’Selva Trágica / Tragiczna dżungla’: Nowy film meksykański, którego nie możesz przegapić na Netflix


reżyserki Yulene Olaizola miał premierę na platformie streamingowej po udziale w Festiwalu Filmowym w Wenecji


/ (2020) to meksykański , który łączy magiczny realizm i suspens, dzięki czemu jest niesamowitą ukrytą perełką w katalogu

Ten film reżyserki Yulene Olaizola był prezentowany na różnych festiwalach filmowych, takich jak w Wenecji, Wiedniu i San Sebastián, ale został przejęty przez platformę streamingową ze względu na swoją ogromną premierę.

Akcja gry toczy się w języku angielskim, hiszpańskim, Majów i kreolskim, jako że wydarzenia rozgrywają się na pograniczu Meksyku i Belize, gdzie grupa robotników spotka się z tajemniczą kobietą.

Poniżej powiemy Ci wszystko, co musisz wiedzieć o Selva Tragica.

O czym jest Selva Tragica?

Akcja Selva Tragica toczy się w latach 20. XX wieku, gdzie przedstawia grupę pracowników, która poznaje Agnes (Indira Rubie Andrewin), kobietę z Belize, która próbuje uciec z zaaranżowanego małżeństwa.

Ta kobieca obecność przemieni ich, ponieważ ma tajemniczy związek z Xtabay, kobietą z mitologii Majów, która po podboju stała się duchem uwodzącym mężczyzn, by doprowadzić ich do zatracenia.

Kto tworzy obsadę?

W filmie debiutuje główna bohaterka, Indira Rubie Andrewin, do tego występuje Dale Carley i Gilberto Barraza jako już znane twarze w meksykańskim kinie. 

Reszta obsady została wybrana, ponieważ nie są zawodowymi aktorami i szukano z ich strony naturalnej reakcji. 

Kim jest Yulene Olaizola?

Meksykańska reżyserka jest absolwentką Centro de Capacitación Cinematográfica (CCC), zdobyła nagrodę Ariel za najlepszy pierwszy film fabularny Intimidades de Shakespeare y Víctor Hugo (Tajemnice Szekspira i Wiktora Hugo2008) .

 Po tym filmie pojawiły się jeszcze Paraísos Artificiales (2011), Fogo (2012) i Epitafio (2015).

Udostępnij
Sprawdź także  Po 'Przez moje okno' nadejdzie 'Boulevard / Bulwar' nowa, młodzieżowa adaptacja z Wattpad

Powiązane posty

Zostaw odpowiedź