„Rebelde” na Netflix: wszystkie adaptacje serialu młodzieżowego stworzonego przez Crisa Morena


Platforma streamingowa ujawniła niedawno zapowiedź swojej wersji „Rebelde Way”, popularnego serialu młodzieżowego z początku wieku. Nie jest to jednak pierwszy raz, kiedy powstał remake tej telenoweli


Zbuntowani powrócą do klas Elite Way School w 2022 roku. 25 września Netflix ujawnił pierwszą zapowiedź swojej wersji „Rebelde Way”, młodzieżowego serialu stworzonego przez Crisa Morenę, który od czasu premiery w 2002 roku odniósł ogromny sukces a którego remakei zawsze powtarzały się na poziomach widowni, zwłaszcza meksykańska adaptacja (z 2004) z udziałem Anahí, Dulce Maríi, Maite Perroni, Alfonso Herrery, Christophera Uckermanna i Christiana Cháveza.

Remake Netflixa jest inspirowany wersją meksykańską i będzie miał w obsadzie syna Barbary Mori. W zapowiedzi prezentowanej przez giganta streamingu Sergio Mayer Mori wraz z Azul Guaita i Andreą Chaparro przechadzają się korytarzami luksusowej szkoły z główną piosenką oryginalnego serialu w tle. Platforma potwierdziła również udział Franco Masiniego, Lizeth Selene i Alejandro Puente.O czym jest „Rebelde”?

Fabuła toczy się wokół grupy nastolatków, którzy są uczniami Elite Way School, bardzo ekskluzywnej szkoły, która poprzez program stypendialny daje młodym ludziom o niskich dochodach możliwość ukończenia studiów w swoich placówkach. Jednak ci stypendyści mają jedną z głównych przeszkód w „Lożę”, grupę, która sprzeciwia się przyjmowaniu stypendystów. Wśród wszystkich typowych konfliktów okresu dojrzewania grupa młodzieżowa wykorzystuje muzykę jako sposób ucieczki.


Ile wersji „Rebelde” powstało?

Rebelde Way ” trwało dwa sezony, a główną obsadę tworzyli: Luisana Lopilato, Camila Bordonaba, Benjamín Rojas i Felipe Colombo, którzy z kolei byli wokalistami Erreway, zespołu, który jego bohaterowie utworzyli w ramach Elite Way School.


„Rebelde way”

Po sukcesie tej pierwszej wersji w Ameryce Łacińskiej, Televisa kupiła prawa do telenoweli młodzieżowej, aby wyprodukować własną adaptację, której grupa muzyczna RBD znacznie przewyższyła sukcesem grupę argentyńską.


„RBD” odniósł większy sukces niż „Erreway”

Później dokonano kolejnych przeróbek historii w różnych krajach, takich jak Indie, Portugalia, Chile i Brazylia. Jak wyglądały te wersje?

Sprawdź także  Fernanda Castillo wraca do pracy z “Enfermo Amor”

Remix” – Indie

W grudniu 2004 roku indyjska telewizja zaprezentowała „Remix”, swoją adaptację „Rebelde Way”, w której wystąpili Priya Wal, Raj Singh Arora, Shweta Gulati i Karan Wahi.

Fabuła kręci się wokół uczniów liceum Maurya, ekskluzywnej szkoły w Indiach, do której uczęszczają tylko dzieci bogatych i sławnych, ale która jako organizacja charytatywna przyjmuje stypendystów z rodzin o ograniczonych zasobach.


„Remix” to indyjska wersja „Rebelde Way”

Główny kwartet składa się z Tia Ahuja (Mía), córki przedsiębiorcy modowego; Anvesha Ray Banerjee (Marizza), której matka jest gwiazdą Bollywood; Yuvraaj Dev (Pablo), syn polityka; oraz Ranveer Sisodia (Manuel), stypendysta, który stara się pomścić śmierć ojca.

Podobnie jak w oryginalnej wersji, protagoniści utworzyli również własną grupę muzyczną, która nazywała się Remix Gang. Zespół wydał swój pierwszy album w marcu 2005 roku i sprzedał ponad 40 000 kopii w Indiach, 3000 w Rosji i 900 w Chinach. Później zaprezentowali swój drugi album, który nie był tak udany jak pierwszy. Ponadto zaprezentowali trzeci album koncertowy, z czterema niewydanymi piosenkami, tym razem sprzedali więcej albumów niż przy poprzednich okazjach.

Zobaczcie, jak wygląda obsada „Remix”

 • Priya Wal – Anvesha „Ashi” Ray Banerjee
 • Raj Singh Arora – Yuvraaj
 • Shweta Gulati – Tia Ahuja
 • Karan Wahi – Ranveer Sisodia

„Rebelde Way” – Portugalia

Portugalska wersja „Rebelde Way” została wydana w 2008 roku i zachowała oryginalny tytuł serii. W tym remake’u wystąpili Joana Anes, Nelson Antunes, Tiago Barroso i Joana Alvarenga, którzy dali życie Mii, Manelowi, Lisie i Pedro.

Sprawdź także  15 lat później, tak wygląda obsada Telemundo, przebojowej telenoweli 'La tormenta'

Plakat portugalskiej wersji Rebelde Way. (Dyfuzja)

Podobnie jak w innych wersjach, protagoniści utworzyli również grupę muzyczną o nazwie RBL, która zaadaptowała utwory Errewaya i RBD na język portugalski. Pierwszy album, który zawiera 12 utworów, ukazał się 18 maja 2008 roku otrzymał tę samą nazwę od zespołu.

Zobacz, jak wyglądają bohaterowie

 • Joana Anes – Mía
 • Nelson Antunes – Manel
 • Tiago Barroso jako Pedro
 • Joana Alvarenga – Lisa

Corazón Rebelde” – Chile

W 2009 roku ukazał się „Corazón Rebelde”, chilijska wersja „Rebelde Way”, emitowana przez Channel 13, z udziałem Denise Rosenthal, Luciany Echeverríi, Augusto Schustera i Ignacio Garmendia. W tym remake’u głównymi bohaterami są Cote, Manuel, Martina i Pablo, wspólnie tworzą muzykę i zakładają zespół CRZ.W listopadzie 2009 roku, kilka miesięcy po premierze w chilijskiej telewizji, CRZ wydał swój pierwszy singiel, który znalazł się w pierwszej setce najczęściej słuchanych piosenek w tym kraju.

Zobacz, jak wygląda obsada

 • Denise Rosenthal jako Martina
 • Luciana Echevarría – Cote
 • Augusto Schuster – Pablo
 • Ignacio Garmendia – Manuel

Rebelde Río!” – Brazylia

Ta wersja, która ukazała się w 2011 roku, najmniej przypomina oryginał, ponieważ została zainspirowana meksykańską adaptacją. W „Rebelde Río!”, imiona głównych bohaterów to Alice, Pedro, Roberta i Diego, ale także Tomás i Carla mają szczególne znaczenie w fabule, jak Lupita i Giovanni w „Rebelde”.

Bohaterami brazylijskiej adaptacji byli Sophia Abrahão, Arthur Aguiar, Lua Blanco, Micael Borges, Melanie Fronckowiak i Chay Suede. Główni bohaterowie utworzyli również zespół popowy „Rebeldes”.Tak dzisiaj wyglądają bohaterowie

 • Sophia Abrahão – Alice
 • Artur Aguiar – Diego
 • Biała Lua – Roberta
 • Micael Borges – Pedro
 • Melanie Fronckowiak jako Carla
 • Chay Suede – Thomas

A ty? Widziałeś oryginalną wersję? Może spodobała Ci się meksykańska? Czy chciałbyś zobaczyć ten nowy remake Netflixa?


Udostępnij

Zostaw odpowiedź