„Sequia”: pierwsze obrazy thrillera TVE z Eleną Riverą, Rodolfo Sancho i Miguelem Ánglem Muñozem


Luksusowa obsada serialu, którego zdjęcia zaczęły się już w Madrycie, opowie historię osadzoną w krajobrazie skazanym na suszę z elementami miłości, ambicji, zdrady, chciwości i nierozwiązanej zbrodni


„Sequia / Susza” zaczyna się w TVE, choć nie meteorologiczna. Nowy thriller nadawcy publicznego uruchomił kamery w tym tygodniu, aby kręcić zdjęcia, które potrwają do połowy września. Wspólnota Madrytu jest pierwszą scenerią wybraną do tej koprodukcji przez RTVE i portugalską telewizję publiczną RTP we współpracy z firmami produkcyjnymi Atlantia Media i Coral Europa. Następnie, pod koniec lipca, zdjęcia przeniosą się do Cáceres, aby w sierpniu udać się do Lizbony i kilku miast w pobliżu stolicy Portugalii, a pod koniec września ponownie udadzą się do Madrytu by zakończyć produkcję.W rolach głównych: Elena Rivera ( Alba ), Rodolfo Sancho ( Isabel ) i Miryam Gallego (Czerwony Orzeł), dopełniają obsadę Miguel Ángel Muñoz (którego właśnie widzieliśmy w The Dancer)Juan GeaFernando AndinaNacho NugoFanny Gautier, a także portugalscy aktorzy Marco D´AlmeidaSoraia ChavesMargarida Marinho i Guilherme Filipe.

Joaquín Llamas i Oriol Ferrer reżyserują ten thriller, którego akcja rozgrywa się w dotkniętym suszą krajobrazie, gdzie mamy zawartą miłość, ambicję, zdradę, chciwość i nierozwiązaną zbrodnię. Scenariusz napisali Arturo Ruiz i Daniel Corpas; a oryginalną muzykę zapewnia José de Castro.

Streszczenie „Sequia / Susza”

Z powodu silnej suszy z wód na dnie bagna, które również nosi jego imię, wynurza się miasto Campomediano. W jednym ze starych domów miasta znajdują się ludzkie szczątki dwóch mężczyzn. Sprawę przejmuje inspektor policji Daniela Yanes. Podziurawione kulami ofiary dają jasno do zrozumienia, że ​​jest to zbrodnia, która przez wiele lat pozostawała ukryta.

Identyfikacja dwóch ciał sprawia, że ​​dwie potężne rodziny rozdzielone granicą między Hiszpanią i Portugalią, ale połączone biznesem, biorą udział w śledztwie, które sięga końca lat 90. i w spisku, w którym drogi różnych postaci przecinają się z nieprzewidywalnymi konsekwencjami .

Joaquín Llamas, reżyser serialu, zapewnia, że Sequia „wynika z potrzeby uwzględnienia cyklicznego problemu, który ma brutalny wpływ na Półwysep Iberyjski, braku gospodarowania deszczem i zasobami wodnymi, używając tego jako punktu wyjścia i wyzwalacza opowieści która dotyka ludzi po obu stronach granicy.” Serial to „Thriller mieszany z familijnym noir. Nowy punkt widzenia gatunku policyjnego. Chęć dotarcia do widza nie tyle ze względu na fabułę, co ze względu na „emocjonalną podróż” jej bohaterów” – mówi.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *