertimos Logrando Lo Imposible, Grupo Firme — ZWYCIĘZCA

Najlepszy album Tejano

  • Pa’ la Pista y Pa’l Pisto, Vol. 2, El Plan — ZWYCIĘZCA
  • Back On Track, Ram Herrera
  • Histórico, La Fiebre
  • Incomparable, Solido
  • Un Beso Es Suficiente, Vilax

Najlepszy album Norteño

  • Vamos Bien, Calibre 50
  • De Vieja Escuela, Gera Demara
  • Diez, La Energía Norteña
  • Al Estilo Rancherón, Los Dos Carnales — ZWYCIĘZCA
  • Recordando A Una Leyenda, Los Plebes Del Rancho De Ariel Camacho y Christian Nodal
  • Volando Alto, Palomo — ZWYCIĘZCA

Najlepsza piosenka regionalna

  • “Aquí Abajo,” Edgar Barrera, René Humberto Lau Ibarra and Christian Nodal, songwriters (Christian Nodal) — ZWYCIĘZCA
  • “Cicatrices,” Pepe Portilla, songwriter (Nora González Con Lupita Infante)
  • “40 y 21,” Erika Vidrio, songwriter (Beto Zapata)
  • “Que Se Sepa Nuestro Amor,” El David Aguilar and Mon Laferte, songwriters (Mon Laferte & Alejandro Fernández)
  • “Tuyo y Mío,” Édgar Barrera, Camilo and Alfonso De Jesús Quezada Mancha, songwriters (Camilo and Los Dos Carnales)

Najlepszy album Instrumental

  • Entretiempo y Tiempo, Omar Acosta and Sergio Menem
  • Cristóvão Bastos e Rogério Caetano, Cristovão Bastos and Rogério Caetano
  • Canto Da Praya – Ao Vivo, Hamilton De Holanda and Mestrinho
  • Le Petit Garage (Live), Ara Malikian
  • Toquinho e Yamandu Costa – Bachianinha – (Live at Rio Montreux Jazz Festival), Toquinho and Yamandu Costa — ZWYCIĘZCA

Najlepszy album Folk

  • Amor Pasado, Leonel García
  • Jemas, Tato Marenco
  • Ancestras, Petrona Martinez — ZWYCIĘZCA
  • Renacer, Nahuel Pennisi
  •  Vocal, Alejandro Zavala

Najlepszy album Tango

  • Tango Of The Americas, Pan American Symphony Orchestra
  • 348, Federico Pereiro
  • 100 Años, Quinteto Revolucionario
  • Tanghetto Plays Piazzolla, Tanghetto
  • Tinto Tango Plays Piazzolla, Tinto Tango — ZWYCIĘZCA

Najlepszy album Flamenco

  • Alma De Pura Raza, Paco Candela
  • Un Nuevo Universo, Pepe De Lucía — ZWYCIĘZCA
  • Amor, Israel Fernández and Diego Del Morao
  • Herencia, Rafael Riqueni
  • El Rey, María Toledo

Najlepszy album Jazz/Jazz

  • Bruma: Celebrating Milton Nascimento, Antonio Adolfo
  • Ontology, Roxana Amed
  • Family, Edmar Castaneda
  • Voyager, Iván Melon Lewis — ZWYCIĘZCA
  • El Arte Del Bolero, Miguel Zenón and Luis Perdomo

Najlepszy album chrześcijański po hiszpański

  • Hora Dorada, Anagrace
  • Ya Me Vi, Aroddy — ZWYCIĘZCA
  • Redención, Aline Barros
  • Vida Encontré, Majo y Dan
  • Milagro De Amar, William Perdomo
Sprawdź także  Premio Lo Nuestro: Paulina Rubio przechodzi  przez dziesięciolecia hitów

Najlepszy album chrześcijański po portugalsku

  • Catarse: Lado B, Daniela Araújo
  • Sarah Farias (Ao Vivo), Sarah Farias
  • Seguir Teu Coração, Anderson Freire — ZWYCIĘZCA
  • Sentido, Leonardo Gonçalves
  • Elis Soares 10 Anos, Eli Soares

Najlepszy album współczesny pop po portugalsku

  • Cor, Anavitória — ZWYCIĘZCA
  • A Bolha, Vitor Kley
  • Duda Beat & Nando Reis, Nando Reis and Duda Beat
  • Será Que Você Vai Acreditar?, Fernanda Takai
  • Chegamos Sozinhos Em Casa Vol1, Tuyo

Najlepszy album Rock lub Alternative po portugalsku

  • Álbum Rosa, A Cor Do Som — ZWYCIĘZCA
  • Emidoinã, André Abujamra
  • Oxeaxeexu, BaianaSystem
  • Assim Tocam Meus Tambores, Marcelo D2
  • Fôlego, Scalene
  • O Bar Me Chama, Velhas Virgens

Najlepszy album Samba/Pagode

  • Rio: Só Vendo A Vista, Martinho Da Vila
  • Sempre Se Pode Sonhar, Paulinho Da Viola — ZWYCIĘZCA
  • Nei Lopes, Projeto Coisa Fina e Guga Stroeter No Pagode Black Tie, Nei Lopes, Projeto Coisa Fina e Guga Stroeter
  • Samba De Verão, Diogo Nogueira
  • Onze (Músicas Inéditas De Adoniran Barbosa), Various Artists

Najlepszy album MPB (Musica Popular Brasileira)

  • Canções d’Além Mar, Zeca Baleiro — ZWYCIĘZCA
  • H.O.J.E, Delia Fischer
  • Tempo de Viver, Thiago Holanda
  • Bom Mesmo é Estar Debaixo D´água, Luedji Luna
  • Do Meu Coração Nu, Zé Manoel

Najlepszy album Sertaneja Music

  • Tempo de Romance, Chitãozinho e Xororó — ZWYCIĘZCA
  • Daniel em Casa, Daniel
  • Patroas, Marília Mendonça, Maiara & Maraísa
  • Conquistas, Os Barões da Pisadinha
  • Pra Ouvir no Fone, Michel Teló

Najlepszy album o korzeniach języka portugalskiego

  • Sambadeiras, Luiz Caldas
  • Do Coração, Sara Correia
  • Orin A Língua Dos Anjos, Orquestra Afrosinfônica
  • Eu e Vocês, Elba Ramalho
  • Arraiá Da Veveta, Ivete Sangalo — ZWYCIĘZCA

Najlepsza piosenka po portugalsku

  • “A Cidade,” Francisco Ribeiro Eller and Lucas Veneu Videla, songwriters (Chico Chico e João Mantuano)
  • “Amores e Flores,” Diogo Melim and Rodrigo Melim, songwriters (Melim)
  • “Espera a Primavera,” Nando Reis, songwriter (Nando Reis)
  • “Lágrimas De Alegria,” Tales De Polli and Deko, songwriters (Maneva and Natiruts)
  • “Lisboa,” Ana Caetano & Paulo Novaes, songwriters (Anavitória e Lenine) — ZWYCIĘZCA
  • “Mulheres Não Têm Que Chorar,” Tiê Castro, Emicida and Guga Fernandes, songwriters (Ivete Sangalo and Emicida)

Najlepszy album latynoski dla dzieci

  • Otra Vuelta Al Sol, Edith Derdyk, Daniel Escobar, Luis Fernando Franco, Jesús David Garcés, Fito Hernández, Paulo Tatit and José Julián Villa, album producers
  • Danilo & Chapis, Vol. 1, Danilo & Chapis
  • Canciones De Cuna, Mi Casa Es Tu Casa
  • Nanas Consentidoras, Victoria Sur
  • Tu Rockcito Filarmónico, Tu Rockcito y Orquesta Filarmónica De Medellín — ZWYCIĘZCA

Najlepszy album klasyczny

  • Beethoven: Révolution, Symphonies 1 à 5, Jordi Savall and Le Concert des Nations; Jordi Savall, conductor; Manuel Mohino, album producer
  • Claudio Santoro: a Obra Integral para Violoncelo e Piano, Ney Fialkow and Hugo Pilger; Maria de Fátima Nunes Pilger and Hugo Pilger, album producers
  • Latin American Classics, Kristhyan Benitez; Jon Feidner, album producer ZWYCIĘZCA
  • Music From Cuba And Spain, Sierra: Sonata Para Guitarra, Manuel Barrueco; Asgerdur Sigurdardottir, album producer
  • Tres Historias Concertantes, Héctor Infanzón; Konstantin Dobroykov, conductor; Héctor Infanzón, album producer

Najlepsza współczesna kompozycja klasyczna

  • “Concierto Para Violín y Orquesta-Remembranzas,” Héctor Infanzón, composer (Héctor Infanzón and William Harvey)
  • “Cuatro,” Orlando Jacinto García, composer (Orlando Jacinto García featuring Amernet String Quartet)
  • “Desde La Tierra Que Habito,” Eddie Mora, composer (Ensamble Contemporáneo Universitario (ECU) and Banda de Conciertos de Cartago (BCC))
  • “Falling Out Of Time,” Osvaldo Golijov, composer (Osvaldo Golijov)
  • “Music From Cuba And Spain, Sierra: Sonata Para Guitarra,” Roberto Sierra, composer (Manuel Barrueco) — ZWYCIĘZCA

Najlepsza aranżacja

  • “Blue In Green (Sky And Sea),” Kendall Moore, arranger (Roxana Amed)
  • “Tierra Mestiza,” César Orozco, arranger (America Viva Band)
  • “Adiós Nonino,” Jorge Calandrelli, arranger (Jorge Calandrelli)
  • “Um Beijo,” Vince Mendoza, arranger (Melody Gardot)
  • “Ojalá Que Llueva Café (Versión Privé),” Juan Luis Guerra, arranger (Juan Luis Guerra) ZWYCIĘZCA

Najlepszy pakiet do nagrywania

  • “Colegas,” Ana Gonzalez, art director (Gilberto Santa Rosa) — ZWYCIĘZCA
  • “Lo Que Me Dé La Gana,” Boa Mistura, art directors (Dani Martín)
  • “Madrid Nuclear,” Emilio Lorente, art director (Leiva)
  • “Puta,” Emilio Lorente, art director (Zahara)
  • “Tragas O Escupes,” Marc Donés, art director (Jarabe De Palo)

Best Engineered Album

  • Bpm, Nelson Carvalho, engineer; Leo Aldrey and Rafael Giner, mixers; Tiago De Sousa, mastering engineer (Salvador Sobral)
  • Bruma: Celebrating Milton Nascimento, Roger Freret, engineer; Claudio Spiewak, mixer; André Dias, mastering engineer (Antonio Adolfo)
  • El Madrileño, Orlando Aispuro Meneses, Daniel Alanís, Alizzz, Rafa Arcaute, Josdán Luis Cohimbra Acosta, Miguel De La Vega, Máximo Espinosa Rosell, Alex Ferrer, Luis Garcié, Billy Garedella, Patrick Liotard, Ed Maverick, Beto Mendonça, Jaime Navarro, Alberto Pérez, Nathan Phillips, Harto Rodríguez, Jason Staniulis and Federico Vindver, engineers; Delbert Bowers, Alex Ferrer, Jaycen Joshua, Nineteen85, Lewis Pickett, Alex Psaroudakis and Raül Refree, mixers; Chris Athens, mastering engineer (C. Tangana) ZWYCIĘZCA
  • Iceberg, Mauro Araújo, Tó Brandileone, Kassin, Luciano Scalercio and Alê Siqueira, engineers; Kassin and Arthur Luna, mixers; Carlos de Freitas, mastering engineer (Priscila Tossan)
  • Un Canto Por México, Vol. II, Pepe Aguilar, Rodrigo Cuevas, José Luis Fernández, Camilo Froideval, Edson R. Heredia, Manu Jalil, Rubén López Arista, Nacho Molino, David Montuy, Lucas Nunes, Alan Ortiz Grande and Alan Saucedo, engineers; Rubén López Arista, mixer; Michael Fuller, mastering engineer (Natalia Lafourcade)

Producent roku

  • Alizzz
  • Edgar Barrera — ZWYCIĘZCA
  • Marcos Sánchez
  • Bizarrap
  • Dan Warner

Najlepszy teledysk do krótkiej formy

  • “Un Amor Eterno,” Marc Anthony — ZWYCIĘZCA
  • “Reza Forte,” BaianaSystem featuring BNegão
  • “Mi Huella,” Fuel Fandango featuring Maria Jose Llergo
  • “Visceral,” Fran, Carlos Do Complexo & Bibi Caetano
  • “De Una Vez,” Selena Gomez

Najlepszy teledysk do długiej formy

  • “Un Segundo MTV Unplugged,” Café Tacvba
  • “Mulher,” Carolina Deslandes
  • “Entre Mar Y Palmeras,” Juan Luis Guerra — ZWYCIĘZCA
  • “Origen (Documental),” Juanes
  • “Quien Me Tañe Escucha Mis Voces (Documental),” Gastón Lafourcade

Udostępnij

Powiązane posty

Zostaw odpowiedź