Jedna z najbardziej udanych serii HBO będzie miała drugi sezon


Serial brazylijski odniósł prawdziwy sukces, a fani świętują


Udany serial „Pico de neblina ”, przedstawiający fikcyjną Brazylię, w której zalegalizowano handel i konsumpcję marihuany, został przedłużony na drugi sezon, który można zobaczyć na platformie streamingowej HBO Max (na HBO Go jest dostępny sezon 1).

Stworzony i wyreżyserowany przez Quico Meirellesa, syna Fernando Meirellesa, również nominowanego do Oscara filmowca za „Ciudad de Dios / Miasto Boga”, serial opowiadał w swojej pierwszej odsłonie ekonomiczne konsekwencje tej radykalnej transformacji oczami Biriby (Luis Navarro). Jest to młody człowiek, który postanawia założyć spiżarnię konopi.

W tej kontynuacji bohater zobaczy, jak każdy aspekt jego życia jest coraz bardziej zdominowany przez CD (raper Dexter), handlarza narkotyków, który przejął kontrolę nie tylko nad jego rodziną, ale także nad biznesem.

Po uwięzieniu przez tę postać, Biriba spotyka się ze starymi znajomymi, próbując promować upadek CD, a tym samym definitywnie porzucić swój związek z mroczną siecią przestępczą , podczas gdy wokół niego kultura konopi zaczyna integrować się z kulturą brazylijską. pomimo oporu najbardziej konserwatywnych sektorów społeczeństwa.
W rozmowie z Télamem z okazji premiery serialu, Meirelles zaznaczył, że choć propozycja nie daje „jasnej prolegalizacyjnej opinii, to tylko rozmawiając o niej, ludzie będą mogli dowiedzieć się nieco więcej, i że może pomóc w debacie”.

Pokazujemy wizję tego, co może się wydarzyć w legalnej Brazylii, staramy się wyobrazić sobie możliwe scenariusze na tę przyszłość. Dla mnie osobiście, jestem bardzo przychylny legalizacji i myślę, że jest to bardzo pilna sprawa, więc mamy o czym rozmawiać w Brazylii” – dodał w tym wywiadzie.

Teraz reżyser wyraził w wypowiedziach dla prasy, że „cieszy, że ta praca została doceniona wraz z rozpoczęciem drugiego sezonu” i że on i jego zespół są „podekscytowani podjęciem tej historii i wniesieniem nowych refleksji do opinii publicznej”.

Obsadę serialu dopełnia Henrique Santana, Daniel Furlan, Leilah Moreno, Nathalia Ernesto i Bruno Giordano.

Udostępnij
Sprawdź także  Diego Boneta ponownie spotyka się z Poncho Herrera po 13 latach bez widzenia

Zostaw odpowiedź