Natalia Lafourcade, jedna ze 100 najpotężniejszych kobiet w Meksyku


Jest znana ze swojej artystycznej i altruistycznej pracy w charytatywnym projekcie muzycznym „Un Canto por México”


Piosenkarka i autorka tekstów Natalia Lafourcade zdobyła jeszcze jedno wyróżnienie w swojej karierze, gdy umieścili ją na liście „100 najpotężniejszych kobiet Meksyku” prestiżowego magazynu Forbes Mexico, podała w komunikacie prasowym jej wytwórnia płytowa Sony Music.  

Piosenkarka z Veracruz, zdobywczyni dwóch Grammy Awards i czternastu Latin Grammy Awards, została wyróżniona w tej publikacji dzięki swojej artystycznej i altruistycznej pracy w charytatywnym projekcie muzycznym „Un Canto por México”, który dedykuje jej sprawę na rzecz odbudowy Centro de Documentación del Son Jarocho. Ponadto w tym roku Natalia została pierwszym przedstawicielem w Meksyku projektu EQUAL Spotify, który ma na celu promowanie równości płci w muzyce.Edycja Forbes 2021, w której brana jest pod uwagę Natalia Lafourcade, ma na celu docenienie pracy stu kobiet, które prowadząc biznesy, reprezentując całe związki lub przyczyniając się do rozwoju naukowego, akademickiego, społecznego, artystycznego lub sportowego.

  • O „Un Canto por México

To charytatywny projekt muzyczny, który Natalia Lafourcade wykorzystuje do różnych celów, tym razem na rzecz odbudowy Centro de Documentación del Son Jarocho, które w 2017 roku zostało poważnie uszkodzone. Oprócz różnych darczyńców i konkretnych wysiłków, w listopadzie 2019 r. pod szyldem tego projektu odbyła się prezentacja na żywo w Audytorium Narodowym Miasta Meksyk z wyprzedanym występem, która oferowała cały dochód na prace odbudowy CDSJ. Krążki „Un Canto por México” tom pierwszy i drugi są wynikiem społecznego przygotowania muzyki do wspomnianego koncertu.

  • O Centro de Documentación del Son Jarocho

Centro de Documentación del Son Jarocho (CDSJ) to miejsce założone przez Ricardo Perry i Cojolites ponad 19 lat temu. Od tego czasu służy do szkolenia muzyków, tancerzy oraz do szkolenia w branży tekstylnej, garncarskiej, kulinarnej i innej wiedzy dla ludności Veracruz.

Sprawdź także  Shakira o przesłaniu, jaki zawrze w występie na Super Bowl


CDSJ wzmocniło tkankę społeczną i zachowało tradycje społeczności, a ponadto jest jedynym miejscem w Meksyku, gdzie wszystko, co dotyczy l Son Jarocho jest udokumentowane. Podczas trzęsień ziemi we wrześniu 2017 r. CDSJ zostało poważnie dotknięte, a Natalia Lafourcade postanowiła wesprzeć jego odbudowę.

Udostępnij

Zostaw odpowiedź