Paco León i Ester Exposito kręcą „Arcoíris / Rainbow”, adaptację „Czarnoksiężnika z krainy Oz” dla Netflix


Projekt będzie dostępny wyłącznie na platformie


Paco León chce powtórzyć sukces międzynarodowy hiszpańskich produkcjach takich jak BAJOCERO i El Hoyo, która przetoczyła po rynku zagranicznym dzięki wyłącznej dystrybucji z Netflix. Aktor i reżyser, który w ostatnich latach swojego zawodu wykazał się przepełnionym talentem i kreatywnością w reżyserii filmowej dzięki serialom takim jak Arde Madrid czy filmom takim jak  Kiki, el amor se hace Carmina o revienta, właśnie zaczął kręcić swój kolejny film. dla platformy: Rainbow (Arcoíris / Tęcza).

Rainbow, którego oryginalny tytuł miał być Czarnoksiężnik z krainy Oz , jest właśnie adaptacją książki o tym tytule pióra L. Frank Baum.

Wspierany przez obsadę marzeń, która obejmuje legendarne twarze z hiszpańskiego kina, takie jak Rossy de Palma i inne młode talenty, takie jak Samantha Hudson czy Ester Expósito, León chce podbić świat swoją osobliwą wersją Oz, której szczegóły fabuły wciąż pozostają. tajemnica.Jestem śmiertelnie przerażony i chcę zobaczyć, czym stanie się ten film napisany na kwarantannie, co moim zdaniem jest krokiem naprzód w mojej karierze reżyserskiej” – wyjaśnia León. „Większy film, nie tylko poprzez budżet, tygodnie kręcenia i złożoności produkcji. To, co mnie ekscytuje, to liczba artystów, których podziwiam, którzy wystąpią w filmie. Główna obsada, małe role i wszelkiego rodzaju kolaboracje” – wspomina.

Nie dziwimy się, bo w Rainbow wystąpią Hovik Keuchkerian (Anti-riot), matka Leona, aktorka Carmina Barrios (Carmina o revienta); Dora PostigoÁyax Pedrosa (Hasta el cielo / Na szczyt), Carmen Maura (Ay, Carmela!), Carmen Machí (Aída) i Luis Bermejo (Mientras dure la guerra /  Póki trwa wojna ), do których dołączą Ester Exposito (Elite) i Rossy de Palma ( Kobiety na skraju załamania nerwowego) w dwóch specjalnych kolaboracjach.

Sprawdź także  'La casa de las flores': Netflix ujawnia datę premiery i pierwsze zdjęcia filmu będącego kontynuacją sagi De la Mora


Ponadto, jak wskazuje Netflix w oficjalnym oświadczeniu, Rainbow nie tylko będzie mieć bardzo doświadczony zespół zarówno przed, jak i za kamerami oraz zostanie wyprodukowany przez Telecinco Cinema, ale będzie to film bardzo multidyscyplinarny, w którym spotka się taniecmoda, sztuki plastyczne, a zwłaszcza muzyka, chociaż konkretne muzyczne kolaboracje nie zostały jeszcze ujawnione. Film będzie miał premierę wyłącznie na platformie.

Udostępnij

Zostaw odpowiedź