Ally Brooke wyda hiszpański album za pośrednictwem wspólnej umowy z latynoską wytwórnią

Po występie w Dancing With the Stars i trasie po USA w 2020 roku, Ally Brooke wbija się w swoją latynoską stronę


Była członkini Fifth Harmony podpisaa kontrakt płytowy z niezależnymi wytwórniami Duars Entertainment, założoną przez Erica Duarsa, oraz z AMSI, zapoczątkowaną przez prawnika rozrywki Simrana A. Singha, stając się pierwszą artystką, która podpisała kontrakt z którąkolwiek z firm.

Brooke, Amerykanka pochodzenia meksykańskiego, jest w trakcie nagrywania swojego pierwszego hiszpańskojęzycznego albumu i współpracuje między innymi z producentami Luny Tunes, Dimelo Flow i Mr. NaisGai. Na albumie znajdą się także kolaboracje z artystami latynoskimi i mainstreamowymi.

Pochodząca z San Antonio artystka poznała Singha – który reprezentuje również między innymi Daddy Yankee, Ozunę i Anuel – przez wspólną przyjaciółkę Suzette Quintanilla, siostrę Seleny.

Singh, która początkowo wszedł na pokład jako jej adwokat, był pod wrażeniem zarówno osobowości Brooke, jak i jej głosu.

„Zaczęliśmy pracować i zapytałem: 'Co myślisz o zrobieniu hiszpańskiego albumu?’” mówi Singh. „Powiedziała, że ​​bardzo by się chciała i od razu kliknęliśmy”.

Singh skontaktował się z Duars, innym długoletnim klientem i przyjacielem, więc postanowili wspólnie podpisać z Brooke niezwykłą wspólną umowę z wytwórnią, zamiast brać ją do innej marki.

„Eric i ja bardzo dobrze znamy ten biznes i mamy kapitał. Więc zamiast pukać do drzwi, sami go zbudujemy” – powiedział Billboardowi Singh.

Brooke to najnowsza artystka głównego nurtu, która w zeszłym roku nagrywała po hiszpańsku. Selena Gomez wydała swoją pierwszą hiszpańskojęzyczną EPkę na początku tego roku, a Camila Cabello również weszła w język hiszpański w swoich singlach.

Fani po raz pierwszy posłuchają nowej muzyki Brooke podczas pokazu prowadzonego przez Duars Entertainment, który ma się odbyć podczas Billboard Latin Music Week w Miami we wrześniu w składzie, w którym znajdzie się również Rauw Alejandro. Singh mówi, że zaraz potem planuje wydać jej pierwszy singiel.

Udostępnij
Sprawdź także  Melissa Galindo współdziała z Kalimbą

Zostaw odpowiedź