Świat kina opłakuje śmierć wielkiego Luisa Armando Roche


Jego zamiłowanie do dużego ekranu skłoniło Luisa Armando Roche’a do stworzenia takich produkcji, jak „El cine soy yo” i „Aire libre”


Świat kina opłakuje straszliwą i nieodwracalną stratę jednego z jego wielkich twórców, wybitnego scenarzysty, reżysera teatralnego i operowego Luisa Armando Roche’a, w sobotę 2 października 2021 roku.

Również członek-założyciel National Cinematheque zmarł w wieku 82 lat, pozostawiając głęboką pustkę w branży, która go otaczała i kochała.

Ambasador Francji w Wenezueli Romain Nadal ubolewał nad smutnymi wiadomościami na portalach społecznościowych i podkreślił genialną pracę Luisa Armando Roche w świecie kina.Warto wspomnieć, że do tej pory nie potwierdzono, co było przyczyną śmierci zdobywcy Premio Nacional de Cine z 1999 roku.

Luis Armando Roche urodził się w Caracas 21 listopada 1938 roku. Pochodzi z rodziny szanowanych mężczyzn, którzy również zapisali się w historii Wenezueli.

Był prawnukiem Jeana Emile’a Jacquina, producenta luster, które Guzmán Blanco zlecił do dekoracji z luster Kongresu Republiki. Jego ojcem był Luis Roche, urbanista, który wraz z Juanem Bernardo Arismendi był odpowiedzialny za tworzenie osiedli mieszkaniowych La Florida i Altamira.

Jego kariera rozpoczęła się od drobnej pracy asystenta operatora przy nagrodzonym na Festiwalu Filmów Amatorskich w Cannes filmie dokumentalnym Venecia la incomparable  (1955), co doprowadziło go później do zakochania się w tej branży.

Udostępnij
Sprawdź także  Gael García Bernal i Natalia Lafourcade zaśpiewają na Oskarach

Zostaw odpowiedź