Televisa prezentuje 'Vencer el Pasado', nową telenowelę


Po sukcesie Vencer el miedo i Vencer el desamor, producentka Rosy Ocampo zaprezentowała w środę mediom długo oczekiwaną trzecią odsłonę udanej serii Vencer , która zostanie uruchomiona w poniedziałek 12 lipca w Meksyku


Towarzyszy temu duża grupa aktorów tworzących obsadę tej opowieści z Eriką Buenfil (Carmen), Angelique Boyer (Renata), Arantzą Ruiz (Mariluz) i Aną Paulą Martínez (Danna) na czele. Ocampo podkreśliła, że ta nowa historia, podobnie jak poprzednie części, po raz kolejny skupia uwagę na przemocy wobec kobiet, w tym przypadku na cyfrowym linczu (hejcie) przeprowadzanym za pośrednictwem portali społecznościowych. „Ten i inne bardzo aktualne problemy są tym, o co chodzi w Vencer el Pasado, która stara się być lustrem wszystkiego, co nam się przydarza, z pełną nadziei wizją, która nie tylko bawi, ale także zapewnia refleksję nad wszystkimi tymi kwestiami”.

Oryginalna historia

„Dzisiaj jest bardzo szczególny dzień dla nas wszystkich, którzy są częścią Vencer el pasado, ponieważ zamierzamy podzielić się z wami naszą pracą. Vencer el pasado jest częścią antologii Vencer. Najpierw było Vencer el miedo, potem Vencer el desamor i dziś jesteśmy z premierą Vencer el pasadoto jest oryginalna telenowela, napisana przez grupę pisarzy kierowanych przez Pedro Armando Rodriguez, a wśród nich są Alejandra Romero, Gerardo Pérez, Humberto Robles Luis Gamboa. Oni mistrzowsko wzięli tematy które widzą z prawdziwego życia i przekształcają je w historie„ – opowiedziała producentka wykonawcza Rosy Ocampo .

Przemoc ze względu na płeć

Ocampo zwróciła uwagę, że temat melodramatu „ma związek z tematem, który dotyka nas wszystkich”. „Niestety nasz kraj znajduje się na liście 15 krajów, w których występuje najwięcej przemocy wobec kobiet. Wszystkie telenowele Vencer mają z tym do czynienia, z przemocą ze względu na płeć. Ale w tym konkretnym przypadku zmierzamy konkretnie w kierunku tego, czym jest przemoc. Cyfrowa. Strony społecznościowe mają swoją bardzo pozytywną stronę, gdy podchodzimy do nich i otaczają nas, ale mają też bardzo skomplikowaną część, jaką jest cyfrowa przemoc lub to, co nazywa się hejtem. Te lincze mają miejsce, gdy ktoś przesyła wideo własne lub kogoś innego, film staje się trendem, wszyscy zaczynają go widzieć i nagle wszyscy go krytykują, nie znając pełnej sytuacji, a wtedy zaczyna się przemoc wobec nich.

Złożone postacie

Firma produkcyjna podkreśliła, że ​​postacie tworzące uniwersum Vencer el Pasado nie są „jednostronnymi postaciami”. „Są wielowymiarowymi postaciami, jakimi jest człowiek. Wierzę, że nikt nie jest całkowicie dobry ani całkowicie zły. Wierzę, że działamy zgodnie z okolicznościami. Oczywiście są wartości, jest etyka, ale postacie są jak prawdziwe życie, dość skomplikowane. Każda z nich musi pokonać przeszłość na różne sposoby. Wiele z nich ma związek z linczem cyfrowym, aktem wgrania do sieci, czymś, co pozostaje, staje się odciskiem palca i celem jest zobaczyć, jak sprostają temu wyzwaniu i idą do przodu”.

Angelique Boyer

Urodzona we Francji aktorka powiedziała, że ​​jest podekscytowana możliwością udziału w telenoweli, takiej jak ta, która „jest tak związana z tym, czym żyjemy dzisiaj”. „[Renata] to postać, która ma wielką samoocenę, co moim zdaniem jest również wspaniałym przesłaniem. Należy do zgranej rodziny, której nigdy nie musiałam interpretować, więc jestem bardzo szczęśliwa, ponieważ jest kobietą, która ma dużo siły, jest bardzo odważna, a także ma świetny zawód. Mam nadzieję, że uda mi się zmotywować nowe pokolenia do studiowania zawodów takich jak nauka .”

Sebastian Rulli

Główny łamacz serc tej historii uznał, że jest to jedna z najbardziej złożonych postaci w jego karierze. „Szczerze mówiąc, jest on jedną z postaci, których zrozumienie i uzasadnienie celów kosztowała mnie najwięcej. Bardzo tkwi w przeszłości, szuka czegoś, co jemu, podobnie jak Sebastiánowi, sprawia trudność w zrozumieniu [.. .]. Ma tam bardzo ważną tajemnicę, którą stara się utrzymać. Mam nadzieję, że ludzie to zrozumieją i zaakceptują.”

Erika Buenfil

Meksykańska aktorka określiła Carmen, jej postać, jako „klasyczną”, „kochającą”, „skomplikowaną”, „złą” kobietę… „Carmen jest zakochana w swoim życiu, a najsmutniejsze jest to, kiedy zdaje sobie sprawę, że ma kompletnie życiową farsę, albo nie istnieje to co myśli. Nagle łamie się to wszystko. Widzimy, że to jest inna Carmen, musi iść i uciekać od życia które się uformowało oraz wymyślić się na nowo. To jest trochę to co mi się w życiu przydarza, Musiałam ciągle odkrywać siebie na nowo, zyskujesz charakter i gniew, dostajesz drugą skórę”.

Africa Zavala

Meksykańska aktorka gra Fabiolę, antagonistkę tej historii. „Moja postać nie ma ze mną nic wspólnego. Nic. Jestem w momencie mojego życia, kiedy właśnie założyłam rodzinę i kocham to, a Fabiola jest w odwrotnej sytuacji, więc kiedy Rosy i Silvia [producenci telenoweli ] oferują tę wspomnianą postać, powiedziałam: Tak, oczywiście. Lubię wyzwania w mojej karierze, robiąc coś, co mnie bardzo denerwuje i nie wiem, czy to osiągnę, czy nie, i tak właśnie stało się z Fabiolą. Nigdy czegoś takiego nie widziałem”.

Arantza Ruiz

Młoda meksykańska aktorka, która gra jedną z czterech bohaterek „ Vencer el pasado” , ze wzruszeniem przyznała, że ​​zgodziła się wziąć udział w projekcie, nie znając nawet historii. „Jadłam kolację z moim tatą i jego najlepszymi przyjaciółmi, co ciekawe, jednym z nich jest Fernando Nesme, który jest jednym z naszych reżyserów. Wieczorem otrzymałam telefon od kogoś z produkcji i opowiadali mi trochę o projekcie oraz że Rosy i Benjamin chcieli ze mną porozmawiać, aby zaproponować mi rolę. Nawet mi nic nie powiedzieli, a ja już mówiłam tak. Myślę, że to jeden z najbardziej ekscytujących i szczęśliwych momentów w moim życiu .

Ana Paula Martinez

W tak młodym wieku nastolatka dopełnia żeński kwartet prowadzący telenowelę Vencer el Pasado. „Danna jest na wpół zbuntowaną nastolatką, bardzo popularną w swojej szkole i oczywiście, podobnie jak jej matka, kocha swoje życie, dopóki nie musi wyjechać do Mexico City i nie lubi już tam wielu rzeczy. Więc wszechświat powstaje w sieci społecznościowej, gdzie udaje, że ma nowe życie, takie jak poprzednie, to jest trochę niewłaściwa postać, ale bardzo ją polubicie”.

Wielka premiera

Premiera Vencer el pasado odbędzie się w poniedziałek 12 lipca w Meksyku na Las Estrellas, natomiast w Stanach Zjednoczonych już niedługo na Univision.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *