Alejandro Sanz odbiera swoją gwiazdę w Hollywood Walk of Fame


Przyjął gwiazdę podczas ceremonii, gdzie został uznany za jednego z najbardziej wpływowych muzyków latynoskiego świata


Alejandro Sanz zainaugurował swoją gwiazdę w Hollywood Walk of Fame w ten piątek, w uznaniu jego ponad trzech dekad w muzyce z międzynarodową projekcją, która uczyniła go punktem odniesienia dla muzyki w języku hiszpańskim na całym świecie.

„Chciałbym, żeby moi rodzice widzieli mnie tego dnia”, powiedział podekscytowany hiszpański piosenkarz na kilka minut przed odsłonięciem swojej gwiazdy, która znajduje się przed budynkiem Capitol Records i z którą jego nazwisko będzie związane z nazwiskiem artystów takich jak John. Lennon, Paul McCartney, Roy Orbison i Selena Quintanilla.

Hollywoodzka Izba Handlowa przedstawiła Sanza jako jednego z najbardziej wpływowych muzyków latynoskiego świata, zanim uważne spojrzenie ponad stu fanów zebrało się wczesnym rankiem na tym najbardziej charakterystycznym chodniku w Los Angeles.

„Nigdy o tym nie śniłem, bo nie jestem Johnem Waynem” – żartował Sanz, który zaczął swoje podziękowanie po angielsku, ale wkrótce publiczność poprosiła go o poświęcenie kilku słów po hiszpańsku.„Chcę podziękować dziecku, którym byłem i które nigdy nie zrezygnowało z marzeń. Marzyłem o byciu na scenie, dawaniu koncertów i zarabianiu na życie z muzyki, ale nigdy o tym” – powiedział.

Muzyk dołącza tę gwiazdę do swojej długiej listy wyróżnień: jest Hiszpanem z największą liczbą nagród Grammy w historii (cztery) i ma kolejne 24 nagrody Latin Grammy.

W 2017 roku został uhonorowany przez Latin Recording Academy jako Osoba Roku w hołdzie dla jego kariery i znaczącego wkładu filantropijnego.

Ale mimo to dał jasno do zrozumienia, że ​​jego wejście na Aleję Gwiazd było wyjątkowe, ponieważ „był w miejscu, w którym tworzy się magia”, otoczony „tak wieloma talentami”.

„Muzyka jest najlepsza na świecie” – podsumował po dedykowaniu gwiazdy swoim dzieciom i fanom, wśród których znalazła się meksykańska aktorka Yalitza Aparicio, która powiedziała, że ​​Hiszpan jest „wspaniałym człowiekiem”.

Sprawdź także  Carlos Santana's Milagro Foundation wypuszcza „New Hampshire Rocks!” Program edukacji muzycznej

Od momentu debiutu na początku lat 90., aż do ostatniego dzieła w 2019 roku („#ElDisco), Sanz wydał 12 albumów studyjnych, wszystkie były najlepiej sprzedającymi się projektami w Hiszpanii, Ameryce Łacińskiej i Stanach Zjednoczonych.

Hollywood Walk of Fame od 1960 roku nagradza międzynarodowe gwiazdy za ich pracę i wkład w przemysł rozrywkowy, a gwiazda Sanza ma numer 2703. 


Udostępnij

Zostaw odpowiedź