Poznaj szkolne mundurki z telenowel, które stały się trendem w modzie


Kto nie chciał przebrać się za gwiazdę swojego ulubionej serii?


Nie ulega wątpliwości, że telenowele przy niezliczonych okazjach były źródłem inspiracji w modzie, głównie w krajach latynoskich, tak jak w przypadku mundurków szkolnych.

Tutaj pokazujemy najbardziej emblematyczne stroje z telenoweli:  

„Carrusel”, klasyka meksykańskich telenoweli

Telenowelę wyprodukowała Valentina Pimsteina w 1989 roku i jest jedna z najstarszych w tym artykule. Mundurki szkolne noszone przez bohaterów „Escuela Mundial” są jednymi z najbardziej zapadających w pamięć widzów. Jak zapomnieć Cirilo, Maríę Joaquinę, Lauritę i Kokimoto w ich delikatnych jasnoniebieskich garniturach. Poza serią, kilka szkół wykorzystało to jako inspirację do odnowienia mundurów. ( W telenoweli wystąpiła m. in. Ludwika Paleta)

Zdjęcie: RPP

Locura de Amor

„Locura de amor” to melodramat wyprodukowany przez Roberto Gómeza Fernándeza w 2000 roku. Jego wspaniała historia rozegrała się w „Instituto Minerva”, gdzie uczniowie nosili czerwony sweter z nazwą szkoły na rękawach mundurka. białą koszulkę z rękawem ¾ z szarymi rękawami i szarą mini spódniczką. Oryginalny strój był odniesieniem w modzie na początku lat 2000. Jest to nawet kolejny mundurek, który kilka szkół przyjęło w prawdziwym życiu.  


„Rebelde” , jedna z najważniejszych telenoweli w telewizji

Mundurek szkolny „Elite Way School” to był trend, podobnie jak telenowela i jej bohaterowie. Melodramat wyprodukowany przez Pedro Damiana wytworzył cały ruch społeczny, który nadal obowiązuje 17 lat po premierze. Mini spódniczka, biała koszula, marynarka, krawat i buty to elementy garderoby, które wywołały pewien trend podczas emisji. Co najlepsze, każda postać nadała mundurkowi swój unikalny charakter.


Atrévete a Soñar

Telenowela wyprodukowana przez Luisa del Llano Macedo w 2009 roku zachwyciła widzów stylowym mundurkiem. Widok Danny Paoli i Violety Isfel w swoich strojach wystarczył, aby tysiące młodych dziewczyn chciało je nosić. Miks białego, fuksji/różowego i szarości sprawił, że był to jeden z ulubionych mundurków tamtych czasów.   


„Clase 406”

Jeśli mówimy o modzie, nie możemy pominąć „Clase 406”, tak silnej telenoweli. Jej fantastyczny wpływ nie ograniczał się tylko do szkolnego stroju, ale także do stylu, jaki każda postać miała poza szkołą. Telenowela wyprodukowana przez Pedro Damiana w 2002 roku zainspirowała tysiące młodych dziewczyn do noszenia szarej mini spódniczki, białej koszuli i swetra wiązanego w talii. Ponadto każda z bohaterek nadała swój osobisty charakter temu strojowi, jak w przypadku „Maleny” (Iran Castillo), która nosiła tenisówki i warkocze we włosach, czy „Marceli” (Dulce María), która nie przegapiła okazji noszenia opaski w swoich włosach.     


Grachi

„Escolarium” stało się szkołą, której najbardziej pozazdrościli widzowie. Fantastyczne zaplecze i piękno uczniów urzekło tysiące fanów, a także specjalistów od magii. Mundurek szkolny, który nosili bohaterowie, wyszedł poza standard, więc są pomarańczowe spódnice, szare koszule, zielone krawaty i czerwoną kamizelki. 


Like, La Leyenda

Wyprodukowana przez Pedro Damiana telenowela z 2018 roku była jak powrót do czasów „Rebelde”, chociaż fabuła, postacie i środowisko szkolne zostały zmodyfikowane. Nowoczesny mundur noszony przez studentów „Life Institute of Knowledge and Education” wywołał trend wśród widzów. Czarna spódnica, biała koszula i do tego marynarka były podobne do pozostałych telenowel, ale wyróżnikiem był detal, szkocka krata na butach, krawacie i spódnicy, które dodawały elegancji.  

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *