Selena Quintanilla będzie miała swój własny komiks?


Nowy projekt będzie częścią serii skupiającej się na kobietach takich jak , a także innych artystkach, naukowcach i pisarzach


Po ponad 26 latach od zamordowania Seleny Quintanilli jej spuścizna nadal trwa, bo zaledwie kilka godzin temu ogłoszono premierę komiksu piosenkarki Tejano. 

TidalWaves Comics będzie  dystrybuować ten  22-stronicowy projekt, który został napisany przez Michaela Frizella i zilustrowany przez Joe Paradise. 

Książka będzie dostępna w formie drukowanej i cyfrowej w dniu 11 sierpnia za pośrednictwem różnych platform, w języku hiszpańskim i angielskim .

„Pisanie o prawdziwych ludziach i sytuacjach jest zawsze wyzwaniem. Jako pisarz chcę opowiedzieć dobrą historię, pozostając wiernym chwili. Wiele powiedziano o Selenie.  Chciałem opowiedzieć swoją historię o niej, przynosząc jej coś nowego. Mam nadzieję, że czytelnicy i jej fani będą zadowoleni z tego, co stworzyliśmy ”- powiedział Frizell w komunikacie prasowym wydawcy. 


Projekt, do którego należy ten , nosi nazwę Female Force (Fuerza Femenina)  i skupia się na ukazaniu życia wpływowych kobiet z różnych dziedzin, takich jak biznes, dziennikarstwo, polityka i aktywistki.

Wcześniejsze tytuły profilowały Dolly Parton, Kamalę Harris, Tinę Fey, Nancy Reagan, Michelle Obamę, Barbrę Streisand, Ayn Rand na Cher i Glorię Steinem. Te komiksy biograficzne, napisane przez jednych z najbardziej utalentowanych pisarzy w świecie ów i nie tylko, oferują świadome i ilustrowane spojrzenie na życie tych postaci”- dodano w oświadczeniu.

Abraham Quintanilla może pozwać twórców komiksów Seleny

Kobiecą siłę Seleny, która będzie widoczna w amerykańskim komiksie, może osłabić Abraham Quintanilla, ojciec piosenkarki, który ze zdziwieniem dowiedział się, że 11 sierpnia ukaże się nieautoryzowany przez niego komiks oparty na jego córce.

„Nie wiedziałem absolutnie nic. Po raz pierwszy o tym słyszę” – zapewnił wczoraj Quintanilla, właściciel praw do wizerunku Królowej Tex-Mexu. „Wszystko, co ma związek z Seleną, musi przyjść do mnie. Jestem właścicielem wszystkiego, co należy do Seleny: zdjęć, piosenek, logo, wszystkiego. Nikt nie może nic zrobić z Seleną, chyba że przyjdą do mnie, w tym przypadku może być pozew”.

Ojciec zamordowanego w 1995 roku piosenkarki z Teksasu odmówił komentarza, jakie działania podejmie w sprawie, ponieważ najpierw musi mieć wszystkie informacje na ten temat.

Pomimo oświadczeń Frizella i ogłoszenia projektu przez wydawcę na Instagramie, do wczoraj ojciec artystki nie miał kontaktu z wydawcą specjalizującym się w komiksach i powieściach graficznych.

Quintanilla powiedział, że zatrzymał kilka projektów, które nie podążały właściwą ścieżką, aby zrobić coś w stosunku do teksańskiej piosenkarki, której , historia i dziedzictwo wciąż zdobywa nowe pokolenia.

„TidalWave Comics z dumą ogłasza dodanie kultowego komiksu piosenkarki Seleny do popularnej serii „Female Force” skupiającej się na kobietach, które mają globalny wpływ” – napisał wydawca na swoim oficjalnym koncie na Instagramie.

Udostępnij

Zostaw odpowiedź