Kolumbia opłakuje śmierć wielkiego Germán Castro Caycedo


Dziennikarz i pisarz Germán Castro Caycedo niestety przegrał walkę z rakiem


Autor wielu książek, uznany pisarz i jedno z najważniejszych piór w historii Kolumbii, Germán Castro Caycedo zmarł w ten czwartek, 15 lipca, po przegranej, ciężkiej walce z rakiem.

Pochodzący z Zipaquirá, Cundinamarca, pisarz i dziennikarz odniósł światową sławę, przedstawiając świadectwa rzeczywistości swojego kraju.

Jego żona Gloria Moreno potwierdziła smutną wiadomość o odejściu tego, który przez dziesięć lat był wybitnym generalnym kronikarzem gazety „El Tiempo”, a później twórcą prestiżowego programu telewizyjnego „Enviado Especial”.

Z ponad 25 pracami pisanymi Germán Castro Caycedo otrzymał kilka wyróżnień w całej swojej karierze, takich jak Premio Nacional de Periodismo Simón Bolívar w 1976 r., Premio América Latina SIP Mergenthaler w 1974 r., a także  Premio a la Vida y Obra de un Periodista w 2015 roku.

Gdy wiadomość o jego śmierci została przekazana, różne osobistości ze świata polityki, dziennikarstwa i rozrywki opłakiwały śmierć wielkiego pisarza, jak w przypadku dyrektora prasowego radia Caracol, Gustavo Gómeza.


Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *