Film dokumentalny o Andrésie Calamaro zostaje wydany dla Star +


Nathy Peluso odpowiada za przeprowadzenie wywiadu z Calamaro, podczas gdy zostaje odkryty niepublikowany materiał piosenkarza 


Platforma Star+, serwis streamingowy „The Walt Disney Company” dla Ameryki Łacińskiej, miała we wtorek premierę filmu dokumentalnego o życiu i twórczości popularnego argentyńskiego muzyka Andrésa Calamaro, który w zeszłym tygodniu skończył 60 lat.

Odcinek jest częścią nowego sezonu Bios. Vidas que marcaron la tuya / Bios. Życie, które naznaczyło ciebie” , serialu dokumentalnego wyprodukowanego przez National Geographic, który przedstawia najpopularniejsze postacie w Ameryce Łacińskiej.

W tym przypadku młoda artystka Nathy Peluso jest odpowiedzialna za prowadzenie widza przez życie Andrésa Calamaro, poprzez serię wywiadów z muzykiem z Buenos Aires i niektórymi osobistościami, które towarzyszyły mu w jego ponad czterdziestoletniej muzycznej twórczości, karierze zawodowej.Dlatego dokument zawiera wywiady na wyłączność z Danielem Melingo i Cachorro Lópezem, byłymi członkami Los Abuelos de la Nada; Ariel Rot, byłym członkiem Los Rodríguez; Olgą Castreno, agentką muzyczną Calamaro od ponad dwudziestu lat; oraz dziennikarzami, między innymi Marcelo Fernández Bitar i Martín Pérez.

Wokalista, kompozytor i instrumentalista „El Salmón” jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i płodnych artystów argentyńskich ostatnich dekad, z karierą obejmującą około trzydzieści albumów, w tym albumy studyjne, nagrania na żywo i specjalne kompilacje.

Wśród jego najbardziej kultowych piosenek są ’Flaca’, 'Mil horas’, 'Te quiero igual’ czy 'Sin documentos, kompozycje, które uczyniły go jedną z najpopularniejszych twarzy argentyńskiego rocka.

Cztery dekady muzyki

Dokument, który trwa około 100 minut, to podróż przez życie osobiste i artystyczne Andrésa Calamaro, audiowizualna podróż, która ujawnia światła i cienie muzyka, który swoją pierwszą piosenkę skomponował, gdy miał zaledwie siedem lat.

Widz odkryje m.in. spory, które doprowadziły do ​​rozpadu Los Rodríguez, tajniki nagrania „Alta Suciedad” (1997), uważanego za konsekrujący album Calamaro, czy lęki, jakie towarzyszyły kompozytorowi po podpisaniu kontraktu z wytwórnią Warner.

Sprawdź także  Wszystko, czego dowiedzieliśmy się o Bad Bunny w nowym mini-dokumencie: psychiczne moce, sny i nie tylko

Podczas swobodnej rozmowy z Nathym Peluso, pomiędzy śmiechem a kolegami, Calamaro opowiada także o twórczej próżni, jaką odczuwał po wydaniu „El Salmón” (2001), albumu składającego się ze 103 piosenek i podzielonego na pięć albumów, oraz o swoich wątpliwościach co do tego czy kiedyś mógłby wrócić do komponowania czegoś dobrej jakości.

„Czy po sześciu latach ludzie przyjdą, czy ludzie o tobie pamiętają? Ludzie się skręcali, wierzyli w artystę, wierzyli w to, co robił, zdawali sobie sprawę, że jest autentyczny i nie było więcej dyskusji” – mówi agentka Olga. Castreno o powrocie Calamaro na scenę w 2005 roku.

Odcinek ten zawiera również niepublikowane dotychczas materiały archiwalne oraz obrazy z koncertu, który Andrés Calamaro dał w Chile 10 października 2019 r., a także inne znane już obrazy dotyczące kariery kompozytora.

Premiera tego dokumentu o Andrésie Calamaro zbiega się z pojawieniem się w Ameryce Łacińskiej usługi przesyłania strumieniowego Star+, która będzie komplementarna i niezależna od Disney+ dla tego regionu. 


Udostępnij

Zostaw odpowiedź