Poznaj The Latin Artists na YouTube Foundry Class 2021: Bad Milk, Tokischa i inni


Jak dowiedział się Billboard, YouTube Music zaprezentowało nową klasę Foundry New Class 2021 z 27 niezależnymi artystami reprezentującymi 14 krajów i reprezentujących różne gatunki. To największa jak dotąd klasa w YouTube od czasu powstania programu w 2015 roku


Program globalnego rozwoju artystów, który „pomaga niezależnym artystom wykorzystywać muzykę i opowiadanie historii do angażowania fanów ponad granicami”, w komunikacie prasowym, zapewnia artystom wsparcie w zakresie marketingu, promocji i rozwoju oraz narzędzia, które pomogą im zapewnić długoterminowy sukces.

W tym roku na liście znalazło się siedmiu latynoskich artystów, a teraz dołączają do innych latynoskich absolwentów, takich jak: Natanael Cano, Eladio Padlina, Cuco i Omar Apollo.

Poznajcie tegoroczne wyróżnione nazwiska:

Ambar Lucid

Kraj: USA
Gatunek: Alternatywa/Indie

Ambar Lucid to urodzona w New Jersey piosenkarka i autorka tekstów dominikańskiego i meksykańskiego pochodzenia. Jako nastolatka zaczęła pisać własne piosenki i ostatecznie umieściła swoje mgliste, dwujęzyczne utwory indie-pop na SoundCloud.

„Dla mnie bycie niezależnym oznacza posiadanie twórczej kontroli i władzy nad sobą i moją sztuką” – mówi do Youtube. „Sukces oznacza możliwość robienia rzeczy po swojemu, mając przy sobie lojalną grupę fanów podczas całej mojej podróży”. Na początku tego roku Lucid podpisała kontrakt z niezależną wytwórnią 300 Entertainment.


Bad Milk

Kraj: Kolumbia
Gatunek: Miasto/Pop

Bad Milk (urodzona jako Manuelita Garcia) zyskała sobie fanów dzięki swoim uduchowionym wokalom i popowym utworom w stylu miejskim. Jej pierwszy singiel z 2021 roku, „Ego”, został wyreżyserowany przez latynoskiego twórcę hitów Ovy on the Drums, który również wyraził aprobatę dla swojego utworu „Angelito”, w którym występuje Bad Milk i inny kolumbijski debiutant Beéle.

„Uwielbiam eksperymentować z różnymi dźwiękami i przedstawiać różne emocje. Nie lubię wkładać mojej kreatywności do pudełka” – mówi. „Postrzegam muzykę jako misję. Zdecydowanie po to tu przyjechałam”.


Blessd

Kraj: Kolumbia
Gatunek: Urban/Hip-Hop

Sprawdź także  MTV EMAs 2020: zwycięzcy tej edycji

Z Kolumbii pochodzi także Blessd (prawdziwe nazwisko: Stiven Mesa Londoño), którego dowcipny freestyle i słodki, rześki wokal sprawiają, że współpracuje z wieloma artystami. 21-letni raper, który rozpoczął karierę w 2019 roku, wypuścił już utwory obok Malumy, The Black Eyed Peas, Ovy on the Drums, The Rude Boyz i Piso 21.

Uczestnictwo w zajęciach YouTube Foundry to świetna okazja dla Blessd, który wspomniał, że „bycie artystą to moje marzenie, które zawsze miałem, a także coś, co musiałem zrobić dla swojej rodziny. Jako niezależny artysta czuję się wolny”.


Junior Mesa

Kraj: USA
Gatunek : Alternatywa/Indie

Pochodzący z Kalifornii debiutant Junior Mesa wnosi świeże brzmienie do muzyki niezależnej, pozostając jednocześnie inspiracją dla wielkich. W utworach takich jak „Far Out”, „Losing my Grip” i „Pushing Away” piosenkarz, autor tekstów i multiinstrumentalista zanurza się w trippy psychopopowym brzmieniu, na które wpływ mają artyści tacy jak Ella Fitzgerald, Jimi Hendrix i Sly i Kamień Rodzinny.

„Bycie niezależnym to mentalność” – zapewnia. „Dążenie do niezależności to mówienie: nie jesteśmy tacy sami! Nie dostosuję się do twoich standardów. Wyrażę się w sposób, który zadowoli moją wolę, a nie twoją!”


Marina Sena

Kraj: Brazylia
Gatunek:  Pop

To, co brazylijska debiutantka Marina Sena uwielbia, to bycie niezależną artystką, tworzenie brzmienia, które łączy tradycyjne gatunki, takie jak Bossanova i funk, z uduchowionym, uwodzicielskim akcentem. „Być niezależnym artystą to mieć determinację, wolną wolę, wolność” – zauważa. „Po rozpoczęciu mojej kariery solowej i przed wydaniem mojego pierwszego pełnego albumu, nie ma nic lepszego niż wsparcie, aby postawić na moje brzmienie. i sprawić, bym dotarła do ludzi na całym świecie”.


Tokisza

Kraj: Dominikana
Gatunek: Urban

Dzięki swojej śmiałej postawie i bezlitosnym tekstom Tokischa zmienia grę dembow pojedynczo (i przy współpracy) naraz. Dzięki takim utworom jak „Tukuntazo”, „El Rey de la Popola” i „No Me Importa” dominikańska trapera przyciągnęła już uwagę takich artystów, jak J Balvin, Anuel i Karol G. „Moja muzyka nie ma etykiety”, mówi. – „To darmowa, nowa fala. Cieszę się, że mogę wyróżnić się w krajach, które są dalekie od mojej kultury”.

Sprawdź także  Spotkanie RBD „Ser o parecer” obejrzało ponad 1,5 miliona osób

Tuyo

Kraj: Brazylia
Gatunek: Alternatywa/Indie

Brazylijskie trio Tuyo – składające się z Machado, Lio i Lay Soares – tworzy fale organicznym dźwiękiem, gdzie eksperymentują z muzyką folkową, hip-hopem lo-fi i synth-popem. Zespół z São Paulo mówi, że ich muzyka to „bardziej uczucia” niż gatunek. „Mieszamy bardzo delikatne wokale z mocnymi rytmami. To muzyka do unoszenia się, do latania. Jesteśmy pełni, szczęśliwi i odnosimy sukcesy, kiedy możemy komunikować się z ludźmi poprzez muzykę”.


Udostępnij

Zostaw odpowiedź