Jughead Jones – poznaj bohatera komiksów Archie Comics!


Inteligentny i sarkastyczny Jughead Jones, rozpoznawalny ostatnimi czasy jako bohater popularnego serialu Riverdale, zawdzięcza swoje pochodzenie właśnie bogatemu światu komiksów. Pierwowzorem postaci Jughead’a jest bohater, który po raz pierwszy w komiksie pojawił się już w 1941 roku. Ekscentryczny Jughead w charakterystycznej czapce typu „beanie” to świetny obserwator, łakomczuch i dobry przyjaciel. Co jeszcze charakteryzuje Jughead’a jako bohatera komiksów Archie Comics i dlaczego warto to sprawdzić?


Jughead Jones – kim jest w komiksach Archie Comics? 

Jughead, a dokładnie Forsythe Pendleton „Jughead” Jones III to postać z komiksów Archie Comics. Pierwszy raz J. Jones pojawił się w „Pep Comics” #22, w 1941 roku! Komiksowy Jughead jest prawdziwym łakomczuchem i czasem nawet startuje w konkursach jedzenia! Posiada niesłabnący apetyt i potrafi zjeść bardzo dużo, a mimo to wciąż zachowuje szczupłą sylwetkę. Jughead Jones jest najlepszym kumplem Archiego, który to zawsze pakuje się w kłopoty. Jughead często pomaga innym w rozwiązywaniu problemów, a przychodzi mu to łatwo, dzięki naturalnej zdolności do obserwacji. Z kolei Archie Andrews działa pod wpływem impulsu. Jughead jest obserwatorem, który wyciąga trafne wnioski z zaistniałych sytuacji.

Jughead i jego czapka – co symbolizuje czapka Jughead’a?

Rozpoznawalnym elementem garderoby jest specyficzna czapka (w kształcie „beanie”), z postrzępionymi, wyciętymi w trójkątne wzory brzegami. To wyjątkowe nakrycie głowy przynosi bohaterowi szczęście, dlatego Jughead nosi ją przez niemalże cały czas. W komiksie Archie Comics, gdy Jughead zdejmuje czapkę, zaczynają dziać się dziwne rzeczy. W serialu również rzadko widujemy Jughead’a bez nakrycia głowy, ale czapce nie przypisuje się żadnego szczególnego znaczenia.

Komiksowy, a serialowy Jughead Jones – porównanie

Serial Riverdale, dostępny na platformie Netflix zyskał ogromną popularność już kilka lat temu. W serialu jest o wiele więcej przemocy i intryg niż w komiksach, z których pochodzą główne postaci. Trudno się dziwić, seriale muszą dziś obfitować w niezwykłe wydarzenia, by przyciągać widownie niezwykłymi wątkami. Jednak mimo tych różnic, rdzenie postaci Archiego i Jugheada oraz innych głównych bohaterów zostały zachowane. Flagowe atrybuty oraz sposób działania postaci pozostały na swoich miejscach. Oto kilka przykładowych faktów z porównania: 

  • Jughead w komiksie posiada psa pasterskiego o imieniu Hot Dog. 
  • Zarówno w komiksie, jak i w serialu, Jughead ma młodszą siostrę i grono bliskich przyjaciół. 
  • Komiksowy Jughead nigdy nie należał do gangu ani nie był jego przywódcą.
Sprawdź także  Jak przebiega proces finalizacji zakupu mieszkania od dewelopera?

Porywczy gitarzysta Archie, który często pakuje się w kłopoty w Riverdale, to modus operandi, które również zostało zachowane u większości głównych bohaterów. Zatem dla wielbicieli serialu Riverdale zapoznanie się z pierwowzorami głównych postaci może przysporzyć dużo frajdy i satysfakcji. Dlatego warto zapoznać się z wyjątkowymi komiksami Archie Comics. Jeśli interesują was różnice i podobieństwa w charakterystyce i przedstawieniu postaci między komiksowym, a serialowym Jughead’em, to warto do nich zajrzeć!

Artykuł powstał we współpracy z https://www.atomcomics.pl/

Udostępnij

Zostaw odpowiedź