Isabel Allende

Zapamiętaj jej imię: Isabel Allende!


Feminizm i magiczny realizm pisarki pojawią się 4 czerwca na Amazon Prime, w biograficznym miniserialu 'Isabel’! 


Ameryka Łacińska przechodzi przez bardzo ważne momenty społeczno-polityczne, takie jak ruch feministyczny, w którym kobiety argentyńskie, meksykańskie, kolumbijskie, chilijskie i ogólnie w całym regionie pokazały swój głos reszcie świata, domagając się zaprzestania przemocy przeciwko nim.

W tym kontekście pojawiają się projekty, takie jak biografia Isabel Allende, która pokazują, że przez lata te żądania utrzymywały się, ponieważ pisarka musiała zmierzyć się z machismo i innymi kwestiami wywodzącymi się z mizoginii, aby móc się rozwijać osobiście. twórczo, z wolnością, choć i za to musiał zapłacić. Te aspekty, a także relacje z córką Paulą, można zobaczyć w trzyodcinkowym miniserialu „Isabel” – w interpretacji aktorki Danieli Ramírez – który w piątek 4 czerwca ma swoją premierę na Amazon Prime (trudno powiedzieć czy będzie dostępny w Polsce).

Isabel była dziennikarką, pod koniec lat 60. pisała dla magazynu „Paula”, niepokojąc ówczesnych mężczyzn. W związku z tym aktorzy Néstor Cantillana, który gra „Miguela Fríasa”, pierwszego męża Isabel i Rosario Zamora, który gra „Franciscę Llonę”, matkę pisarkę, wypowiadali się w jednym z wywiadów.


„Projekt przychodzi w momencie, gdy świat tego potrzebuje. Isabel to odważna, feministyczna i destrukcyjna kobieta, która walczyła o swoje zasady i ideały. W wywiadzie mówi, że minęło tyle lat, a młodzież wciąż mówi o tych samych sprawach. Myślę więc, że teraz ważne jest, że jest tyle epidemii, że już jest walka i że kobiety z jednego kontynentu wspierają inne kobiety z innego kontynentu, żebyśmy poznali jej życie, bo uczy nas, inspiruje nas do dalszej walki o nasze ideały ”, mówiła Rosario Zamora.

W tym samym duchu Néstor potwierdza, że ​​Ameryka Łacińska przeżywa historyczny moment , „tu w Chile mówiło się o przebudzeniu… że kraj się obudził, i to było trochę odczucia, że ​​jesteśmy uwięzieni i że możemy już tego nie wytrzymać. Ta seria będzie bardzo inspirująca, ponieważ Isabel jest odważną i wojowniczą kobietą, która miała bardzo jasną opinię polityczną i która powiedziała to, co miała do powiedzenia bardzo stanowczo. Miała całą tę wolność i odwagę, kiedy nastąpił wojskowy zamach stanu, Oczywiście narażała własne życie, swoich dzieci i życie swojej rodziny, to były mroczne momenty w naszej historii, w jej życiu i w Ameryce Łacińskiej w krajach takich jak Argentyna, Brazylia, Urugwaj, a teraz także w dobie niepokoju społecznego”.

Sprawdź także  "Toy Boy'' dopisuje bohatera `365 dni': nowe wiadomości o drugim sezonie serii Atresplayer, a Netflix ogłasza pierwsze szczegóły

Wyraża też, że choć ta historia będzie bardzo inspirująca dla kobiet, tak będzie również dla wielu mężczyzn: „Bo życie Isabel i sam serial ma nie tylko pokazać nam udaną karierę pisarki, ale pokazuje nam cała złożoność istot ludzkich, ich namiętności, lęki, duchy, realizm magiczny, związki miłosne i ówczesne środowisko polityczne, które ma również odbicie w naszej obecnej historii ”.

Za postacią Izabeli stoją inne ważne postacie, takie jak jej matka i jej były partner. Rocío, znana również jako Doña „Panchita”, mówi, że to, co najbardziej ceni w tej kobiecie, to danie Isabel wolności, co uczyniło ją „kobietą wolnomyślącą, zmieniło ją w odważną kobietę, a następnie ma wielką mądrość do zachęcania córki by została wielkim pisarzem”.

W przypadku Néstora, który wciela się w pierwszego męża Isabel, wyjaśnia, że ​​jest to mężczyzna wyważony, spokojny i formalny, „staje się namiętny i zakochuje się w tej kobiecie, która jest jego całkowitym przeciwieństwem, która jest czystą wolnością i ogniem… W głębi duszy staramy się jasno określić naszą rolę, aby Isabel błyszczała w całej okazałości ”, podsumowuje.

Bez wątpienia Isabel Allende jest najważniejszą żyjącą pisarką w Ameryce Łacińskiej. Ma 78 lat i sprzedała 72 miliony egzemplarzy. Co więcej, ma książki przetłumaczone na 42 języki, a jest ich ponad trzydzieści… Od tego piątku, 4 czerwca, publiczność może być świadkiem jej życia na Amazon Prime.


Udostępnij

Zostaw odpowiedź