Daddy Yankee otrzyma Hall of Fame Honor na Billboard Latin Music Awards 2021


Daddy Yankee wystąpi również na gali rozdania nagród 23 września


Daddy Yankee zostanie wprowadzony do galerii sław na gali Billboard Latin Music Awards w 2021 r., co ogłosił Billboard i Telemundo w poniedziałek (13 września).

To wyróżnienie przyznawane artystom, którzy osiągnęli światowe uznanie za swoją twórczość, wykraczającą poza gatunki muzyczne i języki, a tym razem uhonoruje portorykańskiego hitmakera za jego owocną karierę, która obejmuje ponad trzy dekady jako pionier i czołowy przedstawiciel reggaetonu.

Daddy Yankee odbierze nagrodę podczas ceremonii, która odbędzie się w czwartek, 23 września, na żywo z Miami, gdzie również po raz pierwszy wykona w telewizji swój najnowszy hit „Métele al Perreo”.

Światowa gwiazda, która znalazła się na szczycie listy przebojów – znana z hymnów reggaetonu, takich jak „Gasolina” i „Dura” – sprzedała ponad 17 milionów albumów i umieściła 84 pozycje na Hot Latin Songs,, w tym z siedmioma, które trafiły na 1 miejsce. Na froncie społecznym jego działalność filantropijna poprzez „Daddy’s House” została wyróżniona przez Billboard nagrodą ducha nadziei.

Wcześniejsi laureaci nagrody Billboard Hall of Fame to między innymi José José, Vicente Fernández, Rocío Durcal, Marco Antonio Solís, Joan Sebastian, Marc Anthony, Franco de Vita i Alejandro Fernández.

Billboard Latin Music Awards będzie transmitowany na żywo w Telemundo i Telemundo Internacional.

Nagrody zbiegną się z Billboard Latin Music Week, które powraca do Miami w dniach 20-25 września i będzie gospodarzem rozmów na żywo i występów z takimi gwiazdami jak Karol G, Daddy Yankee, Nicky Jam, Rauw Alejandro, Natti Natasha itp.

Udostępnij
Sprawdź także  Natti Natasha, Greeicy i nie tylko wezmą udział w Selena Tribute podczas Premios Juventud 2020

Zostaw odpowiedź