Co to jest lakierowanie proszkowe?


Najczęściej wykorzystywane do rozwiązań przemysłowych – do malowania konstrukcji czy elementów z metalu.

Najczęściej wykorzystywane do rozwiązań przemysłowych – do malowania konstrukcji czy elementów z metalu. To bardzo wydajna metoda, która doskonale pokryje warstwą farby czy lakieru nawet najbardziej skomplikowane kształty. Na czym dokładnie polega lakierowanie proszkowe? Zapraszamy do lektury.

Na czym polega lakierowanie proszkowe?

Farba w proszku zostaje nanoszona na konkretną powierzchnie z wykorzystaniem metody natrysku elektrokinetycznego lub elektrostatycznego. Mówi się, że jest to tak zwane malowanie na sucho, gdyż nie wykorzystuje się do tego celu wody. Lakierowanie proszkowe to czynności, którą przeprowadzają profesjonalne warsztaty dysponujące specjalistyczny, sprzętem do tego celu.

Jak napisaliśmy wyżej – farba nanoszona na konkretną powierzchnie ma formę proszku, co już na tym etapie różni ten rodzaj malowania od innych. Jest to także sposób, który gwarantuje doskonałe pokrycie nowym kolorem nawet najmniejszych elementów.

Jakie firmy wykorzystują malowanie proszkowe?

Z tego rodzaju sposobu malowanie chętnie korzystają między innymi firmy produkujące łózka metalowe w stylu angielskim oraz w innych. Wynika to z tego, że takie konstrukcje meblowe posiadają wiele małych elementów, które doskonale pokrywa farba w proszku. Kolejnymi branżami, które korzystają z tego rodzaju lakierowania jest motoryzacja, która maluje wszelkie części samochodowe i mechaniczne. Duży odsetek zajmują także producenci sprzętów RTV i AGD. Także wśród producentów instalacji sanitarnych czy części hydraulicznych wiele firm wykorzystuje malowanie proszkowe. Często można znaleźć tę usługę obok innych, jak na przykład gięcie profili czy rur. 

Lakierowanie proszkowe to forma malowania elementów, która gwarantuje wysoki poziom dokładności. Właśnie dlatego jest tak popularna wśród firm produkcyjnych.

Udostępnij
Sprawdź także  Jughead Jones – poznaj bohatera komiksów Archie Comics!

Zostaw odpowiedź