„Zawsze oddana życiu, wspaniałej pracy i innym”. Hiszpańskie kino opłakuje stratę wielkiej Pilar Bardem, która zmarła w wieku 82 lat


Córka aktorów, matka aktorów i siostra jednego z najbardziej uznanych hiszpańskich reżyserów filmowych wszech czasów. Pilar Bardem, która zmarła w wieku 82 lat z powodu choroby płuc, nie mogła poświęcić się niczemu innemu


Wczoraj po południu, kiedy wszyscy czekaliśmy na zwycięzców Cannes, jej syn, Carlos Bardem, przekazał wiadomość na portalach społecznościowych. „Nasza matka, nasz wzór, odeszła ” – potwierdził brat Javiera i Móniki Bardem.Pilar miała czwórkę dzieci, ale jedno z nich zmarło wkrótce po narodzinach. A z pozostałej trójki dwójka kontynuuje rodzinny rodowód artystyczny. Zarówno Carlos, jak i Javier Bardem publicznie przyjęli nazwisko matki, nie tylko myśląc, że otworzy przed nimi wiele drzwi: ale także dlatego, że przeżyli dzieciństwo naznaczone nieobecnością ojca, Carlosa Encinasa, i skomplikowanymi relacjami, jakie miał z aktorką.Pracowała z największymi

Dzięki karierze obejmującej ponad 80 filmów, ponad 30 seriali i ponad 40 sztuk teatralnych, Pilar Bardem jest jedną z najbardziej płodnych artystek w Hiszpanii. Zadebiutowała w 1963 roku filmem „El mundo sigue Fernando Fernána Gómeza.

Pedro Masó, Mariano Ozores, jego brat Juan Antonio Bardem, Mario Camus, Bigas Luna, Enrique Urbizu, Juanma Bajo Ulloa, Pedro Almodóvar czy Vicente Aranda to tylko niektórzy z hiszpańskich filmowców, którzy wyreżyserowali ją w wielu filmach.

Ale bez wątpienia tym, który sprawił jej najwięcej radości i dla którego będzie najbardziej zapamiętana, jest uznany film Agustína Díaza Yanesa „Nadie hablará de nosotras cuando hayamos muerto’”. Ten film przyniósł jej jedyną Goyę, za aktorkę drugoplanową.

Na małym ekranie Bardem wyróżniała się rolami w serialach, takich jak „Amar en tiempos revueltos / Miłość w trudnych czasach”, „Lorca, muerte de un poetay” czy „Hermanas”.

Sprawdź także  Oto inscenizacja Solea i jej 'Palante'. Hiszpańskiej piosenki na Eurowizję Junior 2020

Niestrudzona działaczka

Ale jeśli Pilar Bardem wyróżniała się czymś poza talentem artystycznym, to dlatego, że była zaangażowana w ruch związkowy swojego zawodu. Aktorzy teatralni dzięki swojej aktywności zawdzięczają m.in. zakazowi wystawiania dwóch spektakli dziennie i ograniczaniu ich do jednego.Również w 2003 roku, wraz z grupą aktorów i aktorek, w której skład wchodziły inne znane postacie jak Juan Echanove, Pilar otwarcie opowiedziała się przeciwko wojnie w Iraku. Została także zaproszena na Zjazd Deputowanych, na który przybyła z koszulkami z napisem „Nie dla wojny”.

Prawda jest taka, że ​​Pilar nigdy nie ukrywała swoich poglądów politycznych. Nawet gdy w 2000 roku cierpiała na raka płuc i jelita grubego, chorobę, którą w końcu przezwyciężyła, powiedziała: „Jestem chora, ale dbam o siebie i nie chcę niepokoić swoich dzieci faktem, że wkrótce umrę. wszystko dlatego, że złożyłem obietnicę: chcę zobaczyć la Tercera República!”

Świat kina opłakuje stratę Pilar Bardem

Od wczoraj strużka wiadomości od znanych i anonimowych osób jest niezliczona. Matka Javiera Bardema była jedną z najbardziej lubianych aktorek na hiszpańskiej scenie, a wielu kolegów chciało ją zapamiętać i posłać jej rodzinie najcieplejsze wiadomości. Tutaj możesz przeczytać niektóre z opublikowanych tweetów:


Pilar Bardem zostanie dziś poddany kremacji, w ściśle rodzinnej ceremonii, w San Lorenzo de El Escorial.

Udostępnij

Zostaw odpowiedź