xtremo

„Xtremo”: szalony hiszpański film Netflix, który łączy kino akcji z lat 80. i sztuki walki mar


 Przemoc, szybkość i sztuki walki łączą się w nowym thrillerze platformy. Nowy film Netflix ma na celu ulepszenie gatunku akcji


Filmów akcji z elementem zemsty wplecionym w treść były bardzo popularne w Hollywood w latach 70. i 80. Takie filmy zniknęły całkowicie od tego czasu, ale przestały grać tak ważną rolę i skupiają się na akcji.

W przypadku kina hiszpańskiego już teraz trudno znaleźć filmy, które stawiają na akcję, stąd propozycja typu „Xtremo” jest tutaj czymś dość nietypowym. Natomiast jeśli spojrzymy na katalog Netflix, prace bardziej zorientowane na pewien typ męskiej publiczności, nie są powszechne. 

Staromodna zemsta

Daniel Benmayor, reżyser „Xtremo”, zapewnia, że ​​jednym z wielkich celów tego filmu jest stworzenie wytwórni filmów akcji produkowanych w Hiszpanii, więc powinien on być pierwszym z wielu, jeśli odbiór będzie zgodny z oczekiwaniami.

„Xtremo” to film wyprodukowany przez niedawno wydaną firmę Showrunner Films z zamiarem rewaloryzacji kina tego gatunku zrealizowanego w tym kraju. Film ma międzynarodowe aspiracje i jakość, ale bez wyrzeczenia się charakteru i oryginalności kina hiszpańskiego, co potwierdzają twórcy firmy producenckiej Vicente Canales i Julieta Videla. Z tego powodu w środę, 2 czerwca, Netflix zorganizował stylową prezentację na Autocine de Madrid, z całym zespołem.

Zwiastun nie pozostawia wątpliwości co do tonu Xtremo . Dwa zgony, brutalny przestępca, dwie rozbite rodziny i jeden cel: zemsta. Prześladowania, sojusze i walki, w tym sztuki walki, łączą się w jedną z najpotężniejszych premier Netflix w czerwcu.

Max to emerytowany płatny zabójca, który od dwóch lat planuje zemstę. Jego przyrodni brat Lucero zdradził rodzinę, zabijając ojca i syna, a Maxa zostawiając na śmierć. W cieniu wyobraża sobie najlepszy moment na zadanie ostatecznego ciosu, ale wydarzenia przyspieszają, gdy ludzie Lucero ponownie stają na jego drodze. Tym razem bezlitośnie mordują rodzinę Leo, nastoletniego chłopca, którego wziął jako protegowanego. Ogarnięty wściekłością postanawia podjąć działanie. Na szczęście będzie miał pomoc swojej siostry Marii, która zachowa „zdrowy rozsądek” w tym planie zemsty.

Sprawdź także  Maite Perroni będzie w podwójnej ciąży?


Szybki thriller, który prezentuje nam Netflix, jest pełen nieustannej akcji. Z tego powodu protagoniści będą walczyć ciągle z poplecznikami Lucero, aż w końcu stanie on twarzą w twarz ze swoim ostatecznym celem. Dużo uwagi poświęca się walkom na katany, które zachwycą fanów gatunku.

Kto jest w obsadzie Xtremo

Aby opowiedzieć tę historię, potrzebny był pomysł Teo Garcíi i Genaro Rodrígueza, został on napisany przez Ivána Ledesmę i wyreżyserowany przez Daniela Benmayora. Sam Teo, który jest aktorem specjalizującym się w sztukach walki, realizował ten projekt, aż w końcu nakręcili go pod koniec 2020 roku w Barcelonie. Jest także jednym z bohaterów.

Wraz z nim są Óscar Jaenada (Luis Miguel: La serie), Óscar Casas (Jaguar, Instinto), Andrea Duro (Velvet Colección, La catedral del mar), Sergio Peris-Mencheta (La catedral del mar, Isabel) y Alberto Jo Lee (El barco, Tres caminos). Jakby tego było mało, współpracują ze sobą dwaj wielcy aktorzy hiszpańskiego kina, Luis Zahera (Loco por ella) i Juan Diego (Los hombres de Paco).Jakby tego było mało, Xtremo ma najbardziej międzynarodowy zespół techniczny. Montażem zajmują się znawca przebojów akcji Peter Amundson ( Pacific Rim, Hellboy ) oraz operator Juanmi Azpiroz ( White Lines, Point Blank ). Projekt dźwięku to zasługa Oriol Tarragó ( Jurassic World, Siedem minut po północy) i muzyka zwycięzcy dwóch nagród Goya i Emmy, Lucasa Vidala ( Elite, Palmeras en la Nieve ). Ponadto producentem wykonawczym jest Toni Carrizosa (Mira lo que has hecho, Loco por ella), a Ester Velasco (El silencio del pantano, No matarás) zajęła się kierunkiem produkcji.

Udostępnij

Zostaw odpowiedź