Czy własny sklep internetowy w UK to opłacalny biznes ?


Polacy najchętniej emigrują do UK, nie bez powodu, łatwiej nauczyć się języka angielskiego niż np. niemieckiego czy niderlandzkiego, ale czy jako Polonia jesteśmy tam skazani na etat i to najczęściej polegający na pracy fizycznej ?

Wyjazd na do Wielkiej Brytanii jest pierwszym naturalnym wyborem Polaków którzy noszą się z zamiarem wyjazdu z Polski, czy to na kontrakty terminowe czy na stałe ponieważ język nie jest tam taką barierą jak np. w krajach tj Niemcy czy Holandia.

Niestety smutne fakty są takie że dla Polaków w UK przeznaczone są raczej dość proste prace których po prostu Brytyjczycy wykonywać nie chcą, z czasem więc pojawia się wypalenie i refleksja – co dalej ?

Częstym wyborem dla Polaków którzy są już w UK od dłuższego czasu jest własny biznes, jest to doskonały sposób na pójście o krok dalej, wejście na tzw. wyższy level. Jednym z lepszych pomysłów jest uruchomienie własnego sklepu internetowego pod rynek UK.

Sklep internetowe w UK to po pierwsze ogromna swoboda, dostęp do lukratywnego rynku, możliwość zakupu towaru taniej w Polsce i sprzedaży w sklepie internetowym w UK z odpowiednio wyższą marżą.

Czy uruchomienie sklepu internetowego w UK jest trudne ?

To zależy, zależy od tego czy wybierzesz wariant 100 % cena, czy przyłożysz się do rozpoznania rynku i zweryfikowania tego skąd się bierze cena, jakiego typu rozwiązania e-commerce są na rynku.

Generalnie sklepy internetowe możemy podzielić na dwie kategorie

  • sklepy internetowe w tzw. abonamencie
  • sklepy internetowe na własność

Jak otworzyć sklep internetowy w UK mając taki wybór ?

Sklepy internetowe na tzw. abonament to rozwiązania gotowe z określonym z góry zestawem opcji (ograniczonym niestety), sklepy takie mają dość prymitywne możliwości jeśli chodzi o stronę wizualną oraz jej modyfikację, ale także funkcjonalną. Jeśli przyjdzie ci do głowy aby w takim sklepie internetowym uruchomić jakąś specyficzną funkcję popularną np. tylko w UK a sklep na abonament jej nie będzie miał, to za żadne pieniądze tego nie uzyskasz ponieważ autor takiego sklepu internetowego nie przewidział takiej opcji. Sklep internetowy na abonament to rozwiązanie ograniczone, zamknięte.

Sprawdź także  Szkolenia okresowe bhp w czasie pandemii

Nie każdy jednak może sobie pozwolić na własny sklep internetowy UK to drogi kraj i budowa sklepu internetowego na własność w lokalnych firmach to koszty idące w tysiące funtów, ale jest alternatywa, wielu osobom mieszkającym w UK wydaje się że aby mieć sklep internetowy w UK to musi go uruchomić brytyjska firma żeby wszystko dobrze na tym rynku działało. Nic bardziej mylnego. Jest mnóstwo firm informatycznych w Polsce które od lat budują sklepy internetowe pod rynek UK, nie tylko UK, w całej Europie. Polskie firmy informatyczne już dawno temu wyszły poza polskie terytorium ze swoimi usługami i z powodzeniem konkurują z brytyjskimi oferując nie gorsze a często znacznie lepsze usługi i to w niższej cenie.

Jeśli zastanawiasz się jak założyć sklep internetowy w UKwpisz w google frazę sklepy internetowe ukotrzymasz dziesiątki jak nie setki wyników z listą firm która buduje sklepy internetowe w Wielkiej Brytanii , ceny usług są kilkukrotnie niższe niż w firmach brytyjskich, możesz liczyć na znacznie wyższą jakość, nowocześniejszy design sklepu internetowego, bardzo szeroką funkcjonalność i szereg różnych extrasów za które musiałbyś płacić setki funtów firmie brytyjskiej.

Na co zwracać uwagę wybierając firmę która zbuduje ci sklep internetowy pod UK ?

  • nie kieruj się najniższą możliwą ceną wykonania sklepu internetowego ponieważ może się to na tobie bardzo szybko zemścić gdyż za takimi okazjami najczęściej kryją się późniejsze opłaty cykliczne i uzależnienie od płatnej obsługi wykonawcy
  • sklep internetowy w UK powinien być zbudowany na popularnej platformie e-commerce np. tj WordPress/ Woocommerce – dlatego że daje ci to niewyobrażalną swobodę w późniejszej rozbudowie sklepu którą możesz przeprowadzić samodzielnie a także bezpłatnie

Sprzedaż online w UK rośnie z roku na rok, ten trend za sprawą wydarzeń ostatniego roku tylko przyspiesza sklepy internetowe, firmy kurierskie nie nadążają z wysyłkami towaru tak ogromne jest zapotrzebowanie na wszystko. Twoją przewagą konkurencyjną jest to że masz dostęp do ogromnego rynku hurtowego w Polsce dzięki czemu możesz się zaopatrywać taniej niż Brytyjczycy, możesz sprzedawać w sklepie internetowym w UK polskie produkty regionalne, w UK mieszka mnóstwo Polaków to niedoceniany rynek który ma bardzo duży potencjał, warto o tym także pamiętać.

Udostępnij

Powiązane posty

Zostaw odpowiedź