Oscary: Eiza Gonzalez i inni Meksykanie będą członkami Akademii


Academy of Motion Picture Arts and Sciences potwierdziła swoje wysiłki na rzecz integracji, zapraszając nowych członków z różnych środowisk


Eiza González i Luis Gerardo Méndez przeszli ze współpracy na ekranie w meksykańskiej telenoweli do członkostwa w Academy of Motion Picture Arts and Sciences, więc będą istotną częścią kolejnych rozdań Oscarów. 

W oświadczeniu organizacja Hollywood ogłosiła aktorów, reżyserów i filmowców, którzy zostali zaproszeni do członkostwa w tym roku, wzmacniając w ten sposób ich zaangażowanie w różnorodność kultur.

Oprócz Eizy i Luisa Gerardo w selekcji znaleźli się również inni Meksykanie, w tym Jaime Baksht, Carlos Cortés i Michelle Couttolen , zdobywcy Oscara za najlepszy dźwięk za Sound of Metal (2019)Dotarcie do tego miejsca nie jest łatwe, ponieważ nowi kandydaci muszą zostać zatwierdzeni przez co najmniej dwóch obecnych członków, zanim przejdą szczegółową selekcję.

Chociaż w tym roku zaproszono mniej członków niż poprzednio (dokładnie 395), wysiłki koncentrowały się na posiadaniu zróżnicowanych profili. Na przykład 46 procent nowych członków to kobiety, a 53 procent należy do społeczności międzynarodowej.

Ta inicjatywa jest wynikiem ruchu #OscarsSoWhite, który w poprzednich latach rozprzestrzenił się, krytykując brak intersekcjonalności Akademii. 

Czym zajmują się członkowie Akademii?

Rola Eizy González i reszty Meksykanów będzie kluczowa w kolejnych rozdaniach Oscarów, bo to właśnie członkowie głosują na nominację, a później wręczają złotą statuetkę najwybitniejszym hollywoodzkim filmom. 

Niewiele jest jeszcze szczegółów na temat kolejnej edycji, ale wraz z początkiem drugiej połowy roku kolejne filmy z pewnością wyróżnią się jako potencjalni pretendenci do nagród.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *