Una película de policías: wszystko co wiemy o nowym dramacie dokumentalnym Alonso Ruizpalacios


Ta meksykańska produkcja została nagrodzona na arenie międzynarodowej i wkrótce zostanie przedstawiona na


„Czuję, że nikt przy zdrowych zmysłach nie chce być policjantem w tym mieście” – słyszymy we fragmencie z oficjalnego zwiastuna  (2021) , najnowszej produkcji meksykańskiego reżysera Alonso Ruizpalaciosa . 

Ten fabularny łączy w sobie elementy dokumentalne i fabularne, aby przeanalizować motywacje tych, którzy pracują w meksykańskiej policji, systemie zdolnym zniszczyć morale każdej osoby, która wstąpi w jej szeregi. „Podczas śledztwa doszedłem do wniosku, że reprezentacja jest istotną częścią codziennego życia policjanta. Od momentu włożenia munduru gra rolę. I trwa to przez cały dzień pracy: okazywanie siły, której nie masz, lub niesienie pomocy, na którą nie jesteś przygotowany. Musi to jednak zrobić w dysfunkcyjnym systemie ”- podzielił się filmowiec w oświadczeniu.

Główna historia opowiada o Teresie (Mónica del Carmen) i Montoyi (Raúl Briones), parze policjantów, którzy pracują razem, a także mają romantyczny związek. Anegdoty aktorów, połączone z anegdotami postaci z życia wziętych, określają narrację tego dramatu dokumentalnego. 

W zwiastunie docenia się, że protagoniści musieli przejść żmudne szkolenie do swoich ról i to dzięki ich doświadczeniu widzowie mogą dowiedzieć się nieco więcej o tym, co kryje się za meksykańską policją. 

został zaprezentowany na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie, gdzie zdobył nagrodę za najlepszy montaż. Ponadto wkrótce odwiedzi festiwale takie jak San Sebastián, Morelia i Ambulante.

Jego premiera w Meksyku zaplanowana jest na wrzesień w wybranych kinach, a światowa premiera komercyjna będzie miała miejsce 5 listopada na platformie  . 

Udostępnij

Zostaw odpowiedź