Jakie akcesoria do basenu warto kupić?


Kupując basen ogrodowy, nie wolno zapomnieć o nabyciu odpowiednich akcesoriów pozwalających utrzymać wodę i zbiornik w należytym stanie. Wybór w tym zakresie jest bardzo duży, a wielu sprzedawców oferuje baseny w komplecie w wieloma dodatkami.

Pompa filtrująca

Bezpieczeństwo i higiena kąpieli w ogromnym stopniu zależą od skuteczności pompy filtrującej. Musi być ona dobrze dobrana do konkretnego basenu – trzeba mieć na uwadze głównie jego pojemność. Dobra pompa wyposażona w efektywne filtry pozwala przez długi czas cieszyć się przejrzystym basenem  i zmniejszyć częstotliwość wymiany wody w zbiorniku. Filtry do pomp basenowych to zwykle produkty przeznaczone do wielokrotnego użytku – po jednym zastosowaniu wystarczy opłukać je pod wodą. Do wymiany kwalifikuje się wtedy, gdy jest już mocno zabrudzony.

Chemia basenowa

Chemia basenowa to nazwa obejmująca akcesoria basenowe dostępne w rozmaitych formach: proszków, płynów, kapsułek itp. Sama pompa filtrująca nie pomoże pozbyć się wszystkich zanieczyszczeń, dlatego koniecznie trzeba zainwestować w chemię. Umożliwia ona dezynfekcję wody oraz regulację jej pH. Głównym składnikiem tego typu produktów jest chlor – jego minusem jest nieprzyjemny zapach. Można się go łatwo pozbyć poprzez regularne ozonowanie wody.

Zestawy czyszczące

Kolejnymi niezbędnymi akcesoriami basenowymi, które znajdują się w ofercie sklepu S-MUMO, są zestawy czyszczące składające się ze specjalnych siatek i szczotek basenowych oraz trzonków teleskopowych. Pomagają one wyeliminować zabrudzenia, których nie da się usunąć za pomocą pompy czy preparatów chemicznych. Mowa tu o liściach i innych resztkach roślin etc.

Drabinka i pokrywa

Drabinka przydaje się w szczególności przy basenach stelażowych – ułatwia korzystanie z nich, nie tylko dzieciom, ale także i dorosłym. Pokrywa natomiast skutecznie zabezpiecza basen przez różnymi zanieczyszczeniami takimi jak np. spadające z drzew liście itp. Pokrywą należy przykryć zbiornik, gdy basen nie jest używany, np. na noc czy w razie braku ładnej pogody sprzyjającej kąpielom.

Udostępnij
Sprawdź także  Cabo da Roca - koniec Europy

Zostaw odpowiedź