Czy sklep internetowy w Holandii to opłacalny biznes ?

W Holandii zamieszkuje dużo Polaków Holandia to najbardziej lukratywny kierunek po Niemczech dla Polaków którzy znajdują pracę we wszystkich sektorach holenderskiej gospodarki ale czy praca na etacie to szczyt naszych aspiracji ?

Holandia, piękny kraj położony w sercu Europy do którego Polacy emigrują od bardzo dawna, najczęściej znajdujemy pracę w sektorze budowlanym czy w rolnictwie, płace są wysokie ale czy można zrobić coś więcej aby żyć lepiej w tym kraju ?

Holandia nie należy do najtańszych miejsc na Świecie do życia, koszt zakupu mieszkania czy domu pod miastem potrafi przekroczyć kilkukrotnie koszty tego co musiałbyś zapłacić w Polsce. Jak poprawić swój byt, zdolność kredytową aby nie musieć wynajmować , aby cieszyć się większą swobodą ?

Własny sklep internetowy, żyjemy w czasach w których już praktycznie nie ma człowieka który by nie został zmuszony do zakupu czegoś przez internet, branża e-commerce od początku 2020 roku bardzo dynamicznie się rozwija ,sklepy internetowe powstają jak grzyby po deszczu, firmy kurierskie nie nadążają z wysyłkami, są problemy natury kadrowej, nie ma komu jeździć ,tak wzrósł popyt. Sytuacja już się stabilizuje, rynek po prostu nie był przygotowany na tak lawinowy wzrost popytu.

Jest to idealny moment na uruchomienie własnego sklepu internetowego, Holendrzy dziś niemal wszystko kupują przez internet, masz dwie opcje, zakładam że skoro to czytasz to mieszkasz i pracujesz w Holandii.

  1. sklep internetowy pod Polonię
  2. sklep internetowy pod rdzennych Holendrów

Ad1. sklep internetowy pod Polonię mieszkającą w Holandii ma bardzo duże szanse na sukces ponieważ większość osób które myślą o uruchomieniu własnego sklepu internetowego zapomina o tej dość pokaźnej grupie odbiorców koncentrując się od razu na bardziej lukratywnym rynku rdzennej ludności zamieszkującej Holandię. To duży błąd ponieważ Polacy mieszkający w Holandii mają też swoje potrzeby, tęsknią za krajem, za lokalnymi produktami po które przecież nie będą jeździć co weekend do Polski bo to za daleko i za drogo. Kupienie czegoś w sklepie internetowym w Polsce to niestety także oczekiwanie ale również bardzo wysoki koszt wysyłki.

Jest to idealna nisza do zagospodarowania, sprzedaż w Holandii lokalnych polskich produktów Polonii która tam zamieszkuje. Co więcej, polskimi produktami możesz także zainteresować Holendrów ponieważ sklep internetowy może działać w kilku językach, głównym językiem może być np. niderlandzki, a dodatkowym polski, lub na odwrót.

Ad2. sklep internetowy pod rynek holenderski – ma także wiele zalet, znacznie wyższe marże, kupujesz towar w Polsce, uzyskujesz dobre rabaty, możesz go sprzedać znacznie drożej w Holandii, możesz także zainteresować Holendrów lokalnymi polskimi produktami, nie musisz sprzedawać tego co wszyscy.

Jak otworzyć sklep internetowy w Holandii ?

To proste, musisz poszukać firmy w Polsce która specjalizuje się w budowie sklepów internetowych pod rynek Holandii, nie jest ich wiele ale przy odpowiednio skonstruowanym zapytaniu w Google znajdziesz jakąś bez problemu, wystarczy wpisywać w Google.nl frazy tj.

itp.

na tego typu frazy reklamują i pozycjonują się wyłącznie firmy które specjalizują się w tym rynku, oczywiście możesz trafić też na kogoś kto nie ma doświadczenia dlatego jednym z pierwszych pytań przy poszukiwaniu wykonawcy sklepu internetowego pod Holandię powinno być – “czy integruje Pan w sklepie internetowym płatności iDEAL i czy jest to bezpłatne ?”

To fundamentalne pytanie, już kilka razy na przestrzeni ostatniego roku miałem klientów którzy zlecili budowę sklepu internetowego pod Holandię firmie zapłacili całą kwotę lub zaliczkę a pod koniec prac okazało się że zapomnieli powiedzieć że w sklepie powinna być zintegrowana ta ulubiona przez wszystkich Holendrów metoda płatności “iDEAL” a firma IT rozłożyła ręce i powiedziała że “nie da się” albo “nie wiedzą jak to zrobić”, i efekt końcowy był taki że klient musiał zapłacić dwa razy za sklep internetowy.

Każdy rynek ma swoją specyfikę, rynek holenderski także ,zawsze trzeba pytać o tego typu detale zlecając jakieś prace przed zapłaceniem zaliczki ponieważ tego typu niedomówienia mogą słono kosztować.

Sklep internetowy pod rynek holenderski buduje się dokładnie tak samo jak pod inne rynki, różnią się jedynie pewne detale które trzeba znać.

Szukając wykonawcy sklepu internetowego pod Holandię powinieneś pytać nie tylko o koszt sklepu internetowego ale także o to czy:

  • sklep internetowy będzie twoją własnością i czy będziesz w stanie nim dowolnie dysponować
  • sklep internetowy pozwoli ci na ewentualną samodzielną rozbudowę funkcjonalności (są rozwiązania które oferują bardzo wiele w tej materii) – pytanie nie jest bezzasadne ponieważ czasami dość niska cena sklepu internetowego może oznaczać pełne uzależnienie od wykonawcy sklepu internetowego (płatnej stałej obsługi)
  • na kogo będzie zarejestrowana domena i hosting – pytanie jest niezwykle ważne ponieważ wielokrotnie spotkałem się z przypadkami (relacje klientów) w których wykonawca sklepu zarejestrował domenę i hosting na siebie co najczęściej w sytuacji spornej skutkowało utratą sklepu internetowego. Sytuacje sporne dotyczyły głównie późniejszej płatnej obsługi ze strony wykonawcy o której zapomniał powiedzieć przed wpłaceniem zaliczki (wariant 100% cena najczęściej oznacza późniejsze stałe i niemałe koszty)

Mam nadzieję że powyższe rady pozwolą ci uniknąć ryzyka związanego z wyborem niewłaściwego wykonawcy sklepu internetowego.

Udostępnij

Zostaw odpowiedź