‘Madres paralelas’: O czym będzie nowy film z Penelope Cruz w roli głównej?


Niecały miesiąc po premierze „Madres paralelas” nowy film Pedro Almodóvara wywołał poruszenie na portalach społecznościowych.


„Madres paralelas” to jeden z filmów, który nie został jeszcze wydany w 2021 roku, ale zapowiada się na jeden z najlepszych w tym roku. W ciągu kilku dni od pojawienia się jego plakatu wywołał wielkie kontrowersje.Plakat promocyjny filmu zawiera zdjęcie sutka z małą kroplą mleka matki; Instagram zdecydował się zablokować publikację, ponieważ narusza ona regulamin platformy. Działanie podjęte przez portal społecznościowy wywołało ogromne oburzenie części użytkowników, którzy twierdzą, że to samo nie dzieje się w przypadku mężczyzn.

Javier Jaén był projektantem, który podjął się zadania potępienia i odrzucenia cenzury ze strony sieci społecznościowej. Ponadto zapewnił, że powinni się wstydzić. Na plakacie widać brodawkę z opadającą kroplą mleka, wewnątrz figurę geometryczną o kształcie migdała, tworzącą kontekst oka z łezką.„Zgodnie z oczekiwaniami @instagram usunął plakat, który zrobiliśmy do najnowszego filmu Almodóvara #madresparalelas. Dodaję go ponownie. Dziękuję za udostępnienie”, skomentował Javier Jaén, który ponownie przesłał zdjęcie zakazane przez Instagram.

Po kontrowersji wywołanej przez portal społecznościowy Pedro Almodóvar nie marnował czasu i wydał pierwszą zapowiedź tego, co będzie filmem, w którym wystąpią Penelope Cruz, Milena Smit, Israel Elejalde i Aitana Sánchez-Gijón.  

„Madres paralelasrs” po raz pierwszy pojawi się na ekranie podczas Festiwalu Filmowego w Wenecji 1 września, a dziewięć dni później trafi do kin. Film opowiada historię „dwóch kobiet, które rodzą tego samego dnia i które mają równoległe trajektorie”, zgodnie z definicją samego reżysera, Pedro Almodóvara.

„Janis” i „Ana” to dwie kobiety, które przypadkiem w życiu spotkały się w szpitalu, aby urodzić swoje dzieci; obie zaszły w ciążę, nie planując ich. „Janis” (Penelope Cruz) staje przed wątpliwościami ojcostwa jej dziecka, a „Ana” (Milena Smit) jest przerażona nowym etapem w okresie dojrzewania.

Sprawdź także  Jennifer Lopez będzie agentką FBI w „The Cipher”


Z drugiej strony Pedro Almodóvar podziękował wszystkim, którzy odrzucili absurdalne środki sieci społecznościowej. „Zdobyli umysły stojące za algorytmem, który decyduje o tym, co jest nieprzyzwoite i obraźliwe, aby wycofać się i pozwolić plakatowi swobodnie krążyć. Zwycięstwo należy do Ciebie, wielkie zwycięstwo ”, skomentował Almodóvar. 

Udostępnij

Zostaw odpowiedź