La Reina de Indias y el Conquistador

La Reina de Indias y el Conquistador / Królowa i konkwistador – od dziś na TVP 1


La Reina de Indias y el Conquistador / Królowa i konkwistador, serial wyprodukowany przez Caracol Televisión, trafia dziś do TVP 1Superserial (60 odcinków x 60′), nakręcony w 100% na zewnątrz, ponownie przeżywa epokę podboju i rekonstruuje jedną z pierwszych historii miłosnych które miało miejsce w Ameryce, między tubylczą kobietą a hiszpańskim zdobywcą.

Opowiada historię hiszpańskiego zdobywcy Pedro de Heredia, założyciela Cartageny, który zdradził swój lud i złamał serce rdzennej Cataliny, która 18 lat później powraca do swojego życia, by się zemścić.Catalina jest córką indiańskiego wodza. Zostanie porwana przez konkwistadorów. Jednak zakocha się w jednym z nich. Z Pedro de Heredia połączy ją płomienna miłość, po jakimś czasie Kolumbijka zacznie żałować s

wojego romansu. Będzie chciała pomścić lud, któremu przewodził jej ojciec. Pedro de Heredia, tytułowy konkwistador, przybył z Hiszpanii, by zrównać z ziemią tereny rdzennych mieszkańców Ameryki Południowej. Wyprawa przyniesie mu nie tylko łupy, ale też miłość. Zakocha się w Catalinie i stanie przed bardzo trudnym moralnie wyborem. Postawiony pod ścianą będzie musiał decydować, czy chronić ukochaną, czy realizować plan zlecony przez króla i ratować własną rodzinę. Niezależnie od wyboru ściągnie na siebie czyjś gniew.

W rolach głównych Essined Aponte, Emmanuel Esparza i Kepa Amuchastegui.

Obsada:
Alejandro Muñoz (Actor)
Mercedes Salazar (Inés)
Manuel Navarro (Diego Nicuesa)
Vladimir Bernal (hombre de confianza Palomino)
Álvaro Benet (José Buendía)
Essined Aponte (Catalina de Indias)
Wolframio Sinué (Cacique Galeras)
Maia Landaburu (Constanza)
Luis Mesa (Fernando de Valenzuela)
Alejandro Rodriguez (Pedro Badillo)
Camilo Jimenez Varon (Teniente Rodrigo Falla)
Emmanuel Esparza (Pedro de Heredia)
Quique Sanmartín (Meneses)

Scenariusz napisali Jhonny A. Ortiz, Adriana Barreto i Gustavo Salcedo. Chcieli w nim zachować historyczny rygor, ale udało im się opowiedzieć go tak, jakby to była historia Disneya, gdzie bieg historii i związki miłosne wydają się bajką. (jak powiedział Emmanuel Esparza)

Serial realizowany w 2020 roku ma na razie jeden sezon liczący 60 odcinków. Od poniedziałku 12 lipca będzie emitowany każdego dnia na antenie TVP1. Od poniedziałku do soboty widzowie będą mogli go oglądać o 20:35, natomiast w niedziele – o godzinie 20:15. 


Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *