Artyści głównego nurtu śpiewający po hiszpańsku: Billie Eilish, Nicki Minaj, Shawn Mendes i inni


Kolaboracje są ważną częścią muzyki latynoskiej, a fuzje z językiem hiszpańskim przejmują ostatnio pałeczkę


Wielu artystów głównego nurtu połączyło siły z najgorętszymi nazwiskami muzyki latynoskiej, aby porzucić dwujęzyczne utwory. Niektórzy artyści całkowicie wpadają w nastrój, śpiewając całą piosenkę lub jej część po hiszpańsku.

Ostatnio Shawn Mendes śpiewa po hiszpańsku w remiksie „Kesi” Camilo, a Billie Eilish w swoim utworze „Lo Vas a Olvidar” wspieranym przez Rosalię.

Anglojęzyczni artyści śpiewający w innych językach nie są nowym trendem. Chłopcy z Backstreet, Drake oraz Celine Dion, to tylko kilka nazwisk, wszyscy obnosili się ze swoimi hiszpańskimi umiejętnościami śpiewania w przeszłości.

Ponieważ współpraca Spanglish (mieszanka hiszpańskiego i angielskiego) wciąż się rozwija, sprawdź siedmiu artystów głównego nurtu, którzy wskoczyli na ten trend.

Doja Cat i Sia w „Del Mar” 

W „Del Mar” Ozuny, mamy współpracę z Doją Cat i Sią. Sia popisuje się swoimi hiszpańskojęzycznymi umiejętnościami, śpiewając refren całkowicie po hiszpańsku z Ozuną. Z drugiej strony Doja Cat śpiewa po angielsku, ale w wersecie mówi „dimelo, dimelo”.


Khalid w „Otra Noche Sin Ti”

Piosenkarz R&B z Gruzji Khalid najpierw zaskoczył swoich fanów, śpiewając po hiszpańsku w swojej namiętnej, inspirowanej reggaeton piosence „Suncity” z udziałem Empress Of. Taką samą energię wykorzystał w „Otra Noche Sin Ti” J Balvina, gdzie śpiewa część chórku po hiszpańsku.


Shawn Mendes w remiksie „Kesi”

Mendes po raz pierwszy zaśpiewał po hiszpańsku z remiksem z Camilo! Mendes śpiewa zwrotkę po angielsku, a następnie przechodzi na hiszpański, by zaśpiewać refren


Billie Eilish w „Lo Vas a Olvidar”

W długo oczekiwanym utworze „Lo Vas a Olvidar”, we współpracy z Rosalią, Billie Eilish całkowicie oszałamia śpiewając po hiszpańsku. „Dime si me echas de meno’ aún„, „Dime si no me perdonas aún„.


Selena Gomez w „De Una Vez”

W wywiadzie dla Apple Music, Gomez powiedział: „To było coś, co chciałem zrobić od 10 lat, pracując nad hiszpańskim projektem, ponieważ jestem bardzo dumny z mojego dziedzictwa i po prostu naprawdę czułem, że tak się w końcu stanie”. Urodzony w Teksasie artystka pochodzenia meksykańskiego odkrył również, że „śpiewa lepiej po hiszpańsku” i przyszło mu to „bardzo naturalnie”.

Sprawdź także  Pablo Alborán, David Bisbal , Pasión Vega i Rozalén w zwiastunie 'Escena en Blanco y Negro'

Weeknd w „Hawaii (Remiks)”

Tworząc pierwszą w historii współpracę, The Weeknd rozpoczyna remiks śpiewając po angielsku, po czym obnosi się z zaraźliwym chórkiem po hiszpańsku. To także jest pierwszy raz, kiedy kanadyjski piosenkarz śpiewa po hiszpańsku.


Nicki Minaj w „Tusie”

Karol G śpiewa o dziewczynie, która myśli, że skończyła z byłym, ale robi się naprawdę smutna, gdy słyszy piosenkę, która jej o nim przypomina. Z drugiej strony rapowe zwrotki Nicki zapewniają byłego, że to jego strata i teraz ona idzie dalej. 


Snoop Dogg w „Que Maldicion”

W innowacyjnej fuzji banda-hip-hop, we współpracy z Banda MS, Snoop Dogg nie wahał się dorzucić swoich rapowych zwrotek w Spanglish. 


Drake w „Mia” 

W 2018 roku Bad Bunny połączył siły z Drake’iem w „Mia”. W zaraźliwej kolaboracji Drake śpiewa całkowicie po hiszpańsku. Wcześniej ćwiczył swoje umiejętności w bachatowym hicie Romeo Santosa „Odio”.


Justin Bieber w „Despacito”

Justin Bieber wypalił swoje hiszpańskie umiejętności śpiewania w „Despacito” Luisa Fonsiego i Daddy Yankee. W remiksie Bieber zaczyna śpiewać po angielsku, ale potem śpiewa refren po hiszpańsku.


Jason Derulo w „Mamacita”

Jason Derulo ostatnio współpracowałem z Farruko wydając swój nowy singiel „Mamacita”. Utwór reggaeton z elementami melodii z Bliskiego Wschodu podkreśla hiszpańskojęzyczne umiejętności Derulo, gdy wyśpiewuje zaraźliwy refren w tym języku.


The Jonas Brothers w “Runaway”

„Runaway” to piosenka autorstwa Sebastian Yatra z dodatkiem Natti Natasza, Daddy Yankee, oraz braci Jonas. Przy tak wielu utalentowanych Latynosach bracia nie zawahali się zaśpiewać części refrenu po hiszpańsku.


Alessa Cara w „Querer Mejor”

Kanadyjska piosenkarka Alessa Cara podołał wyzwaniu, śpiewając po raz pierwszy i całkowicie po hiszpańsku z Juanes utwór „Querer Mejor”.


John Legend w „Quisierze”

Ciekawa współpraca John Legend, gdy także śpiewa w całości po hiszpańsku w „Quisiera” Flor de Toloache. .


Kane Brown in “Lost in the Middle of Nowhere”

Kane Brown oraz Becky G znaleźli sposób na połączenie muzyki country i latynoskiej. W hiszpańskim remiksie „Lost in the Middle of Nowhere” Brown śpiewa refren po hiszpańsku.

Sprawdź także  Vicente Fernández cierpi na „chorobę zwyrodnieniową”, potwierdza zespół medyczny

Udostępnij

Zostaw odpowiedź