Vicente Fernández cierpi na „chorobę zwyrodnieniową”, potwierdza zespół medyczny


Obecny stan piosenkarza jest poważny, ale stabilny, szczegóły przedstawił Ever Arturo Rodríguez, dyrektor szpitala


Pojawiły się nowe informacje o stanie zdrowia piosenkarza Vicente Fernándeza, ważnej postaci na scenie muzyki meksykańskiej. W piątek po południu, tuż po godzinie 16.00, raport medyczny został wydany głosem leczących go lekarzy. Minęło 15 dni odkąd „Cente” przebywa w szpitalu prywatnym w gminie Zapopan.

Lekarz neurochirurg, Francisco López González, rozwinął punkt po punkcie wszystko, co wydarzyło się od momentu przyjęcia piosenkarza do szpitala, sprecyzował, że udziela takiego wyjaśnienia ze względu na informacje, które pojawiły się w ostatnich dniach, więc organ medyczny chce rozwinąć niektóre medyczne problemy techniczne, które wydarzyły się wokół zdrowia rodzimej gwiazdy muzyki.

„Don Gómez miał traumatyczne wydarzenie przed przyjęciem, dokładnie 11 godzin, zostało to ocenione w tym czasie przez jego lekarza pierwszego kontaktu, pana Roberto Esquivela, i ze względu na jego objawy i rodzaj urazu, który miał w tym czasie, został oceniony i uznano za stosowne przeniesienie go do tego szpitala w celu kompleksowej opieki”.

Pogorszenie, które Vicente przedstawił po tym traumatycznym wydarzeniu, powiedział neurochirurg, było natychmiastowe lub nagłe, „oznacza to, że w tym czasie istniał bezpośredni związek, najwyraźniej związany z traumatycznym wydarzeniem. Don Vicente, przed tym wydarzeniem, był, aby było to dobrze zrozumiane, pod stałą fizjoterapią z powodu poprzedniej choroby, którą przeszedł”.

Przypomniał, że dzień przed swoim traumatycznym wydarzeniem Vicente zdołał bez wsparcia i pomocy przejść odległość nie mniejszą niż 500 metrów, co udokumentowała rodzina i lekarz prowadzący.

„Rozpoznania kliniczne są ustalane na podstawie historii klinicznej, dodanych zdarzeń, objawów towarzyszących i bezpośrednio na badaniu fizykalnym wykonanym w momencie wstępnej oceny, które zawsze prowadzą do diagnozy pourazowego zespołu śródrdzeniowego w momencie jego pierwszej oceny klinicznej w tej placówce, co zostało zweryfikowane, a także poparte badaniami obrazowo-kontrolnymi odnoszącymi się do badań rezonansu magnetycznego, która warunkuje w pierwszej kolejności medyczno-chirurgiczne podejście do dekompresji w celu zapewnienia anatomicznego uwolnienia rdzenia kręgowego”.

Sprawdź także  Zmarł Mario Gutiérrez, gitarzysta i założyciel Los Ángeles Negros

Wspomniał również, że Vicente nie miał procesu złamania kręgosłupa szyjnego, ale raczej ucisk przewlekłego procesu zwyrodnieniowego, który ostatecznie, jak przypomniał, zdarza się osobom w bardziej zaawansowanym wieku.

„W ciągu 12 godzin w bezpośrednim okresie pooperacyjnym, przedstawia ewolucję do jawnego pogorszenia, osłabienia, zmian sercowo-naczyniowych, zmniejszonego wysiłku i zdolności oddechowej, wszystko to zmusiło nas do rozpoczęcia wsparcia wentylacyjnego, kardiologicznego i innych badań neurofizjologicznych w celu zbadania wszelkich innych stanów patologicznych , który pokazuje nam stan nerwów obwodowych z nietypową i ciężką prezentacją, który warunkuje osłabienie ogólnych mięśni, a co doprowadziło do niepełnosprawności i postępującej trudności z oddychaniem pana Vicente, zakończonej rozpoznaniem poliradikuloneuropatii”.

Powiedział, że jest to rzadki wariant z aksonalną przewagą motoryczną, który spowodował tę niepełnosprawność w ruchu Don Vicente, „generuje to praktycznie całkowitą blokadę bodźca nerwowego przez tę samą chorobę i ma nietypową prezentację rzadkiego wariantu jak ta grupa chorób neurologicznych”. Zakończył stwierdzeniem, że wszystkie te oceny medyczne były aktualne i dokładne, aby kontynuować leczenie, które obecnie stosuje „Cente”.

Jak się teraz ma?

Dyrektor szpitala, Ever Arturo Rodríguez Arias, poinformował, że stan „El Charro de Huentitán” pozostaje poważny, ale stabilny: „Pan siedzi na rozkładanym fotelu, nie śpi z spontanicznym otwarciem oczu, rozumie, co jest komunikowane, wchodzi w bezpośrednią interakcję z rodziną poprzez ruch afirmacji lub zaprzeczenia, kontynuuje rehabilitację połykania ”, powiedział.

Podkreślił też, że jego tracheostomia działa doskonale, „nie ma problemu, ma wysiłek oddechowy, stara się oddychać spontanicznie, nawet gdy jest słaby. Na co dzień kontynuuje rehabilitację oddechową i fizyczną, a jego ciśnienie krwi i tętno pozostają stabilne ”.

Wyjaśnił, że jego karmienie odbywa się przez zgłębnik nosowo-jelitowy ze względu na trudności w połykaniu, „jego brzuch nie ma żadnych zmian, jego czynność nerek, która jest niezbędna w tych przypadkach, pozostaje stabilna, markery infekcji są jak dotąd ujemne”. Dodał, że nie jest wolny od ewentualnych infekcji związanych ze swoim stanem krytycznym, „prezentuje do stymulacji ruchy palców prawej ręki i lewej stopy, to wielki postęp”.

Sprawdź także  Bad Bunny, najczęściej słuchany na CDMX na YouTube

TERMINOLOGIE

Poliradikuloneuropatia: to choroba, która wpływa na aktywność ruchową i sensoryczną. Guillaina i Barrégo jest chorobą nerwów obwodowych, która w ciągu kilku dni lub tygodni doprowadza do osłabienia mięśni
wewnątrzrdzeniowy: jest to najczęstszy z zespołów niecałkowitego uszkodzenia rdzenia kręgowego, który powoduje stan charakteryzujący się osłabieniem motorycznym, który dotyczy w większym stopniu kończyn górnych niż dolnych.

Udostępnij

Zostaw odpowiedź