Najlepsze odcinki seriali, które warto zobaczyć w Dzień Zmarłych


Niewiele pozostało do świętowania Dnia Zmarłych, aby wprowadzić się w nastrój, polecamy kilka seriali i telenowel, w których nawiązuje się do tej daty


 jest jednym z najbardziej docenianych i znanych, tradycyjnych meksykańskich świąt na świecie. Ofiary i chleb sprawiają, że jest to wyjątkowa uroczystość, ale prawda jest taka, że ​​trwa to tak krótko, że już teraz chcemy z tego skorzystać, aby zacząć oglądać serie, które odnoszą się do tego dnia.

Wyjaśnimy, że są to tylko konkretne rozdziały, które dotykają tematu Dnia Zmarłych, nie są to całe serie czy kompletne telenowele o tym święcie.

3 odcinki z Dniem Zmarłych, które warto zobaczyć

1.  La casa de las flores: el funeral

 La casa de las flores: el funeral dotyczy specjalnego odcinka, który Netflix postanowił uruchomić, aby opowiedzieć wszystko, co wydarzyło się podczas pogrzebu Virginii de la Mora. To około 35 tragikomicznych minut, w których nie brakuje wybryków Pauliny, do tego akcje z Eleną i Julianem.


2. Made in México

„Made in Mexico” nie jest ani telenowelą, ani serialem, ale reality show Netflixa, w którym pokazano życie dziewięciu członków wyższych sfer w tym kraju. W trzecim rozdziale niektórzy bohaterowie organizują imprezę na .

Oprócz pokazania niesamowitych kostiumów catrinas i catrinee, opowiadają również trochę o tym, o co chodzi w tym święcie, zwiedzają niektóre oferty w Coyoacán i pokazują typowe potrawy.


3. Soy Luna

Jeśli szukasz alternatywy dla całej rodziny, rozdział „Un beso inesperado, sobre ruedas” z trzeciego sezonu „Soy Luna” jest dobrą alternatywą. Podczas odcinka poruszają temat obchodów Dnia Zmarłych, a w części odcinka wszyscy młodzi ludzie są częścią imprezy skupionej na tym dniu.

Jakie inne odcinki seriali lub telenowel dodałbyś do listy Dnia Zmarłych?

 Bonus: Coco (2017)


Jest to animowany film Disneya, którego akcja rozgrywa się w całości w Dniu Zmarłych . Opowiada historię Miguela Rivery, młodego meksykańskiego pasjonata gitary i śpiewu, który jest pod nieustanną presją rodziny, by poświęcił się czemukolwiek poza muzyką.

Życie Miguela zmienia się, gdy odkrywa przeszłość swojej rodziny. Nieoczekiwane wydarzenie przenosi go do krainy zmarłych, gdzie chłopiec będzie szukał swoich przodków, aby poznać prawdę.

Udostępnij

Zostaw odpowiedź