Daddy Yankee podpisuje kontrakt z WME we wszystkich obszarach


WME podpisało umowę z globalną supergwiazdą Daddy Yankee we wszystkich obszarach


Ogłoszony królem reggaetonu, Daddy Yankee zanotował 85 pozycji na liście Billboard’s Hot Latin Songs, w tym 36 tytułów w pierwszej dziesiątce i siedem na 1. miejscu, według MRC Data. Daddy Yankee przez 16 tygodni był również na szczycie listy wszystkich gatunków Billboard Hot 100 z Luis Fonsi „Despacito” z udziałem Justin’a Biebera, zgodnie z danymi MRC. Inne światowe hity Daddy Yankee to „Gasolina”, „Rompe”, „Limbo” i „Que Tire Pa’Lante”.

Piosenkarz z Portoryko otrzymał ponad 100 nagród, w tym między innymi Billboard Latin Music Awards, Latin Grammy, American Music Awards i Latin American Music Awards.

W tym roku Daddy Yankee został jedynym latynoskim artystą, który zarejestrował ponad miliard odtworzeń Spotify przy trzech utworach. Może pochwalić się ponad 60 milionami obserwujących w mediach społecznościowych i ponad 7 miliardami streamów tylko w ciągu ostatnich 12 miesięcy na YouTube, gdzie według WME znajduje się wśród 20 najlepszych artystów na świecie.

Mając prawie trzy dekady wpływowej pracy, Daddy Yankee został uznany za jednego z najbardziej wpływowych Latynosów na świecie zarówno przez CNN, jak i magazyn Time. Niedawno pojawił się również na okładce latynoskiego wydania Billboard z 2021 roku.

Wcześniej w tym miesiącu Daddy Yankee został również wprowadzony do sali sław na rozdaniu nagród Billboard Latin Music Awards w 2021 roku. Wyróżnienie to uhonorowanie twórcy hitów za jego owocną karierę i, na froncie społecznym, jego działalność filantropijną poprzez „Daddy’s House”, który został wyróżniony przez  Billboard  nagrodą ducha nadziei.

W skład zespołu Daddy Yankee wchodzą Mireddys GonzalezRaphy Pina, adwokat Simran Singh i  Mayna Nevarez  ds. PR i marketingu.

Udostępnij
Sprawdź także  Spotify Awards 2020: Zobacz listę zwycięzców

Zostaw odpowiedź