Instagram przeprasza za usunięcie plakatu filmowego Pedro Almodóvara


Instagram przeprasza za usunięcie ze swojej platformy oficjalnego plakatu filmu reżysera Manchego, ponieważ przedstawiał kobiecy sutek


Instagram przeprosił za usunięcie oficjalnego plakatu do nowego filmu hiszpańskiego reżysera Pedro Almodóvara z portalu społecznościowego, ponieważ przedstawiał kobiecy sutek, po tym, jak projektant plakatu potępił cenzurę.

Facebook, który jest właścicielem Instagrama, powiedział w środę The Associated Press, że kilka plakatów filmu „Madres paralelas”, przedstawiającego sutek do karmienia, zostało usuniętych za „naruszenie naszej polityki przeciwdziałania nagości” po opublikowaniu w poniedziałek.

„Jednak robimy wyjątki, aby w pewnych okolicznościach zezwolić na nagość, w tym gdy jest to wyraźny kontekst artystyczny. Dlatego przywróciliśmy posty, które udostępniają plakat filmowy Almodóvara na Instagramie i naprawdę żałujemy wszelkiego zamieszania ”- powiedziała firma w oświadczeniu przesłanym e-mailem.

Wieloletnia polityka, poprzednia cenzura Facebooka i Instagrama wywołały ruch #FreetheNipple na Instagramie, który jest wykorzystywany przez wielu artystów i celebrytów do pokazywania sutków wbrew zasadom. Zakaz nie dotyczy sutków męskich.

Projektant plakatu, Hiszpan Javier Jaén, powiedział agencji AP, że miał wątpliwości, czy plakat będzie miał problemy w mediach społecznościowych, ale pozostał wierny swojej wizji po otrzymaniu osobistego wsparcia od znanego filmowca. Almodóvar „powiedział mi, że w końcu przez całe życie robił filmy i robił plakaty na długo przed Instagramem i na pewno zrobi je również po Instagramie” – powiedział Jaén.

„To pierwszy obraz, który zobaczyłem, kiedy się urodziłem. Firma taka jak Instagram powiedziała mi, że moja praca jest niebezpieczna, że ​​ludzie nie powinni jej oglądać, że jest pornograficzna i że ludzie muszą być chronieni przed tym kartelem. Ilu ludziom mówi się, że ich ciało jest złe, że ich ciało jest niebezpieczne?”, dodał Jaén, zauważając, że otrzymał ogromne wsparcie i tysiące ludzi udostępniło jego plakat na Instagramie.

Sprawdź także  Alba Reche ogłasza premierę nowego albumu 'La pequeña semilla'

„Twierdzą, że technologia nie wie, jak rozpoznać kontekst. Ale nie obchodzi mnie to, zmień swoją technologię”, powiedział projektant.

Jaén opublikował we wtorek, że plakat został usunięty z jego konta na Instagramie: „Zgodnie z oczekiwaniami @instagram usunął plakat, który zrobiliśmy do najnowszego filmu Almodóvara #madresparalelas. Zawieszam go ponownie (post). Dzięki za udostępnienie”.

Dom produkcyjny Almodóvara nie skomentował tej sprawy.

„Madres paralelas”, z udziałem Penelope Cruz, będzie miał premierę 1 września na Festiwalu Filmowym w Wenecji.


Udostępnij

Zostaw odpowiedź