12 wschodzących artystów latynoskich do odkrycia w 2021 r


W erze streamingu, domowych studiów i oczywiście pandemii, coraz większa liczba wschodzących artystów na całym świecie tworzy nową muzykę. Ich produkcje obejmują oczywiście reggaetón, ale także przemierzają wiele gatunków – od romantycznych ballad, przez muzykę tropikalną


Bad Milk

Bad Milk narodziła się w samym sercu kwarantanny w 2020 roku, otwierając swój kanał na YouTube 15 marca i publikując swój singiel „Maybe” w lipcu. Szybko znalazła się na radarze swoim uduchowionym i łagodnym wokalem, jak słychać w „Ego”, jej pierwszym singlu z 2021 roku. Artystka Manuelita Garcia, czyli Bad Milk, to rozwijająca się artystka z Medellin w Kolumbii, która potrafi śpiewać zarówno po angielsku, jak i po hiszpańsku. Została odkryta przez latynoskiego artystę Ovy on the Drums, który wyprodukował „Ego”, a później zaprosił ją do swojego utworu „Angelito”, w którym występuje kolumbijski debiutant Beéle.


Blessd

Blessd (prawdziwe nazwisko: Stiven Mesa Londoño) wywodzi się z nowej fali artystów miejskich w Kolumbii. Uprawia freestyle, śpiewa i pisze własną muzykę, stając się prawdziwą sensacją w mediach społecznościowych od początku swojej kariery w 2019 roku. Artysta z Medellin, 21-letni raper, współpracował już z Malumą, The Black Eyed Peas i z renomowanymi twórcami hitów, takimi jak The Rude Boyz, Icon Music i Ovy on the Drums. Jeśli utwory takie jak „Imposible” i „Hace Tiempo”’ są jakąkolwiek wskazówką, Blessd przynosi odświeżającą propozycję muzyczną.


Brianda 

Zanim 15 lipca wydała swój pierwszy singiel, popową piosenkę zatytułowaną „Shot de Tequila”, Brianda zaczęła śpiewać w wieku sześciu lat, kiedy jej rodzice zabierali ją na zawody w jej rodzinnym Mazatlán, a później dołączyła do młodzieżowej grupy Fusión. Występowała na lokalnych imprezach. Teraz 25-letnia córka Sergio Lizárraga (menedżera Banda MS i dyrektora naczelnego niezależnej wytwórni Lizos Music) oficjalnie przedstawia się światu z „Tequilą” wydaną przez nowo powstałą wytwórnię Lizárraga, Room 28.


Cavi 

Fidel David López Parejo w nowym ujęciu kolumbijskiego „tropi-popu” nazywa się go „costeño vibes”. 27-latek z Valledupar na karaibskim wybrzeżu Kolumbii publikuje utwory taneczne w średnim tempie na swoim kanale YouTube CaviMusica. Publikuje wysoko wyprodukowane teledyski do romantycznych utworów łączących pop i vallenato. Cavi, który wymienia Carlosa Vivesa i Juana Luisa Guerrę jako inspiracje, jest ujmujący zarówno wizualnie, jak i melodyjnie. Jego najnowszy singiel to „La Manera”, wydany 9 lipca.

Sprawdź także  Transformacja Mauricio Islasa 17 lat po zagraniu Adolfo Solísa w Amor Real - Prawdziwa miłość

Ingrid Contreras

Ingrid Contreras, lat 25, nazywa siebie „starą duszą” – osobą o wyjątkowym guście muzycznym, od Rocio Durcala, przez Franco de Vita, po Marco Antonio Solisa i nie tylko. Wschodząca regionalna artystka meksykańska postawiła krok do przodu. znalazła się w centrum uwagi w 2019 roku i od tego czasu wykorzystuje swój naturalny, mocny wokal do śpiewania mariachi-popowych ballad. Contreras obecnie robi rundę ze swoim serdecznym „Me Voy Amandote” napisanym przez nagradzanego kompozytora i artystę Joss Favela.


Jerry Di 

Wenezuelski klejnot, piosenkarz i autor tekstów Jerry Di (prawdziwe nazwisko: Yesfran Omeba Soto López) stał się trendem dzięki swojemu przebojowi reggaetonowemu „Mi Cuarto” z muzyką EDM, który osiągnął 14 miejsce na liście Hot Latin Songs Billboard (listopad, 2020) i wygenerował ponad 1 milion wyświetleń wideo w Tik Tok. Były członek boysbandu Calle Ciega, znany ze swojego czystego, wysokiego wokalu, brzmienie Jerry’ego Di jest inspirowane R&B, reggaetónem i afrobeat. Ostatnio wydał „Adicto A Tus Sábanas”, reggaetonowo-popową balladę, w której wenezuelski piosenkarz i autor tekstów wyznaje, że jest poświęcony swojej muzyce bez reszty.


Kablito 

Pochodzący z Los Angeles piosenkarz i autor tekstów Kablito wydał do tej pory dwie EPki, Telenovela (2018) i Sentimental (2020), które zagłębiają się w wiele warstw miłości poprzez surowe i introspektywne teksty połączone z różnymi rytmami, takimi jak indie /pop, reggaeton i dancehall. Obiecujący, eklektyczny artysta z Guayaquil w Ekwadorze nagrał już muzykę największych producentów, takich jak Tainy, DVLP, Samuel Kareem i LUYO.


Natan y Shander

Do piosenkarzy i autorów tekstów Natan y Shander, urodzonym w Cartagenie w Kolumbii i prawdziwym braciom, dołączyły ostatnio największe nazwiska muzyki latynoskiej – J Balvin, Nicky Jam i Karol G – przez ich przebój „Poblado Remix”. Obecnie szaleją z nim na całym świecie z ponad 71 milionami wyświetleń na YouTube. Na najnowszym singlu „Ojos Café” ich chrapliwy głos doskonale łączy się z rytmami reggaetonu, wpływami karaibskimi i akustycznymi gitarami. Utrzymując esencję kultury i smaku Kolumbii poprzez swoją muzykę.

Sprawdź także  Dani Fernández i David Otero razem w nowym projekcie

Nicky Stefan 

Ekwadorski piosenkarz i autor tekstów Nicky Stefan jest aktywny od dłuższego czasu. W rzeczywistości zaczęła śpiewać w wieku czterech lat i przez lata nagrywała głównie covery. Ale dopiero teraz jej kariera nabiera rozpędu dzięki oryginalnym dwujęzycznym utworom reggaetón-pop, takim jak „Que Te Vaya Bien” i „Ni Sumisa Ni Devota”, wydawanym w latach 2019-2020, które umieściły ją na mapie jako jej najczęściej oglądane filmy na YouTube.


Paula Cendejas 

Paula Cendejas, jedna z najbardziej obiecujących wykonawczyń muzyki pop w Hiszpanii, stworzyła swoją ultraosobistą i buntowniczą EP Contragolpe po tym, jak odkryła siebie pośród światowej pandemii. „Wszystkie złe rzeczy, które miałam w środku, wydobyłam w formie piosenki” – wyraziła się w oświadczeniu. Jej styl muzyczny obejmuje zmysłowe R&B, fuzje flamenco, futurystyczne bolero, pop-reggaeton i wiele innych. Przybyszka z Madrytu, która zwróciła na siebie uwagę dzięki swoim okładkom w mediach społecznościowych, współpracowała m.in. z C.Tanganą, Piso 21, Feidem i Jessem Baézem.


Tessa Ia

Aktorka trzeciego pokolenia o meksykańskich i norweskich korzeniach, Tessa Ia jest piosenkarką i kompozytorką z wielką pasją do sztuki w całej okazałości. Jej indie-pop łączy słodki głos z elementami elektronicznymi i elektrycznymi gitarami, które przeniosą Cię do jej świata wolności i pozytywności. Jej nowa EPka Naïf  wyznacza początek jej kariery jako niezależnej artystki. Trzy piosenki na EPce, „Yo No Canto”, „Superestrella De La Botella” i „Tessa Terremoto”, wszystkie napisane przez Tessę, to mieszanka metafor i poezj.


Tokischa 

Dominikańska raperka i dembow game changer, Tokischa, szturmem podbija świat latynoski dzięki swojej rockowej estetyce, odważnie seksualnym liryzmowi i niezaprzeczalnie charakterystycznemu brzmieniu. Jej wiosenny singiel „Tukuntazo”, obok Haraca Kiko i El Cherry Scom, zgromadził ponad 13 milionów wyświetleń na YouTube, co nie jest niespodzianką, biorąc pod uwagę zaraźliwe melodie utworu . Ze swoim debiutanckim albumem w drodze, niekonwencjonalna trapera z pewnością będzie nadal hałasować i przyciągać uwagę swoją śmiałą postawą i odważniejszą muzyką.


Udostępnij

Zostaw odpowiedź