Czym jest Pandora Papers i dlaczego pojawia się w nich Luis Miguel?


Dokumenty Pandory ujawniają poufne dokumenty związane z „El Sol de México”, a także niezliczonych innych artystów


zrewolucjonizowały świat na kilka dni. Po ogłoszeniu nazwisk, które tworzą długą listę osób zaangażowanych w to śledztwo, to nazwisko Luisa Miguela nie pozostało niezauważone.Dziennikarskie śledztwo zostało przeprowadzone przez Międzynarodowe Konsorcjum Dziennikarzy Śledczych (ICIJ) we współpracy z ponad 600 dziennikarzami ze 117 krajów.

El País, La Sexta (), Le Monde (Francja), The Guardian (Wielka Brytania), The Washington Post (Stany Zjednoczone), L’Espresso (Włochy), La Nación (), to tylko niektóre media, które w tej sprawie współpracują.

W ciągu dwóch lat zbadano miliony plików finansowych składających się z dokumentów, arkuszy kalkulacyjnych, e-maili, faktur, zdjęć i planów podróży; należących do 14 kancelarii prawnych zajmujących się obszarem rajów podatkowych.

Wraz z długimi listami, które demaskują ównoległy, wolny od podatku system gospodarczy, ujawniono wiele nazwisk artystów, a jednym z nich jest .Od 2013 roku posiada 50 000 udziałów w Skyfall Marine LTD, firmie utworzonej w 2004 roku przez Trident Trust, firmę zajmującą się zarządzaniem funduszami dla sektora usług finansowych na całym świecie. Wraz z jego imieniem pojawia się imię Alejandro Gallego Basteri, jego brata.

Według śledztwa otworzył konto na Wyspach Dziewiczych, aby zarejestrować majątek, w tym przypadku luksusowy jacht, i w ten sposób zapobiec konfiskacie przez wierzycieli w ramach spłaty dużych długów.

„Aktywa zarejestrowane przez firmę (Skyfall Marine LTD) to 84-metrowy luksusowy jacht, model Azimut Flybridge Motor Yatch o nazwie Sky”, czytamy w dokumencie wydanym przez Quinto Element Lab.Firma finansowa RZO LLC potwierdziła, że ​​Luis Miguel „zawsze był uczciwy i godny zaufania przez 10 lat jako klient”. Z kolei bank HSBC twierdził, że ma sześciocyfrowe konto.

Sprawdź także  María Eydman wygrywa XIV Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny Campillos w Hiszpanii

Jednak firma piosenkarza Skyfall Marine otrzymała grzywnę w wysokości 6595 USD od Trident Trust za opóźnienie w zapłacie óżnych procedur na Wyspach Dziewiczych.

Od kilku lat „El Sol de México” boryka się z problemami finansowymi. Inne pozwy, które otrzymał, skierowane były do ​​jego wytwórni płytowej Lion Productions, Inc. przez firmę rozrywkową En Vivo Enterprises.

Jeden z nich ł miejsce w 2016 roku, kiedy wokalista zawiesił dwa z czterech ów, w które firma zainwestowała 1 225 000 dolarów, z czego Luis Miguel oddał tylko 200 000 dolarów.

Drugi proces ł miejsce w 2017 roku, kiedy piosenkarz nie wywiązał się z umowy o płatność w wysokości 200 000 dolarów. Jednak z biegiem lat żaden z nich nie został rozwiązany.Luis Miguel jest jednym z najbardziej rozchwytywanych wokalistów w świecie artystycznym. Pomimo tego, że zgromadził miliony dolarów fortuny, jest kilka pozwów, które otrzymał za naruszenie płatności, a nawet umów.

Kolejny proces, z którym się zetknął, miał miejsce, gdy jego były przedstawiciel, William Brockhaus, pozwał go na kwotę około miliona dolarów.

Podobnie jak Luis Miguel, są przypadki wielu artystów, którzy pojawili się w papierach Pandory; niektórzy z nich to: Alejandra Guzmán, Chayanne, , Miguel Bosé, Elton John, Ringo Starr, Claudia Schiffer, Julio Iglesias.

Udostępnij

Powiązane posty

Zostaw odpowiedź