Tajemnica w „Paraiso ”: premiera serialu Movistar przypominającego „Stranger Things”


Fernando González Molina reżyseruje ten serial science fiction autorstwa Movistar, który przypomina „Stranger Things”


Nie nazywają się Míriam, Toñi i Desirée, ale podobnie jak dziewczyny z Alcàsser, Sandra, Eva i Malena, znikają w lewantyńskim miasteczku, bawiąc się w 1992 roku. Minęły trzy miesiące, odkąd zniknęły w dyskotece Paraíso de Almanzora de la Vega, a wobec braku wyników policji brat jednej z nich postanawia podjąć działania.

Rodzina Javi załamała się. Widzi, jak jego ojciec cierpi, tak bardzo, że bierze odpowiedzialność za znalezienie Sandry. Wraz z przyjaciółmi zaczyna szukać wskazówek”, przekonuje aktor Pau Gimeno. Cristian López gra przyjaciela Álvaro: „Szlachetnego, nieśmiałego i bardzo lojalnego chłopca”. León Martínez, jest Quino, z dystrofią mięśniową: „Maniakiem gatunku fantasy i komiksów” W gangu dzielnych chłopców są dziewczyny, Bea, dziewczyna Javiego, i Olivia, impulsywna, nie przebierająca w słowach postać, której rodzina prowadzi wiejski dom pogrzebowy. I Zeta, łobuz klasowy. „Stosuje przemoc, ponieważ widzi ją w domu, a na koniec zaprzyjaźnia się z tymi pringaos ”, wyjaśnia Héctor Gozalbo.

Idą na dyskotekę, miejsce zniknięcia, i wkrótce zdają sobie sprawę, że ci, którzy zatrzymali młode kobiety, nie są z tego świata. Ich życie się zmienia, wkraczając w równoległą rzeczywistość z nieoczekiwanymi zwrotami akcji od pierwszego rozdziału.

Mario (Iñaki Ardanaz), ojciec Sandry i Javiego, oraz jego przyjaciel Costa (Macarena García), niestrudzony strażnik cywilny, prowadzą własne śledztwo. To bardzo osobista seria dla Fernando Gonzáleza Moliny, twórcy, producenta wykonawczego i reżysera siedmiu rozdziałów, po powrocie do telewizji po filmach Palmeras en la Nieve i trylogii Baztána.

„Dziwniejsze rzeczy”?

„Nie przeszkadza mi, że porównują tą serię do Stranger Things, to odniesienie, ale Paraíso jest bardziej emocjonalne” – mówi reżyser, który zainwestował w tą produkcję cztery lata. „Pod osłoną sci-fi opowiada o młodości, samotności, orientacji seksualnej, która cię naznacza, rodzicielstwie, stracie… Zaczerpnąłem z moich wspomnień, z wakacji, kiedy widziałam V en familia, Los Goonies, Spielberg, Zemeckis… Jestem Álvaro serii ”.

Sprawdź także  „Toy Boy”: wszystko, co wiemy o drugim sezonie seriali Netflix i Atresplayer

W castingu tej produkcji przez The Mediapro Studio wzięło udział 3000 chłopców. Pau i Cristian byli tancerzami. „Byliśmy razem w Billy Elliot przez cztery lata. To była super wiadomość, kiedy zatrudnili nas oboje”- mówi pierwszy z nich. Potem pół roku przygotowań z trenerką Sarą Márquez i powrót do lat gry na świeżym powietrzu, budek telefonicznych oraz piosenek Mecano.

„Fajnie było uczyć się tamtych czasów, bez sieci społecznościowych i z muzyką, której nie znaliśmy ”, podsumowuje María (Anti-riot), jedna z najbardziej doświadczonych aktorek wraz z Leónem (Merlí), synem aktora Marca. Martínez (Hache).

To, co już znane jest jako Stranger Things made in Spain, zostało nakręcone na Costa Blanca. Kręcenie odbywało się przez 15 tygodni na wybrzeżach Benidorm, Altea, Xàbia, Santa Pola, Calpe, Alfás del Pi i parku przyrody Serra Gelada, w gminach Benidorm, Alfàs del Pi i Altea.

Udostępnij

Zostaw odpowiedź