Daddy Yankee ustanowił nowy rekord trzema utworami na Spotify


Con calma, “Despacito” i “Despacito (Remix)” nagrodziły króla reggaetonu, , ustanawiając go pierwszym latynoskim muzykiem, który osiągnął nowy w


Jego nazwisko jest już częścią historii, a jego sukcesy przemawiają za nim, jest teraz jedynym latynoskim artystą z trzema utworami, które osiągają 1000 milionów wyświetleń na platformie .

Daddy Yankee, samozwańczy „Szef”, przeszedł do historii, stając się jedynym latynoskim artystą, który ma trzy piosenki, które osiągnęły miliard wyświetleń na platformie Spotify, o czym poinformowali w czwartek jego przedstawiciele.

Informację potwierdzili przedstawiciele „The Big Boss”, którzy wskazali, że najchętniej słuchane utwory to: „Con Calma” z raperem Snowem, „Despacito” z Luisem Fonsim oraz „Despacito (Remix)” z Justinem Bieberem.Jakby tego było mało, „Con Calma” jest tak udany i chwytliwy, że otrzymał nominację do „Best Urban Fusion / Performance” podczas Latin Grammy Awards.Podobnie zajął pierwsze miejsce na liście Latin Airplay Billboard US i Hot Latin Songs w Stanach Zjednoczonych, gdzie znajdował się przez siedem tygodni.

osiągnęła również pierwsze miejsce w 19 krajach, pobiła jako „najdłuższa na 1. miejscu” w Argentynie przez dziesięć kolejnych tygodni i osiągnęła 1. miejsce na latynoskich listach przebojów iTunes w 50 krajach.

Podobnie uzyskała certyfikat Gold, Platinum lub Multi Platinum w dziesięciu krajach, Diamond w dwóch krajach i 41x Platinum (Latin) w Stanach Zjednoczonych.

Teledysk do „Con Calma” zgromadził do tej pory ponad 2,3 miliarda wyświetleń na YouTube.

Podobnie w roku „Con Calma” znalazł się na pozycji „najczęściej oglądanego” filmu na YouTube na całym świecie.

Od swojego powstania w tym gatunku na początku lat 90. Daddy Yankee pozostaje jednym z najczęściej wspieranych artystów na platformach muzycznych i śledzonych w mediach społecznościowych.

Sprawdź także  Kim jest Joel Deleón, były członek CNCO?

Właśnie dlatego sprzedał ponad 17 milionów albumów, umieścił 50 udanych piosenek na listach przebojów Billboard i jest jedynym latynoskim artystą z czterema utworami w języku hiszpańskim, który dotarł do pierwszej 20’stki listy Billboard Hot 100.

Inne światowe hity Daddy Yankee to między innymi „Gasolina”, „Rompe”, „Limbo”, „Que Tire Pa 'Lante”, „Don Don”.

Udostępnij

Powiązane posty

Zostaw odpowiedź