Top 5 kolumbijskich telenowel, które przekroczyły granice. Jaka jest twoja ulubiona?


Tytuły takie jak “”, “ / ” czy “Betty, la fea / ” obiegły świat i całkowicie zmieniły sposób robienia i oglądania telenoweli


Kto nie pamięta bardzo inteligentnej, ale niezbyt atrakcyjnej Betty lub miłego, ale złego tancerza Pedro? Były częścią historii, które stały się ikoną dobrych oper mydlanych.

Bardzo udane produkcje kolumbijskie, które były emitowane w tak wielu krajach, że nawet wielu chciało je nagrać we własnych wersjach.

Dlatego przygotowujemy specjalną piątkę najlepszych, aby przejrzeć dobre melodramaty.

Oto pięć najsłynniejszych w historii kolumbijskich telenowel. Kojarzysz je?

1. /

Wyprodukowana przez RTI Televisión dla i Caracol Televisión, w latach 2003-2004, Pasión de gavilanes / Gorzka zemsta stała się prawdziwym sukcesem od czasu premiery 21 października 2003 roku na .

Fabuła obraca się wokół braci Reyes, którzy chcą pomścić swojej młodszej siostry.

Docierają jako robotnicy na farmę Don Bernardo Elizondo, którego obwiniają o tragedię. Plan przybiera jednak nieoczekiwany obrót, gdy spotykają siostry Elizondo, córki Bernardo i zakochują się w sobie do szaleństwa.

Sukces tego melodramatu był taki, że wyemitowano go m.in. w Wenezueli, Chile, Bułgarii, Serbii, Rumunii, Panamie, Portoryko, Chinach, Hiszpanii, Izraelu, Rosji, Paragwaju, Ekwadorze, Peru, Kostaryce, Dominikanie, i oczywiście w Polsce.Wśród otrzymanych nagród znajdują się nagrody TVyNovelas 2004 za najlepszą telenowelę, najlepszą aktorkę antagonistyczną za wielki występ Loreny Meritano, najlepszy drugoplanowy dla Jorge Cao, najlepszy scenariusz i najlepszą reżyserię.

Produkcja otrzymała także nagrody India Catalina 2004, nagrody Dos de Oro 2004 i wiele innych.

Należy wspomnieć, że ta wspaniała będzie miała sequel, który będzie gotowy do 2022 roku za pośrednictwem Telemundo.

Sprawdź także  Skandal w Univision! Przeprowadzają nalot po rzekomych skargach o molestowanie

2. Yo soy Betty, la fea –


Inną wspaniałą kolumbijską superprodukcją, która odniosła światowy sukces, była „Yo soy Betty, la fea”, w Polsce znana jako 'Brzydula’, stworzona przez RCN Televisión, napisana przez Fernando Gaitána i wyemitowana po raz pierwszy 25 października 1999 roku.

Królowa telenowel zdobyła w 2010 roku Rekord Guinnessa dzięki wciągającej historii i świetnym występom Any María Orozco i Jorge Enrique Abello, z antagonistycznymi udziałami Natalii Ramírez, Lorny Paz, Luisa Mesy i Juliána Arango.

Wysoki poziom oglądalności sprawił, że była ona nadawana w ponad 180 krajach, z dubbingiem w 25 językach i miała co najmniej 28 adaptacji na całym świecie (w Polsce z Julią Kamińską).Fabuła obraca się wokół Beatriz Aurory Pinzón Solano, nieatrakcyjnej, ale bardzo inteligentnej kobiety, która pracuje w Ecoodzie, gdzie nie może powstrzymać się od zakochania się w swoim szefie.

Przygody Betty uczyniły ją ikoną tamtych czasów i do dziś jest dobrze pamiętana i szczególnie kochana przez publiczność, która nigdy nie męczy się oglądaniem telenoweli raz za razem

3.

Słynne kolumbijskie opery mydlane

Ta wspaniała kolumbijska wyprodukowana przez Luisa Felipe Salamankę i Dago Garcíę dla Caracol Televisión, Pedro el flamoso, miała premierę 19 kwietnia 2001 roku i od tego czasu urzekła cały świat.

W rolach głównych wystąpili: Miguel Varoni i Sandra Reyes z antagonistycznym udziałem Javiera Gómeza, Diego Ramosa i Paoli Charry, a historia zdobyła 25 nagród, w tym między innymi Premios India Catalina 2002, 2 de Oro, Mara de Oro, Orquidea en Estados Unidos.I to właśnie historia Pedro Coral Tavera urzekła publiczność od pierwszego rozdziału, bo nie jest typowym łamaczem serc i nie umie tańczyć, ale to nie przeszkadza mu mieć tak wysokiej samooceny, która sprawia, że ​​wszyscy na niego patrzą.

Sprawdź także  Aktorka w „Los Ricos También Lloran” i „Rosa Salvaje” nie żyje

W Meksyku, Portugalii i Francji, z wielkim sukcesem, powstały trzy wersje tej historii.

4. Escobar, el patrón del mal


Czas na szefa bossów, bo Pablo Escobar, szef zła, jest uważany za jednego z najsłynniejszych kryminalistów na świecie.

Wyprodukowana i wyemitowana przez Caracol Televisión w 2012 roku nietypowa telenowela, od pierwszego odcinka, w dniu 28 maja 2012 roku, przewyższyła wszystkie oglądalności, osiągając 26,9 punktu.

Jakby tego było mało, ostatni odcinek osiągnął miał 62,7% średniego udziału w oglądalności i stał się najchętniej oglądanym w historii telewizji kolumbijskiej.


oparty jest na książce „La parábola de Pablo” dziennikarza Alonso Salazara, a w roli Pablo Escobara występuje Andrés Parra.

Był emitowany w Ameryce Łacińskiej, Stanach Zjednoczonych, Europie, Afryce i cieszył się dużym zainteresowaniem widzów. Można go także obejrzeć na .

Jak można się było spodziewać ze względu na rodzaj tematu poruszanego w historii, wywołała ona szereg kontrowersji, ale nie zmniejszyło to jej triumfu, ponieważ zdobyła kilka nagród, takich jak ACE Awards, India Catalina Awards i TVyNovelas Awards.

5.


Ta piękna historia, która była transmitowana i adaptowana w kilku krajach, jest uważana za jedną z najpopularniejszych telenoweli w telewizji kolumbijskiej.

Stworzona przez Fernando Gaitána i wyprodukowana przez RCN Televisión w 1994 roku, miała w obsadzie Margaritę Rosa de Francisco i Guy Eckera.Fabuła obraca się wokół Gavioty, zbieracza kawy i Sebastiána, członka jednej z najpotężniejszych rodzin w związku kawowców, którzy zakochują się w sobie do szaleństwa, ale aby być razem, będą musieli pokonać wiele przeszkód.

Chociaż powstało kilka wersji, wielu zapewnia, że najbardziej oryginalną Gaviotą była Margarita Rosa Francisco, ponieważ ta historia zdobyła 25 nagród, w tym m.in. ACCA Miami Awards, Simón Bolívar Awards i India Catalina Awards.

Udostępnij

Powiązane posty

Zostaw odpowiedź