Anitta chce, aby brazylijski „Baile Funk” był tak wielki jak Reggaeton


zaprezentowała się na czerwonym dywanie, przed MTV Video Music Awards w niedzielę (12 września)


Brazylijska megagwiazda emanowała starą hollywoodzką elegancją w sukni Miss Sohee, przekazując swój równie klasyczny „Girl From Rio”, z którym wystąpiła w programie. „ Girl From Rio ” Anitty jest próbką światowego hitu z 1964 roku „The Girl From Ipanema”. Ta ostatnia jest jedną z najczęściej nagrywanych piosenek w historii.„Myślę, że każdy w Brazylii ma ten klimat „The Girl From Ipanema” we krwi. To historyczny moment dla Brazylii, piosenki i wszystkiego, co reprezentuje” – powiedziała Billboardowi na czerwonym dywanie.

są pierwszym ważnym pokazem nagród głównego nurtu Anitty, poza gatunkami latynoskimi. W swoim występie zaczyna od swobodnego domowego stroju, a następnie kręci się na scenie w błyszczącym różowo-czarnym kombinezonie. „Dla mnie to niesamowite być pierwszym Brazylijczykiem [występującym] tutaj na , cały kraj dzisiaj szaleje”.

Choć już dawno osiągnęła status supergwiazdy w swoim rodzinnym kraju, nadal zdobywa godną pochwały międzynarodową karierę. Współpracuje w tym z artystami takimi jak , Cardi B, Maluma i DaBaby, stale zwiększając swój zasięg i wpływy na całym świecie.

„Bardzo trudno jest dotrzeć z Brazylii do latynoskiej publiczności, ludzie myślą, że to to samo, a tak nie jest. Mówimy po portugalsku, to zupełnie inna kultura”, mówi. „Istnieje grupa ludzi bardzo znanych w Brazylii, o których nikt w świecie latynoskich nie słyszał i na odwrót”.

Anitta nie tylko aspiruje do czołówki list przebojów zarówno w hiszpańskich, jak i angielskich gatunkach, ale planuje również zabrać ze sobą brazylijski gatunek „”. „Czuję, że to już się dzieje i jestem z tego bardzo dumna”, mówi o muzyce funk, która rozprzestrzenia się poza granice Brazylii. „Wiele osób mówi, że jestem odpowiedzialna za to w moim kraju. Mówię:„ Tak, wezmę to!”

Sprawdź także  Diego Verdaguer zmarł w wieku 70 lat

Sprawdź VMA Anitty poniżej:


Udostępnij

Powiązane posty

Zostaw odpowiedź