Netflix prezentuje 'Guerra de vecinos / Sąsiedzka wojna' – od dziś na platformie


Serial nakręcony w Guadalajarze ma premierę dzisiaj, 7 lipca, z Vanessą Bauche i Aną Layevską w roli głównej


Łączenie komedii z pewną refleksją to wyzwanie dobrze znane Karolinie Rivera i Fernando Sariñanie, producentom nowego serialu „Guerra de vecinos / Sąsiedzka wojna” , którego premiera właśnie ma miejsce.

Z Vanessą Bauche i Aną Layevską jako liderkami obsady, „Guerra de vecinos / Sąsiedzka wojna” – nakręcona w Guadalajarze seria proponuje pełną humoru i refleksji historię, która zaczyna się od spotkania dwóch rodzin, które będąc w bardzo różnych sytuacjach ekonomicznych i społecznych będą musiały się uczyć. żyć w tej samej przestrzeni, a także szanować i rozumieć się nawzajem, mimo przekonania, że ​​nie mają ze sobą nic wspólnego.

Po spotkaniu, które „Leonor” (Vanessa Bauche) ma z „Sylwią” (Ana Layevska) w wypadku drogowym, obie kobiety próbują bronić swojej sytuacji, nie wyobrażając sobie, że życie jeszcze bardziej im się skomplikuje. Zmieni się całkowicie życie rodziny każdej z nich, zmuszając do walki w obronie swojej istoty i osobistych gustów.

„Pomysł polegał na opowiedzeniu zabawnej historii, zbadaniu sytuacji, które są kontrowersyjne i złożone, ale od pełne śmiechu, humoru i komedii. Myślę, że te dwie kobiety są właśnie takimi postaciami, które niosą centrum i oś tej historii. Ana Layevska jest świetną aktorką, którą rzadko widzimy w komedii, ale jest waleczna, ponieważ jest niesamowita, a Vanessa nie jest w tym gorsza”, wyjaśnia producent, Karolina Rivera .


NETFLIX

Twórcy szczegółowo opisują, że w pierwszych ośmiu rozdziałach do sytuacji, z którymi spotykamy się na co dzień na ulicy, będziemy podchodzić z szacunkiem i wrażliwością oraz że są one coraz częściej omawiane i rozważane w sieciach społecznościowych, zwłaszcza w przypadku rozwiązywania problemów dotyczących klas społecznych i możliwości poprawy jakość życia.

Wyzwanie tworzenia dobrej komedii

„Komedia jest zawsze bardzo silnym wyzwaniem, mogę powiedzieć, że zrobiłem komedię ale jeśli się nie śmiejesz, to już nie jest komedia, bez względu na to, co ci zrobiłem lub powiedziałem. Pierwszym wielkim wyzwaniem było to, jak sprawić, by to było zabawne, aby faktycznie prowokowało do śmiechu ”- mówi Fernando Sariñana, ujawniając szczegóły, o które zadbali w tej narracji.

„Drugim wyzwaniem było nigdy nie tracić szacunku dla naszych bohaterów, wykonaliśmy bardzo staranną pracę nad tym, co można, a czego nie można zrobić, w komedii jest to bardzo trudne, ponieważ jedną z podstawowych rzeczy w komedii jest to, że nie ma się szacunku do czegokolwiek. Najmniej chcieliśmy dolać oliwy do ognia, prowokować. Odnajdujemy ten szacunek, to że bohaterowie są z krwi i kości, mimo że w komedii mogą wydawać się absurdalni, zawsze jest miejsce człowieczeństwa i prawdy, do której zawsze staramy się dotrzeć”.

Carolina Rivera dodaje, że struktura rodziny i sposób, w jaki każda z nich walczy o swoje marzenia, również ustąpi miejsca odkrywaniu nowych aktualnych tematów dotyczących relacji z sieciami społecznościowymi i wyglądem.

„Zapraszamy do obejrzenia serialu, do jego odkrycia. Możemy obiecać, że istnieje wiele bardzo złożonych i kontrowersyjnych tematów potraktowanych w bardzo humorystyczny sposób. Śmiejesz się, ale zastanawiasz się, jaki jest dokładnie cel tej serii ”.

Wzmocnienie i zmiana

Na czele obsady, w skład której weszli m.in. Mark Tacher, Pascacio López, Loreto Peralta, Elyfer Torres, Marco León, Armando Said Flores, Sara Quintero, Christian Vázquez, Isabela Fox, Ixchel Flores i Mauricio López, są aktorki Vanessa Bauche i Ana Layevska.

„'Guerra de vecinos / Sąsiedzka wojna' to konfrontacja dwóch kobiet, które bardzo różnią się wyglądem, ale z biegiem czasu uświadamiają sobie, że tak naprawdę nie są tak różne, że mają więcej wspólnego. Tak po prostu dzieje się na świecie, w społeczeństwie zdarza się tak i w tym czasie pandemii zdaliśmy sobie sprawę, że ludzie są bardziej podobni niż myśleliśmy ”, wskazuje Ana Layevska.Vanessa Bauche podkreśla, że ​​w tej komedii w szczególny sposób przyjrzymy się wyzwaniom, z jakimi codziennie mierzą się kobiety i matki rodzin z niższej klasy, aby zapewnić swojej rodzinie to, co najlepsze, ale także, jak odkrywają, że czasami marzenia mogą się spełnić.

Bauche uważa, że ​​„Guerra de vecinos / Sąsiedzka wojna” to praca zespołowa i chociaż „Leonor” i „Silvia” niosą pałeczkę fabuły, każda z postaci zapewni szczególną charyzmę w historii, aby całkowicie zniewolić meksykańskie i latynoskie rodziny za pomocą zwrotów akcji w stylu meksykańskim.

Ana Layevska podkreśla znaczenie obstawiania inteligentnej komedii, która pozwala zarówno aktorom, jak i postaciom odkrywać łuki rozwoju i zmian, dzięki którym mogą wczuć się w publiczność.

„To złożony i inteligentny gatunek. Robienie komedii jest jedną z najtrudniejszych rzeczy do zrobienia na poziomie aktorskim, ponieważ rozśmieszanie ludzi nie jest łatwe, ale myślę, że wiele komedii pochodzi ze scenariusza, z roli filmowcy, z tego, co jest za tym. Była to bardzo ostrożna seria we wszystkich aspektach ”.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *