Luis Gerardo Méndez dołącza do meksykańskiego projektu ochrony rafy


Meksykański weźmie udział w rozpowszechnianiu projektu prowadzonego przez  


Meksykański będzie ambasadorem w Meksyku na wyprawę na rafy południowo-wschodniego stanu Jukatan, której celem jest uzyskanie informacji, które pomogą w zrównoważonym rozwoju i ochronie ekosystemów.

Na konferencji prasowej aktor podziękował za pośrednictwem filmu wideo za to, że został włączony jako ambasador tej bezprecedensowej wyprawy, która odbyła się w „jednym z najważniejszych obszarów rafowych w Zatoce Meksykańskiej i z największymi tajemnicami świata do opowiedzenia” – , powiedział.Przez 15 dni grupa meksykańskich naukowców pod przewodnictwem organizacji będzie badać okolicę, aby poznać stan raf koralowych i łowisk, a także różnorodność gatunków, które czynią jednym z 17 krajów o największej bioróżnorodności na świecie.

Mendez wyjaśnił, że przyłączył się do tej ambitnej wyprawy, ponieważ od dwóch lat jest blisko Oceana, ponieważ ich misja ma fundamentalne znaczenie dla przyszłości życia morskiego i ludzkości.

Moim celem jest uwidocznienie wyników tej naukowej eksploracji, aby wiele pokoleń Meksykanów nadal cieszyło się bogactwem ów w Meksyku” – powiedział.Rafy koralowe pokrywają mniej niż 1% oceanu i są domem dla około 25% wszystkich znanych gatunków morskich na świecie.

W Meksyku na wszystkich wybrzeżach występują rafy. Od Baja California do Oaxaca na Oceanie Spokojnym; w Veracruz i Campeche w Zatoce Meksykańskiej oraz na Półwyspie Jukatan na Morzu Karaibskim, gdzie znajduje się Park Narodowy Arrecife Alacranes.

Tam zarejestrowano obecność czterech z siedmiu gatunków żółwi morskich występujących na świecie: szylkretowego, skórzastego, karetta lub wielkogłowy i biały.


Ponadto znaleziono ssaki morskie, takie jak grindwale i delfiny; 24 gatunki rekinów, 136 ryb, 34 koralowce i setki innych gatunków, które sprawiają, że jest to niezwykły ekosystem.

Sprawdź także  „María Félix: La Doña”, serial z udziałem Sandry Echeverría dla ViX +, prezentuje trailer

Aktor, bohater filmu „Nosotros los Nobles / My, dobrze urodzeni” i serialu „Club de Cuervos”, zasygnalizował, że użyczy swojego głosu i wyglądu do narracji niektórych materiałów wideo wyprodukowanych z tej ekspedycji naukowej w różnych fazach jej rozwoju.

Dodatkowo wzmocni wyniki uzyskane w warunkach, w jakich znajduje się badany obszar.

Mendez dołącza do listy innych osobistości, takich jak aktorzy Chris Hemsworth i jego żona Elsa Pataky; Morgan Freeman, Harrison Ford, Jeff Goldblum i Kate Mara, a także muzycy Miguel Bosé i Sting, którzy wspierają twórczość Oceana.Oceana to największa międzynarodowa organizacja zajmująca się wyłącznie ochroną ów.

Udostępnij

Powiązane posty

Zostaw odpowiedź