Rebelde: 6 rzeczy, które warto wiedzieć o nowej wersji na Netflix


Od 2004 do 2006 roku Rebelde /  rządził życiem nastolatków. Był to argentyńskiej telenoweli Rebelde Way. Meksykańska była globalną sensacją, która stworzyła również zespół RBD, który był tak samo, jeśli nie bardziej, popularny jak miała aż 440 odcinków. Teraz, prawie 20 lat później  planuje wprowadzić na ekran nową grupę nastoletnich buntowników dzięki ponownemu uruchomieniu Rebelde 


1. Premiera Rebelde w styczniu 2022 r.

We wrześniu 2021 roku, podczas imprezy fanowskiej Tudum, Netflix wypuścił pierwszy  Rebelde . Pokazywał część obsady śpiewającej „Rebelde” od RBD. Do tego zakończył , wspominając, że emisja Rebelde przewidziana jest na 2022 rok. W październiku Netflix potwierdził datę premiery. 

Netflix opublikował oficjalny teledysk , w którym nowa śpiewa i tańczy do nieco zremiksowanej wersji oryginalnej piosenki. W poście ujawniono również, że premiera Rebelde odbędzie się 5 stycznia 2022 r. Ta data premiery ma sens, ponieważ Netflix miał na początku roku kilka naprawdę udanych programów, takich jak Love is Blind i The Circle. 

Produkcja rozpoczęła się w marcu 2021 roku i prawdopodobnie trwała kilka miesięcy później. Najprawdopodobniej oznacza to, że i ekipa mieli mnóstwo czasu na powtórne zdjęcia i edycję, aby stworzyć wersję, która przemówi do nowych i starych fanów Rebelde, a szczególnie do pokolenia Z. 

2. Rebelde Netlifx to nie restart, to

Pomimo tego, że Netflix Rebelde jest reklamowany jako restart, to nim nie jest jeden. Zamiast tego jest to kontynuacyjna.  nie próbuje zrobić kopii Mii (Anahí), Roberty (Dulce Maria), Lupity (Maite Perroni), Miguela (Alfonso „Poncho” Herrera), Diego (Christopher von Uckermann) i Giovanniego (Christian Chavez). 

Celem jest stworzenie wyjątkowych nowych postaci z własnymi osobowościami i zmaganiami, przy jednoczesnym zachowaniu ducha, który sprawił, że meksykańska seria jest tak popularna. Nowe Rebelde jasno pokazuje, że ma na celu zaprezentowanie nowej generacji uczniów Way School i że oryginalne postacie istnieją w tym wszechświecie. 

Trudno jednak zaprzeczyć, że Jana (Azul Guaita) i Esteban (Sergio Mayer Mori) są stylizowani tak, by przypominać Mię i Miguela, zwłaszcza z początkowych odcinków Rebelde. 

Dla mnie oznacza to, że serial chce przynajmniej odnieść się do pewnych porównań do oryginalnego serialu, zwłaszcza po to, by przyciągnąć milenialsów, którzy mogą szukać innych form znajomości między tą serią a oryginałem. 

Sprawdź także  'La noche más larga': wyjaśnione zakończenie serialu Netflix

3. Netflix Rebelde ma zróżnicowaną obsadę, reprezentującą różne kraje hiszpańskojęzyczne czy latynoamerykańskie 

Rebelde składa się z ośmiu głównych nastoletnich bohaterów. Te postacie to Jana Cohen (Azul Guaita), Esteban (Sergio Mayer Mori), MJ (), Dixon (Jeronimo Cantillo), Luka Colucci (Franco Masini), Andi (Lizeth Selene), Sebastian Langarica-Funtanet (Alejandro Puente). i Emilia (Giovanna Grigio). Chociaż większość obsady pochodzi z Meksyku, kilku członków głównej obsady pochodzi z innych krajów hiszpańskojęzycznych lub latynoamerykańskich, takich jak , Kolumbia i Argentyna. 

Nie wiemy, z jakich krajów będą pochodzić postacie w serialu, ale Netflix może wykorzystać serial do reprezentowania szerokiego grona nastolatków w tym programie telewizyjnym w stylu latynoskim, umieszczając niektóre postacie z innych krajów latynoamerykańskich lub hiszpańskojęzycznych spoza Meksyku. To sprawiłoby, że program byłby bardziej inkluzywny i może łączyć się z bardziej globalną publicznością pokolenia Z. 

4. Netflix Rebelde zawiera niektóre postacie z oryginalnej obsady 

Wraz z oficjalnym pierwszym zwiastunem Rebelde pojawiła się wiadomość, że Estefania Villarreal ponownie wcieli się w rolę Celiny Ferrer. W oryginalnym serialu, była bliską przyjaciółką Mia (Anahi) i Vico (Angelique Boyer) i miała dużo problemów do pokonania, ale Celina jest teraz dyrektorem Way School. Villarreal jest jedynym potwierdzonym powracającym członkiem obsady. Uważam jednak, że mogą pojawić się inni aktorzy i postacie z oryginalnego Rebelde w trakcie trwania serii. 

Wiele nazwisk nowych postaci nie zostało ujawnionych. Może to być sposób na ukrycie faktu, że niektóre z głównych nowych postaci będą miały rodzinne powiązania z poprzednimi, albo z główną grupą, albo niektórymi postaciami pobocznymi. Ponadto jedna z postaci, która otrzymała nazwisko, dzieli je z jednym z głównych oryginalnych bohaterów Rebelde

Luka Colucci ma to samo nazwisko co Mia, co prawdopodobnie oznacza, że ​​są spokrewnieni. To połączenie to świetny sposób, aby otworzyć drzwi dla Anahí, aby pojawiła się w sezonie 1 lub w potencjalnych przyszłych sezonach. To także sposób na bezproblemowe przekazanie nam aktualnych informacji na temat jej i innych byłych absolwentów Elite Way School. 

Perroni pojawiła się w kilku serialach Netflix, w tym Mroczne pożądanie, a Herrera pojawił się w Netflix Sense8 i pojawi się w nadchodzącym sezonie Ozark. Ponieważ Herrera i Perroni są związani z Netflix, nie jest wykluczone, że jedno lub oboje mogą powtórzyć swoje role jako Lupita i Miguel w Rebelde NetflixaJednak Herrera wydaje się być szczęśliwy, że ten etap jego życia minął, więc wątpię, czy powróci w najbliższej przyszłości. 

Sprawdź także  Co Maite Perroni myśli o nowej serii 'Rebelde'?

5. Moda będzie ważnym elementem Rebelde Netflixa 

Jeśli dorastałeś oglądając Rebelde, prawdopodobnie pamiętasz kultowy mundurek Elite Way School i sposób, w jaki każda postać go stylizowała, aby pasowała do ich osobowości. Możesz także pamiętać stale zmieniający się kolor włosów Giovanniego i to, jak moda ewoluowała z każdą postacią. Moda była główną częścią oryginału, więc sensownym jest fakt, że znów odegra ważną rolę.

Elle Magazine Mexico rozmawiał z projektantką kostiumów do nowej serii Rebelde, Nayeli de Alba. Mówiła o wykorzystywaniu Instagrama, Tik-Toka i innych popularnych serwisów Gen Z do inspirowania modaPowiedziała również, że pozwoliła obsadzie i ich postaciom dyktować ich modową podróż przez cały .

Coś, co odróżnia modę tutaj od oryginalnej serii, to nacisk na wykorzystanie meksykańskich projektantów i marek w programie telewizyjnym. Według Harper’s Bazaar, oryginał w dużej mierze opierał się na amerykańskiej modzie i markach, aby rozwinąć styl bohaterów programu telewizyjnego. Nayeli de Alba zadbała o to, by modowe korzenie Netflixa Rebelde były mocno zakorzenione w Meksyku. 


6. odgrywa główną rolę w serialu Netflix Rebelde 

RBD stało się niezwykle popularną latynoską grupą popową podczas i po emisji Rebelde, aż do ich rozstania w 2009 roku. Nie wiemy jeszcze, ile muzyki będzie w nowym programie, ani nie wiemy, czy będzie dużo przeróbek oryginalnych piosenek RBD, czy też nowe piosenki lub kombinacje. Domyślam się, że jest to pewna kombinacja obu. 

Netflix odnosił już sukcesy z serialami muzycznymi. Julie and the Phantoms odniosła sukces i wielu fanów umierało z niecierpliwości, aby wiedzieć, kiedy premiera drugiego sezonu. Netflix wydał również album wraz z premierą, a album osiągnął czwarte miejsce na listach przebojów US Billboard Soundtrack i numer jeden na listach przebojów iTunes w USA i Australii. 

Sukces albumu Julie and the Phantoms prawdopodobnie zainspiruje Netflix do zrobienia tego samego z Rebelde. Spodziewamy się, że album pojawi się wraz z serią 5 stycznia 2022 roku. 

Rebelde to jedna z serii Netflix , której nie możemy się doczekać w 2022 roku. Ciekawe będzie zobaczyć, jak Netflix zaspokoi nostalgię po tym remaku / kontynuacji, jednocześnie czyniąc go istotnym dla pokolenia Z. 

Udostępnij

Powiązane posty

Zostaw odpowiedź