Javier Olivares („El ministerio del tiempo / Ministerstwo czasu”) przygotowuje telewizyjną adaptację „La última cripta”


Twórca serii La 1 wprowadzi do telewizji pierwszą powieść trylogii Fernando Gamboa


Javier Olivares rozpoczyna nową serię. Twórca El ministerio del tiempo / Ministerstwo czasu będzie odpowiedzialny za telewizyjną adaptację La última cripta, pierwszej powieści trylogii Fernando Gamboa, która składa się również na La ciudad negra y La última revelación

Firma produkcyjna El Estudio nabyła prawa do powieści, sprzedając ponad 500 000 egzemplarzy, a Olivares zanurzy się w przygodach, które przeniosą go z powrotem do dzieciństwa: „Pierwszym filmem, który zobaczyłem jako dziecko, był Las mines del Rey Salomón. Pierwsze książki mojego dzieciństwa były autorstwa Emilio Salgari i Juliusza Verne. Dorastałem z tysiącem przygód w głowie, które rozbudziły moją wyobraźnię. La última cripta łączy mnie bezpośrednio z tymi wspomnieniami. Praca nad tekstem Fernando Gamboa i pomoc El Estudio oznacza posiadanie kreatywnych ludzi jako towarzyszy podróży, pasjonatów opowiadania historii i dobrze wykonanej pracy. Tylko w ten sposób tak ambitna historia może się urzeczywistnić, „- czytamy w oświadczeniu.

Według El Estudio serial zostanie nagrany w dużych, naturalnych sceneriach między Hiszpanią, Meksykiem, Stanami Zjednoczonymi, Ameryką Środkową i Afryką Północną.

Seria jest w fazie przedprodukcyjnej, więc nie ujawniono jeszcze obsady, która zagra głównych bohaterów.

Streszczenie

Ulises Vidal — żeglarz podwodny i obieżyświat — odkrywa mały dzwonek z brązu zakopany w rafie koralowej w pobliżu wyspy Utila, u wybrzeży Hondurasu. Z pomocą przyjaciela, profesora historii średniowiecza Eduardo Castillo, odkryją ze zdumieniem, że dzwon ma pochodzenie templariuszy… Coś niemożliwego, chyba że wszystkie podręczniki historii się mylą, a legenda jest prawdziwa, że ​​Templariusze przybyli do Ameryki dwa wieki przed Kolumbem i ukryli tam swój bajeczny skarb.

Zdeterminowani, by znaleźć skarb, wyruszają w szybkie poszukiwania przez Hiszpanię, Meksyk i Saharę, do których dołączy meksykańska archeolog Cassandra Brooks. Rozwiążą jedną zagadkę po drugiej, ryzykując życie niezliczoną ilość razy, dopóki nie odkryją tajemnicy, która była skrywana przez ponad dwa tysiące lat w małym kościele w Gwatemali. O wiele bardziej doniosły i szokujący sekret niż jakikolwiek skarb, jaki mogliby sobie wyobrazić.

Sprawdź także  Przyjaźń, która zakończyła się po sprawie Paulette

Udostępnij

Jeden komentarz

Zostaw odpowiedź