Po prawie dwóch miesiącach hospitalizacji z powodu koronawirusa zmarł aktor Gino Renni


Aktor i piosenkarz został przyjęty z obustronnym zapaleniem płuc 7 czerwca, zgodnie z tym, co sam potwierdził w sieciach społecznościowych bliskim mu osobom, które w tym czasie pozdrawiały go w jego urodziny


Komik Gino Renni zmarł w wieku 78 lat, gdy jego choroba, koronawirus, z powodu którego był hospitalizowany prawie dwa miesiące temu w Argentyńskim Instytucie Diagnostyki i Leczenia, stał się bardzo skomplikowany, potwierdzili w sieciach społecznościowych biznesmeni Gustavo Yankelevich i Carlos Rottemberg.

„Życzymy bardzo dobrej podróży, tak kochanie. Prawdziwy przyjaciel, towarzysz tysiąca wspaniałych chwil. Bardzo cię kocham, będę za tobą tęsknić” – napisał dziś rano na Twitterze Jankelevich, ogłaszając smutną wiadomość o śmierci ukochanego aktora.„Wierzyliśmy w tych tygodniach, że dla sprawiedliwości tak się nie stanie. Kosztuje nas odejście drogiego Gino. Dużo z tym walczył. Dużo.”, Potwierdził ze swojej strony oficjalne konto Multitabaris / Teatr Multiteatro Comafi, własność Rottemberga.Aktor i piosenkarz został przyjęty z obustronnym zapaleniem płuc 7 czerwca, zgodnie z tym, co sam potwierdził w sieciach społecznościowych bliskim mu osobom, które w tym czasie pozdrawiały go w urodziny.

„To jest skomplikowane, wczoraj przyjęli mnie z covidem choć miałem dwie dawki. Mam nadzieję, że wkrótce minie”, napisał tego dnia na Twitterze Renni, dodając później: „Mam najwyraźniej łagodne obustronne zapalenie płuc i jestem leczony tlenem i antykoagulantem. Jestem zmartwiony i przygnębiony, świętuję inne urodziny. W ciągu najbliższych kilku godzin mój lekarz powie mi, jak będziemy kontynuować leczenie.”

Sprawdź także  La quietud - Trapero uczeń Buñuela

Aktor urodził się w Kalabrii pod nazwiskiem Luigi Melieni Mollo ale w wieku trzech lat osiadł z rodziną w Argentynie, gdzie w latach 60’tych. rozpoczął rozległą karierę jako piosenkarz i komik.

Jednak wielka popularność przyszła do niego w latach 70. i 80. z niezliczonymi udziałami w zapamiętanych telewizyjnych cyklach komediowych, takich jak „La Tuerca”, „Operación Ja Ja”, „Mesa de Noticias”, „Brigada Cola” i „Cebollitas”, .; a także w telenowelach takich jak „Amándote”, „Perla negra / Czarna perła” i „Muñeca brava / Zbuntowany anioł”, wraz z postaciami takimi jak Arnaldo André, Andrea del Boca i Natalia Oreiro.

W kinie aktor zaczął pracę w 1968 roku z „Villa Cariño está que arde”, brał udział w filmach takich jak „Te rompo el rating”, „He nacido en la Ribera” i „Hay que parar la delantera”, ale jego największą rolą była saga wywodząca się z program telewizyjny „Brigada Cola”, z Emilio Disi, Berugo Carámbula, Guillermo Francella i Alberto Fernández de Rosa.

Udostępnij

Zostaw odpowiedź