“Terapia alternativa”: jaka jest seriaz „Chiną” Suárezem i Vicuña


Nowa platforma Disneya, Star+, która rusza we wtorek, będzie miała premierę tego serialu w Argentynie. Jazmín Stuart, jeden z jej reżyserów, i Fernán Mirás przewidują, jak będzie wyglądała historia


Scena jest świetna. Benjamín Vicuña i China Suárez są w gabinecie z terapeutą, wyjaśniając, że chcą się rozstać. Ale nie między sobą, ale ich odpowiednimi partnerami.

Terapia alternativa, serii, którą aktorzy nakręcili, gdy byli jeszcze razem w prawdziwym życiu, Vicuña to Elías, a Suárez to Malena. Są kochankami i chcą się rozstać z partnerami, aby mogli być razem.

Oboje mają dzieci, łączą pracę i życie domowe z adrenaliną, jaką generuje bycie razem. Chcą się rozstać, ale nie wiedzą jak: poczucie winy, wyrzuty sumienia i zerwanie z nakazami tego, co ma być „instytucją rodzinną”, sprawiają, że Terapia Alternatywna jest opowieścią o „dramediach”, jak nazwano komedie, w których chwile dramatu są dozwolone, a opowiadają o ludzkich konfliktach.

Seria to jeden z lokalnych projektów Star+, nowej platformy Disneya, która będzie dostępna w Argentynie od wtorku.Terapia Alternatywna rozpoczyna się 24 września i ma w swoich szeregach cały zespół marzeń: Carla Peterson to Selva, analityczka, pozbawiona skrupułów psycholog zajmująca się pacjentami z wyższych klas; Graciela Borges jest prezenterką telewizyjną; Julieta Cardinali jest żoną bohatera Vicuñy; Fernán Miras jest mężem „Chiny” Suarez; a Jasmine Stuart jest jednym z jej dyrektorów. 

Fernán Mirás jest mężem Maleny, cichym mężczyzną, wzorowym ojcem, tym „innym”, który ignoruje równoległy związek swojej żony.

„Uznałem, że postać jest interesująca, ponieważ została upozowana w scenariuszu, działając z myślą, że to „ten, który nie zdaje sobie z tego sprawy”, ale nie wiesz, czy podejrzewa, czy nie, mamy tą dwuznaczność” tłumaczy aktor.

I dodaje: „To, co ustaliliśmy z reżyserami w sprawie postaci, było związane z tym, co stało się z postacią „Chiny”. Ciekawie było pomyśleć, co mógłby zrobić, by wywołać u niej więcej poczucia winy, na przykład być boskim tylko przez jeden dzień. Istnieją aspekty charakteru, które służą tej sytuacji”.

Sprawdź także  Puerta 7 - Argentyna - 2020

Mirás odnosi się do „reżyserów”, ponieważ było ich dwóch: Ana Katz, która również napisała scenariusz (wraz z Danielem Katzem i Alejandro Joviciem) oraz Jazmín Stuart. Stuart mówi, że praca obu była organiczna, skoordynowana, że ​​nie było podziału na rozdziały, jak to zwykle robią serie północnoamerykańskie, ale że wszystkie treści pracowały w sposób integralny.

„Dzieliliśmy się tym samym zestawem, ale w różne dni nie przecinaliśmy się, tylko wirtualnie. Dzień się skończył i dzwoniliśmy do siebie, żeby zobaczyć, jak minął dzień, żeby sprawdzić ciągłość scen. To była nauka i przyjemna chwila ”, mówi Jazmín.

„Z Aną znamy się od lat, szkoliliśmy się w reżyserii razem, na tej samej uczelni, nawet w tej samej komisji, kiedy byliśmy bardzo młodzi, mając 21 lat. Widzieliśmy genezę obu reżyserów, którymi byliśmy. Od tego czasu podążam jej ścieżką reżyserską i podziwiam jej pracę” – dodaje.

I mówi: „Przyjemnie było też po roku odosobnienia móc wrócić do projektu, z protokołem, który generuje rozrzedzenie, ale który jednocześnie nakładał na nas zbiorową odpowiedzialność za unikanie infekcji. Poczucie plemienia w każdym dniu zdjęć zostało wygenerowane, wzmocnione, aby móc dbać o siebie nawzajem”.

NOWE PARADYGMATY KOMEDII

Podobnie jak inne serie, Terapia alternatywna flirtuje z komedią romantyczną, gatunkiem, którego paradygmaty zostały w ostatnich latach zhakowane ze względu na sposób, w jaki idea „miłości” również popada w kryzys.

Na ten temat Stuart mówi: „Historia się zmienia, ponieważ zmienia się rzeczywistość i odwrotnie. Wcześniej komedie romantyczne mówiły o romantycznej miłości, a dziś romantyczna miłość jest na stole, będąc przedmiotem analizy kulturowej. To wpływa na narrację”.

I dodaje: „To odpowiedzialność, aby móc mówić o miłości w inny sposób, ponieważ otwiera to drzwi do innych modeli miłości.”.

A Fernán Mirás dodaje: „Myślę, że kiedy coś nie jest już tabu, to wtedy, gdy ktoś wymienia to w programie popołudniowym. Małżeństwo, para i niewierność jako taka nie są już tematami tabu. a jeśli pojawi się oryginalny serial, w którym ci, którzy leczą się, są kochankami, to mówi o zmianie epoki”.

Udostępnij

Zostaw odpowiedź