Johnny Ventura, dominikańska ikona Merengue, zmarła w wieku 81 lat


Legendarny piosenkarz merengue Johnny Ventura (prawdziwe nazwisko: Juan de Dios Ventura Soriano) zmarł w środę (28 lipca). Miał 81 lat.


Słynny piosenkarz, aranżer i lider zespołu zmarł na nagły atak serca i został uznany za zmarłego w Clínica Unión Medica del Norte w Santiago, jak donosi El Tiempo.

Zaledwie trzy godziny przed ogłoszeniem jego śmierci, Ventura udostępnił film z sobą tańczącym z jednym ze swoich fanów i napisał: „Tęsknię za ludzkim ciepłem mojej publiczności. Nie przestawajmy się chronić, aby wkrótce powrócić do normalności”

Urodzony w La Vega na Dominikanie Ventura rozpoczął karierę na początku lat 60. i został przypisany jako „El Caballo Negro”. Niektóre z jego największych tytułów to tropikalne hity, takie jak „Patacon Pisao”, „¿Pitaste?” i „Merenguero Hasta la Tambora”, z których wszystkie stały się podstawą w domach latynoskich.


Ponadczasowa muzyka Ventury znalazła się na wielu listach przebojów Billboard, w tym Hot Latin Songs, Top Latin Albums, Tropical Airplay i Tropical Albums. Od 1994 do 1998 roku Ventura był również wiceburmistrzem Santo Domingo i burmistrzem od 1998 do 2002 roku.

W mediach społecznościowych na jego śmierć zareagowali m.in. tacy artyści jak, Olga Tañon i Manny Cruz.

„Mój podziw dla ciebie jest zawsze” – napisała Tañon na Instagramie. „Zawsze traktowałeś mnie z taką czułością i szacunkiem! Zrealizowałam swoje marzenie o nagrywaniu z Tobą! Jesteś wielkim obrońcą muzyki merengue dla całego świata!”


Udostępnij
Sprawdź także  Wydają „Nostálgico”, nowy singiel Rauwa Alejandro i Chrisa Brown

Zostaw odpowiedź