10 najlepszych telenowel w stylu z epoki, których nigdy nie zapomnisz


Historie pełne tajemnicy i pasji, które trafiły do ​​serc wszystkich na całym świecie


Majestatyczne suknie pełne falban, gorsetów i powozów zawładnęły telewizją poprzez telenowele .

Czy to Kolonia, czy Rewolucja, te melodramaty urzekają codziennymi historiami pełnymi miłości i akcji.


Oto 10 oper mydlanych , które wywarły największy wpływ

Xica da Silva

Ustawiona w 1750 roku historia, przedstawia piękną i zmysłową byłą niewolnicę, która wywołuje poruszenie w społeczeństwie. Wszystko to po zakochaniu się w portugalskim dowódcy Joao Fernandesie i przyjęciu roli pierwszej czarnoskórej damy w historii Brazylii.

W roli głównej Taís Araújo z Victorem Wagnerem, który stał się ikoną na świecie za udział w tym melodramacie.


Alborada

Historia tego melodramatu, w którym wystąpili Lucero i Fernando Colunga, obracała się wokół lat hiszpańskich rządów w Meksyku, nawiązując do wydarzeń historycznych, takich jak Święta Inkwizycja.

Maria Hipólita Díaz to młoda kobieta, która mieszka w Panamie ze swoim mężem Antonio i teściową Adelaidą. Antonio cierpiał z powodu nadużyć seksualnych, gdy był dzieckiem, więc nie jest w stanie skonsumować swojego małżeństwa. Adelaida chce mieć wnuka, bo Antonio nie odziedziczy fortuny po swoim wujku Próspero, chyba że spłodzi syna. Luis Manrique y Arellano to szlachetny Meksykanin, który przybył do Santa Rita, aby sfinalizować umowę na rozkaz swojego kuzyna Diego, hrabiego Guevary, nie wiedząc, że podróż była pretekstem do jego śmierci. Kiedy Luis zostaje schwytany przez sługi Adelaidy podczas ucieczki przed wymiarem sprawiedliwości, ta każe mu zająć miejsce Antonio w łóżku Hipolity, albo przekaże go władzom.


Alondra

Alondra to meksykańska wyprodukowana przez Carlę Estradę dla Televisa w 1995 roku.

Po śmierci matki Alondry, jej ojciec Baldomero, który czuje się smutny i samotny, sprowadza swoją siostrę Loretę i jej dwoje dzieci, Marię Elisę i Rigoberto, aby zamieszkali w jego domu, mając nadzieję, że Loreta zastąpi matkę Alondry. Ale się myli. Loreta nienawidzi Alondry, ponieważ przypomina jej matkę, która była aktorką i której rodzina Baldomero nigdy nie zaakceptowała. Lata mijają, a Alondra wyrasta na piękną, zbuntowaną dziewczynę, o bardzo samodzielnych i postępowych poglądach jak na tamte czasy.


Amor Real

Trójkąt miłosny pomiędzy Matilde Peñalver, Manuelem Fuentes Guerrą i Adolfo Solísem wywarł taki wpływ, że w każdym odcinku fani chcieli dowiedzieć się więcej.

Wspaniała historia z Fernando Colungą, Adela Noriega i Mauricio Islas, która pokazała się wielkim hitem także poza Meksykiem.


Terra Nostra

W środku nadejścia nowego tysiąclecia stała się ważną częścią Brazylijczyków, a później całej Ameryki Łacińskiej. Terra Nostra, telenowela, która nawiązuje do przybycia włoskich imigrantów do Brazylii pod koniec XIX wieku i początku XX wieku.

W samym środku tego dramatu pojawia się dwójka młodych ludzi, granych przez Thiago Lacerdę i Ana Paula Arósio, którzy spróbują przetrwać ze swoją miłością.


Corazón Salvaje / Dzikie serce

Wyprodukowana przez José Rendóna dla Televisa, ta wspaniała produkcja odniosła sukces w 1993 roku, bijąc rekordy oglądalności i będąc najczęściej kupowaną na świecie.

Akcja, w której wystąpią Edith González i Eduardo Palomo, rozgrywa się na początku XX wieku, w San Pedro w Veracruz.


O Cravo e a Rosa

Ta brazylijska telenowela z Adrianą Esteves i Eduardo Moscovisem stała się królową nocy.

Akcja toczy się w Sao Paulo w latach 20., gdzie namiętnie zakochują się w sobie chłop Juliao Petruchio i Catarina, młoda feministka z bardzo dobrej rodziny.


El zorro la espada y la rosa / Zorro

Ta telenowela z udziałem Christiana Meiera i Marlene Faveli została oparta na popularnej historii Zorro, zamaskowanego mężczyzny, który stara się wymierzyć sprawiedliwość.

W starej hiszpańskiej Kalifornii spotykają się Diego de la Vega i urocza Esmeralda, kobieta, w której zakochuje się do szaleństwa, ale nie może ona odwzajemnić jego miłości, bo jej serce należy do tajemniczego Zorro.


Ka Ina

Ta odnosząca sukcesy wenezuelska telenowela z Vivianą Gibelli i Jean Carlo Simancas w rolach głównych ma również genialną, antagonistyczną rolę Hildy Abrahamz.

Historia oparta jest na legendzie z grupy etnicznej Yanomami z wenezuelskiej Amazonii, która opowiada o dwóch kobietach, niebezpiecznie związanych przesądami, magią i miłością jednego mężczyzny.


La Esclava Isaura / Niewolnica Izaura

Ta odnosząca sukcesy brazylijska telenowela została wyemitowana po raz pierwszy w 2004 roku, a później w całej Ameryce Łacińskiej.

Kolejna wersja brazylijskiej telenoweli która odniosła ogromny sukces międzynarodowy. Główna bohaterka Isaura rodzi się w 1835, w majątku dowódcy Almeida, w miasteczku Campos, w stanie Rio de Janeiro, w Brazylii. Jest ona córką pięknej Juliany, niewolnicy dowódcy, i zarządcy majątku, Miguel'a. Wszystko ulega zmianie w jej życiu w momencie powrotu do majątku syna dowódcy, Leoncia, który zaczyna pałać szaloną namiętnością do pięknej niewolnicy.


Udostępnij

Zostaw odpowiedź