Enrique Rocha swoimi rolami złoczyńcy zaszczepił w nas strach, śmiech i dużo nienawiści, dlatego dziś wspominamy jego karierę z tymi trzema postaciami
Według współpracującego z nim Óscara Espejela, pierwszy aktor Enrique Rocha zmarł z przyczyn naturalnych. Po jego śmierci wielu oddawało hołd w sieciach społecznościowych upamiętając jego najbardziej emblematyczne role.
„Rochón”, jak nazywali go jego krewni, wyróżniał się jako jeden z najbardziej lubianych złoczyńców w telewizji.
Od 1965 roku, kiedy zaczął grać w „La mentira” Enrique Alonso, identyfikował się jako antagonistę, ponieważ jego gruby głos i cechy fizyczne pozwoliły mu nadać dramatyczny ton występom.
Trzy postacie Enrique Rocha, których opinia publiczna nie zapomni
Lucio Fernández, mroczny agent diabła
Rocha był aktorem, którego najbardziej obawiały się nawet dzieci, którym podobała się telenowela „Serafín” z 1999 roku, wyprodukowana przez producenta José Alberto Castro, gdzie historia opowiada o małym aniołku, który został wysłany na ziemię, aby otrzymać lekcję życia.
Enrique pełnił rolę ambasadora zła, ponieważ wbrew misji głównego anioła musi wymazać wszelkie ślady miłości.
Za tę postać aktor zdobył nagrodę za „Najlepszą charakterystykę złoczyńcy”.
Sebastian, zły infiltrator
W telenoweli z 2002 roku „Las vias del amor / Ścieżki miłości” sprawił, że Lety mocno cierpiała. Postać grana przez Danielę Romo była kobietą nękaną przez złego Sebastiana, który za swoim wizerunkiem zdobywcy jest w rzeczywistości pozbawionym skrupułów przestępcą.
Dzięki tej postaci zdobył dwie nagrody: dla najlepszego złoczyńcy i najlepszego pierwszego aktora.
León Bustamante
W młodzieżowym projekcie „Rebelde / Zbuntowani” pierwszy aktor wiedział, jak być wszechstronnym i oprócz nadania historii poważnego tonu dzięki surowej postawie ojca młodego „Diego Bustamante”, wiedział również, jak znaleźć młodzieńczy język by rozśmieszyć ludzi.
Z odrobiną komedii sztywny „León Bustamante” grał od czasu do czasu z nastolatkami, nie tracąc przy tym swojego charakterystycznego tonu głosu i silnego charakteru.